Anasayfa » Sosyal Medya » Dondurulan Instagram Hesabını Açma Yöntemi

Dondurulan Instagram Hesabını Açma Yöntemi

Dondurulan Instagram Hesabını Açma Yöntemi

Teknolojinin nimetlerini hepimiz kullanıyoruz, öyle değil mi? Diğer insanlarla günümüzün nasıl geçtiği hakkında fotoğraf ve video yolu ile iletişim kurabiliyor, onların da hayatlarından ve yaptıklarından aynı şekilde haberdar olabiliyoruz.

Buraya kadar problem yok. Ama ya birilerine kızmışsak ya da Instagram’ı artık kullanmak istemiyorsak? O zaman ne olacak? Tabi ki hesaplarımızı dondurup inzivaya çekilmeye karar veriyoruz.

Ancak size bir sır vereyim mi? Verdiğiniz bu karar hiç de uzun süreli olmuyor. Çünkü Instagram kullanımını bir tek siz bırakmış oluyorsunuz. Etrafınızdaki herkes kullanmaya devam ediyor ve bu durum da canınızı sıkmaya başlıyor ve tabi ki tekrar hesabı açmaya yöneliyorsunuz.

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Aşağıda belirteceğimiz yöntemler dondurulan Instagram hesabını açmak için gerekli işlemleri içermektedir. Belirtilen işlemleri eksiksiz olarak uygulamanızı önermekteyiz.

 • Dondurulan Instagram hesabını açmak için öncelikle beklemeniz gerektiğini bilin. Siz ekrandan dondurdunuz diye o hesap hemen pasif olmaz. 2 gün içerisinde dondurulma işlemleri tamamen gerçekleşir. Hesap dondurulmuş ve 3 saat sonra pişman olmuşsanız, beklemeniz gerekecektir. 3 – 4 gün sonra tekrar deneyebilirsiniz. Burada ülkeler arası zaman farkları önemli bir rol oynamaktadır.
 • Bilgisayarlardan yaptığınız Instagram girişleri, mobil girişlere göre daha etkisizdir. Bu yüzden hesabınızı masaüstü ya da dizüstü bir bilgisayarda açamıyorsanız, bir de mobil cihaz üzerinden deneyin.
 • Bu arada zaten sürekli telefonunuzda açık duran hesabın şifresini de unutmuş olabilirsiniz. Dert değil! https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr yönergeleri takip ederek yeni şifre edinebilirsiniz. Bir de bu yeni şifre ile hesabınızı açmayı deneyebilirsiniz. Mail yolu ile geri dönüş alacaksınız. Bu yöntemi çalınan ya da bir şekilde geri alamadığınız hesaplar üzerinde uygulayabilirsiniz ya da dondurmanız üzerinden belli bir vakit geçmemişse işe yarar.
 • Yukarıdaki dondurulan Instagram hesabı açma yöntemi için benzer bir yol daha izleyebilirsiniz: https://help.instagram.com/contact/1652567838289083
 • Instagram hesabınız ile bağlantılı Facebook üyeliğinizi aktif olarak devam ettiriyorsanız, buradan yol almaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki, Instagram Facebook’un bir alt kuruluşu niteliğindedir.
 • Daha önce herhangi bir bilgisayardan hesabınızı açmışsanız ve tarayıcıya şifre bilgilerini kaydetmişseniz bir de bu şekilde deneyin.
 • Son dondurulan Instagram hesabı açma yöntemi ise Instagram’ın mobil uygulamasını yenilemek veya güncellemek. Uygulama zaman zaman hata verebilmektedir. Kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin veya uygulamayı güncelleyin. Replika Instagram uygulamalarından uzak durun.

Eklememiz gereken başka bir not daha var. Herkesin karşılaşabileceği türden olan bu hata ile sakın paniğe kapılmayın. Zamanla çözülecektir. Profilinize tekrar giriş sağladığınızda bazı fotoğraflarınızın artık yerinde olmadığını fark edebilirsiniz. Üstelik silindi zannedip üzülebilirsiniz. Ancak Instagram hiçbir zaman kişisel verilerinize bu şekilde müdahale etmez.

Dondurma işleminden kaynaklı olarak o fotoğrafları göremezsiniz sadece, ama hepsi o kadar. Merak etmeyin, fotoğraflarınız sunucularda güven altında. Birkaç ay içerisinde geri gelme olasılıkları çok yüksek. Sorun tamamıyla Instagram’ın sistemi ile alakalı. Biraz bekleyecek kadar sabrınız varsa sorun çıkmaz. Gelmemesi durumunda yardım talep edebilirsiniz. Size hızlı bir geri dönüş sağlayacaklardır.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

49 yorum

 1. Mehmet Karaman

  Merhaba, Öncelikle Çok Fazla İstek Göndermemenizi Önermekteyiz. İşlemi Bir Süre Sonra Tekrar Gerçekleştirmek Daha Sağlıklı Olacaktır.

