Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası – 2021

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası – 2021

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcıları tarafından şu sıralar gündemde olan konulardan birisi “Instagram kullanıcı bulunamadı hatası” olmaktadır. Bu sorun genellikle hesabını donduran kullanıcılar tarafından sıklıkla yaşanmaktadır. Bizlere de bu konu hakkında birçok soru iletilmektedir. Bunlardan birkaçını aşağıda sizlerle paylaşalım:

Merhaba, ben instagramımı dondurdum, dondururken şifreyi değiştirdim simdi açamıyorum ne yapmam gerekiyor? Yanlış şifre diyip duruyor, kullanıcı bulunamadı diyor, yardımcı olur musunuz? Kaç aya kadar açılır başka ne yapmam lazım?

Merhaba, hesabımı kısa bir süreliğine dondurdum. E-posta ve kullanıcı adını bildiğim halde, e-postama giriş yapabildiğim halde, hesabımı açamıyorum kullanıcı bulunamadı diyor yeni şifrede talep edemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Yorumlar incelendiğinde dondurulan Instagram hesabından sonra bu sorun gündeme gelmektedir. Peki çözüm nedir? “Instagram kullanıcı bulunamadı hatası” yaşayan kullanıcılar neler yapması veya hangi konulara dikkat etmesi gerekir? Bu içeriğimizde sizlere bu konu hakkında gerekli yorumları ve önerileri aktararak, soruna çözüm sağlayacağız.

İlk olarak hesap dondurma işlemi yapan kullanıcılar için bu konuyu değinelim. Instagram hesap dondurma işlemini yapan kullanıcılar bir süre sonra tekrar hesaplarını aktif etme, yeniden kullanma istediğinde bulunabiliyorlar.

Tekrar hesaplarına giriş yapmaya çalıştıklarında ise ne hikmetse “kullanıcı bulunamadı hatası” ile karşılaşıyorlar. Aslında tekrardan hesaplarına sorunsuz olarak giriş yapmaları gerekmektedir. Fakat Instagram dondurulan hesapları aktif olarak sunucu veya altyapısı üzerinden aktif olarak göstermiyor.

Bu durumu tamamen Instagram tarafından yaşanan bir sorun olarak nitelendirebiliriz. Siz dondurduğunuz Instagram hesabı üzerinden giriş yapmaya çalıştığınızda, sistem sizi sanki hiçbir şekilde Instagram’a kayıt olmamış olarak görüyor.

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Bu durumda Instagram tarafından sunulan bazı prosedürleri devreye sokacağız. Bu prosedüre ise: https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu link üzerinden ulaşabiliyoruz.

Linke tıkladığınızda karşınıza “Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?” seçeneğine “Evet” veya “Hayır” yanıtını verip, asıl önemli olan kısma geçelim. Biz burada “Hayır” seçeneği ile devam ediyoruz:

“Nüfus Cüzdanınızda Yazan Adınız Soyadınız”: Bu bölümü tamamen eksiksiz olarak dolduralım.

“Instagram Kullanıcı Adınız”: En önemli alan burası! Genel olarak kullanıcılar, kullanıcı adlarını tam olarak hatırlayamadığı için bu alan biraz sekteye uğramaktadır. Instagram kullanıcı adınızı doğru olarak hatırladığınızdan tam olarak emin olmadan bu alanı doldurmayın. Peki şimdi diyeceksiniz Instagram kullanıcı adımı tam olarak nasıl öğrenirim?

Bu konuda Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta adresini devreye sokabilirsiniz. İlk Instagram üyeliğinizde hesabınızla ilgili bazı bilgiler veya bildirimler, Instagram’a kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresine iletilmektedir. Bu maile kısa bir arama yaparak kolayca ulaşabilir ve yukarıda belirttiğimiz formdaki alana tam emin olarak girişini sağlayabilirsiniz.

“E-posta adresiniz”: Bu alanda en çok hataya düşülen kısım! Genelde kullanıcılar “Instagram hesabınızda kayıtlı e-posta adresi” ibaresine çok dikkat etmezler. Bundan dolayı yanlış e-posta adresi belirtmeleri, Instagram yetkilileri tarafından olumsuz veya doğrulanmayan form olarak değerlendirilebilir. Bu sebepten bu alan “Instagram hesabınızı oluşturduğunuz veya hesabınıza tanımlı” e-posta adresi olması gerekmektedir.

“Hangi ülkeden yazıyorsunuz?”: Son belirtilmesi gereken alanda burası. Yaşadığınız ülkeyi belirtip, “Gönder” butonu ile buradaki işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İşlemler bitti mi? Hayır tabii ki de. Instagram bu formda belirttiğiniz bilgileri değenlendirip, belirtilen mail adresine sizin olduğunuzu tam olarak doğrulayacak bazı prosedürleri daha devreye sokacaktır. Bunları da sağladıktan sonra “Instagram kullanıcı bulunamadı hatası” ile karşılaşmadan tekrar hesabınıza erişim sağlayabileceksiniz.

Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası ile karşılaşılabilecek bir diğer durum ise; “@” sembolünün kullanılmasıdır. Instagram, kullanıcı giriş ekranında “@” sembolüyle başlayan kullanıcı adlarını kabul etmemektedir. Kullanıcı adınızda kullandığınız karakterleri, doğru kullandığınızdan emin olun.

Son olası durumsa çalınan Instagram hesapları. Eğer hesabınız ile sorunsuz olarak giriş yapabiliyorken bir anda böyle bir sorun karşınıza çıktıysa ve hesabınıza hiçbir şekilde erişemiyorsanız, mutlaka bunu Instagram’a bildirmek gerekir:

 • Mobil uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışın.
 • Giriş ekranı üzerinden Android’de: “Giriş Yapmayla İlgili Yardım Al”, iOS’ta: “Şifreni mi Unuttun?” seçeneklerine tıklayın.
 • Ardından Android’de: “Hesap Giriş Bilgileri” sorasında ise “Giriş Bilgilerimi Kullanamıyorum” seçeneğine dokunarak gerekli talimatları uygulayın. iOS’ta da benzer adımları uygulayarak işlemi sağlayın.

Not: İşlemin görsel ve ayrıntılı anlatımına “Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?” adlı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki işlem neticesinde hesabınıza tekrar erişim için Instagram tarafından yönlendirileceksiniz. Instagram kullanıcı bulunamadı hatası için tüm detayları aktarmaya çalıştık. Umarım sorun yaşayan kullanıcılar için faydalı bir rehber olur. Sorun hakkında ekstra düşündüklerinizi, merak ettiklerinizi veya yaşadığınız sorunları bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.

Ücretsiz Destek Almak İçin Tıklayın

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

54 YORUM

 1. Benimde ınstagram hesabı da kullanıcı bulunmadı yazıyor ama hesap başkasının elinde geçmemiş belli nasıl geri alabilirim

 2. Benim sorunum şu güzel kardeşim, işletme hesabım var sadece takipçilerim gönderilerimi işletme hesabı olduğunda görüyor, gizli sekme de veya herhangi bir takipçim olmayan kişinin sayfaya erişimi yok… Şayet ben sayfayı kişisel hesaba geçirdiğimde sorun çözülüyor. Herkes ve gizli sekmede görüntülenebiliyor. Bu defa da Facebook sayfası ile bağlantısı olmuyor adres telefon vb bilgilerim profilde gözükmüyor. Hesabım dondurulmadı veya hesabıma erişim sağlayamıyorum gibi bir durum söz konusu değil. Instagram ve Facebook a defalarca talep oluşturuldu. Sonuca ulaşılamadı 35 bin kişinin olduğu sayfaya şu an yeni müşteri çekemiyorum… Haliyle sonuca ulaşamıyoruz ..

  • Merhaba, hesap gizliliği kısmını kontrol ettiniz mi? “Ayarlar” > “Gizlilik” burada yer alan ayarları gözden geçirebilir misiniz? Özellikle “Gizli Hesap” kısmını.

 3. İnstagram hesabı kapattım yeniden açmak istiyorum ama hesabıma ulaşamıyorum, instagram forumunu eksik dolduruyorum geçeriz instagram hesabı yazıyor.

 4. Merhaba İnstagram bana hesabında sıra dışı hareketler fark ettiğimiz için çıkışını yaptık ve kapatılmadan önce hesabına tekrar erişmeni sağlayabilmemiz için 30 gün içinde sıradaki adımları takip et uyarısı verdi ve hesabımdan çıkış oldu ve şu an hiçbir şekilde giriş yapamıyorum ve böyle bir kullanıcı yok yazıyor ne yapabilirim yardım eder misiniz lütfen

 5. Merhaba instagram hesabım sanırım çalındı bu yazdıklarınızın aynısı oldu kullanıcı bulunamadı diyor ama bu işlemleri yaptığımda formda ”Bir değerlendirme talep etmeden önce Instagram’a git ve bunu yapanın sen olduğunu onayla.” diyor ama ben hesabıma giriş yapamadığım için zaten bu formu doldurmaya çalışıyorum ne yapabilirim?

 6. Merhaba instagram hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum. Kod gelince kullanıcı bulunamadı gibi bildiriler alıyorum ve artık kayıtlı olan mail adresime instagramdan sana yenileme bağlantısı gönderemiyoruz lütfen instagram ile iletişime geç bildirisi alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim. Ayrıca bu formla ilgili bahsettiğiniz yöntemi denedim doğrulamak için fotoğrafımı istediler yolladım geri dönüş alamadım ne kadar sürer geri dönüş almam yardımcı olursanız sevinirim.

 7. İyi günler. İnstagrama giriş yapamıyorum kullanıcı hatası bildiriyor. Bütün bilgilerimi doğru yazıyorum böyle bir kullanıcı yok diyor. Arkadaşımın hesabından baktım oradan gözüküyorum çok acil yardım eder misiniz?

 8. 22.05.