 2. İyi aksamlar kardeşim dondurdum açamadım hesabı sonra kod geldi, kodu da yanlışlıkla sildim şimdide help yazınıza tıklayıp dediklerinizi tekrarlıyorum 3 gündür bu yazıyla karşılaşıyorum (Bu istekle ilgili bir sorun oluştu. Mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için üzerinde çalışıyoruz.) yardımcı olursanız çok sevinirim.

 3. Mehmet Karaman

  Merhaba, Talebinizin İncelenmesi İçin Bekleyebilirsiniz. Instagram Ekibi Tarafından Konuyla İlgili Geri Dönüş Yapılacaktır.

 4. O formdan sonra dedikleri şeyi yaptım daha sonra yardım sayfasına bakın diye mail attılar ne yapmam gerekiyor ?

 5. Mehmet Karaman

  Merhaba, Konuyla İlgili Geri Dönüşü Hala Beklemedeyiz. Yakın Zamanda Farklı Kanallardan da İletişim Kurmayı Planlamaktayız. Öncesinde ‘’Basın İletişim’’ Bölümünden İletişim Kurmayı Denedik Fakat Geri Dönüş Sağlanmadı. İlerleyen Süre İçerisinde Hala Geri Dönüş Söz Konusu Olmazsa Farklı Kanallar Üzerinden Yaşanan Bu Sorun Hakkında İletişim Kuracağız.

 6. Bende hesabımı 2 3 ay önce dondurdum şifremi unuttum daha sonra form doldurdum kod geldi fotoğraf gönderdim ama yardım merkezine yönlendirdiler link gelmedi dolayısıyla açamadım hesabı tekrar kod istediğimde ise gelmedi şu an form bile doldururken hata veriyor üstelik facebook üzerinden de açamıyorum siz iletişime geçmeye çalıştığınızı söylemiştiniz geçebildiniz mi acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. Merhaba, Instagram Tarafından Talebinizin İncelenmesi İçin Biraz Daha Beklemenizi Önermekteyiz. İşlem Süreçleri Instagram Çalışanlarına Bağlı Olmaktadır.

 8. Merhaba yaklaşık 1 hafta önce hesabımı dondurdum ama geri açamıyorum her seferinde kullanıcı bulunamadı diyor söylediğiniz adımları tek tek uygulamama rağmen hala instagram hesabım açılmadı üstelik instagrama selfie çekerek mail bile yolladım ama 3 gün oldu geri dönüş bile yapmadılar lütfen yardımcı olur musunuz

 9. Merhaba, Instagram Şifre Sıfırlama İle Hesabınıza Tekrar Ulaşabilirsiniz.

 10. Merhaba, ben hesabımı dondurdum 1 hafta oldu. Şifremi unuttum o yüzden açamıyorum. Hesabımın silinip silinmediğini bu yöntemle kontrol ettim (instagram.com/kullanıcıadı) Hesabımı kapatmadan önceki kaç gönderi var takip ettiklerim ve beni takip edenlerin kaç kişi olduğunu gösteriyordu. Üzerine tıklayınca donuk olduğu için hesap gözükmüyor tabi. Silinmediğine sevindim ama açamadığıma üzülüyorum. İnstagram’a mail attım sizce açmam mümkün mü?

 11. instagram hesabımı dondurdum gereken her şeyi e-posta olarak gönderdim ama hala yeterli görmediklerini söylediler ve hala açmıyorlar fotoğraflarımı çekmek için çok emek harcadım nasıl geri alırım yardım eder misiniz?

 12. Merhaba lütfen yardım edin hesabım dondurdum ve şifremi unuttum şuan açamıyorum herşeyi denedim beni sürekli yardım merkezine atıyor kullanıcı bulunamadı diyor çok önemli lütfen yardım edin.

 13. Instagram dondurdum şifresini unuttum e-posta ve telefon numaram kayıtlı olduğu halde kullanıcı bulunamadı diyor ne yapmalıyım?

 14. Merhaba, Öncelikle Bize Help Desk Sayfası Üzerinden Veya Buradan İletişim Sağlayabilirsiniz. Ayrıca Bu İşlemler Instagram Tarafından Sağlanmaktadır. Farklı Bir Kuruluş Veya Kişi Bu İşlemi Ücret Karşılığında Gerçekleştiremez. Bu Konuda Dikkat Etmeniz Gerektiğini Belirtmek İsteriz. Ayrıca Yaşanan Sorundan Dolayı Help724.com Adına Instagram Yetkililerine Mail Yolladık. Bu Konuda Herhangi Bir Bilgilendirme Geldiğinde Bu Sayfamız Üzerinden Sizlerle Paylaşacağız. Bu Sebepten Sayfamızı Takip Etmenizi Önermekteyiz.

 15. Merhaba, lütfen iletişim bilgilerinizi paylaşın. instagramı dondurdum fakat şu an kullanıcı bulunamadı diyor ne olur yardımcı olun. İnternette ücret karşılığı yapabilecek kimse bulamadım bulamıyorum.

 16. Merhaba, ”Kullanıcı Bulunamadı” Sorunu Yaşayan Tüm Help 724 Kullanıcıları İçin Instagram’a Mail Yolladık. Bu Sorunla Alakalı Olarak Yapılan Geri Dönüşü Buradan Sizlerle Paylaşacağız.

 17. Instagramı dondurdum ve şifresini unuttum e-posta ve telefon numaram kayıtlı olduğu halde kullanıcı bulunamadı diyor ne yapmalıyım? Yardımcı olun lütfenn

 18. Merhaba ben instagramımı dondurdum fakat açamıyorum kullanıcı bulunamadı diyor galiba şifremi yanlış giriyorum. E-posta’ma giriş bağlantısı gönderilsin dedigimde ise e-postamı yazıyorum kullanıcı bulunamadı diyor yeni bir hesap açmak istiyorum ona da bu kullandığım e-postayı kaydetmek istiyorum başka bir hesapta zaten kullanılıyor hatası veriyor ne yapacağını şaşırmış bir vaziyetteyim lütfen yardımcı olur musunuz ?

 19. Merhaba, Bu Konuda Instagram Tarafından Yapılacak Olan Geri Dönüşü Beklemenizi Tavsiye Etmekteyiz. İşlem Süreçleri Instagram Çalışanlarına Bağlı Olmaktadır.

 20. Merhaba lütfen yardımcı olun kod gelmiyor kağıda yazmam gereken sadece yardım merkezine yönlendiriyor 3 ay önce yine denemiştim o zaman kod gelmiş yeni gördüm çekip attım 1 hafta oldu dönmediler napabilirim

 21. Merhaba, dün akşam ınstagram hesabımın kurallara uygunsuzluk sebebiyle kullanamayacağımı bildiren bir uyarı aldım şok olmuş durumdayım hesabım ticari vb bir hesap değil paylaşımların yok denecek kadar da az anlamıyorum sanırım biri hesabımı ele geçirdi ve kapattı. Gönderilen kod ile birlikte bir resim gönderdim ve bekliyorum. Herhangi bir geri dönüş olmadı başka hesap da açamıyorum lütfen bana yardım edin!!!

 22. Instagram hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum hiçbir türlü kod gelmedi ve kullanıcı bulunamadı yazıyor ne yapmalıyım

 23. Merhaba, Instagram Tarafından Geri Dönüş İçin Biraz Daha Beklemenizi Önermekteyiz.

 24. Ben birkaç hafta önce hesabımı dondurmuştum şimdi açmaya çalıştığımda kullanıcı bulunamadı hatası veriyor şifremin doğru olduğuna inanıyorum. Dediklerinizi yaptım form gönderdim selfie çektim ama geri dönüş yapılmadı, geri alamayacak mıyım

 25. Her şeyi yaptım

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Görünüşe göre giriş yapmakta sorun yaşıyorsunuz. Giriş yapma konusunda yardım almak veya hesabınızın başkasının eline geçtiğinden kuşkulanmanız durumunda neler yapabileceğinizle ilgili bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin:

  http://help.instagram.com/374546259294234/?ref=cr

  Teşekkürler, Yazdı sizce her şey yolunda mı ?

 26. Merhaba, Instagram Hesabınızın Farklı Bir Cihazdan Giriş Yapılmadığına Veya Açık Olmadığına Emin Olun.

 27. Merhaba 7 gün önce dondurduğumuz instagram şuan tekrar aktif olarak gözükmekte ama aktifleştirme işlemi yapılmadan bu sorunla karşılasan oldu mu hiç?

 28. Ben fotoğraf gönderdim 6 gün oldu hala cevap gelmedi ne yapmalıyım

 29. Merhaba, instagram hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum. Yüzümü gösteren, gönderdikleri kodla beraber resim de gönderdim. En son aşağıdaki mesaj geldi ama nereden nasıl devam edeceğimi anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. Görünüşe göre giriş yapmakta sorun yaşıyorsunuz. Giriş yapma konusunda yardım almak veya hesabınızın başkasının eline geçtiğinden kuşkulanmanız durumunda neler yapabileceğinizle ilgili bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin:

  http://help.instagram.com/374546259294234/?ref=cr

 30. Açılmıyor hesabım sana nasıl ulaşabilirim

 31. Mehmet Karaman

  Merhaba, Instagram Hesap Dondurma İşlemi Yaptığınıza Emin misiniz? Eğer Hesap Silme İşlemi Yaptıysanız Böylesi Sorunlar İle Karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram Tarafından Yapılacak Geri Dönüş İçin Biraz Daha Bekleyebilirsiniz.

 32. Merhaba, İnstagramı 1 ay önce dondurdum 8 gün önce tekrar girmek istediğimde böyle bir kullanıcı bulunamadı uyarısı ile karşılaştım. İnstagramdan gelen maildeki gibi ismimi soy ismimi kullanıcı adımı ve gelen kodu yazıp gönderdim ama bir dönüş alamadım problem nedir?. Tekrar İnstagram hesabımı geri alabilir miyim? lütfen yardımcı olunuz. Mailimden şifre sıfırlama mailini de buldum. Böyle bir kullanıcı bulunamadı diyor. Ne yapmam gerekir? lütfen çok acil yardım istiyorum.

 33. Merhaba İnstagram hesabımı dondurdum 2 ay önce şifremi de hatırlamıyorum yapabileceğim tüm şifreleri denedim kullanıcı bulunamadı diyor hesabımı dondurduğumada eminim şifre yenileme kısmında da kullanıcı bulanamadı diyor instagramdan gelen kodu ve kullanıcı adımı kağıda yazıp fotoğraf gönderdim ondan da cevap gelmedi yardımcı olursanız sevinirim.

 34. İnstagram hesabımı dondurmuştum 4 gün oldu açmaya çalışıyorum şifre yanlış diyor yardımcı olur musunuz?

 35. Merhaba ben 2 ay önce hesabımı dondurdum şifremi unuttum birçok e-posta yolladım birçok yol denedim olmuyor hesabı dondurduğum için şifre yenilemede yapamıyorum ne yapabilirim? lütfen yardımcı olun!

 36. Mehmet Karaman

  Merhaba, Şifre Sıfırlama İşlemi Yapmayı Denediniz mi ?

 37. Instagramı dondurdum fakat şifremi unuttum giriş yapamıyorum

 38. Merhaba, Instagram Şifre Sıfırlama İşlemlerini Denemenizi Önermekteyiz. Bu İşlem İçin Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım Adlı İçeriğimizi Ziyaret Edebilirsiniz.

 39. Hesabımı dondurdum kullanıcı adımı şifremi giriyorum hesabım gözüküyor bir türlü giriş yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 40. Ben 33 hafta önce dondurduğum instagramımı geri açamıyorum. instagram help bölümünden de yaptım bir kod geldi ve fotoğraf gönderdim ancak bir geri dönüş olmadı tekrar gönderdim yardım için e-postama bildirim gelmedi yardımcı olabilir misin ?

 41. Merhaba, pazartesi günü instagram hesabımı dondurdum, ancak şifremi hatırlamadığım için dondurma işleminden hemen önce şifremi yenilemiştim. Bugün instagram hesabımı açmak istedim ancak yeni değiştirdiğim şifreyi de hatırlamadığım için hesabıma erişemiyorum. Yukarıda verdiğiniz şifre yenileme linkini de denedim olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

 42. Merhaba instagram hesabımı dondurmuştum şuanda şifremi hatırlamıyorum giremiyorum hesabıma Ne yapabilirim? 🙁

 43. Hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum. Bu yöntemler de işe yaramıyor. Hesapta ölen arkadaşım ile olan fotoğraflarım vardı benim için çok önemli. Yardımcı olur musunuz?

 44. Merhaba ben instagram hesabımı 1.5 ay önce dondurmuştum ama açamıyorum tüm linkleri denedim olmuyor. Lütfen yardımcı olur musunuz

 45. 2 ay önce hesabımı dondurdum ancak şifremi unuttum açamıyorum ne yapmalıyım?

 46. Merhaba, Web Sitemizde Instagram Şifresini Sıfırlama Hakkında İçerikler Yer Almaktadır. Bu İçeriklere Sayfanın Üst Kısmında Yer Alan Arama Bölümünü Kullanarak Ulaşabilirsiniz.

 47. Kardelenmorkoc16

  Instagram şifremi unuttum

 48. Merhaba, Yardımcı Olmak İsteriz. Yaşadığınız Sorunu Ayrıntılı Olarak İletir misiniz ?

 49. Sametkarabulutt01

  Instagrama giremiyorum

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*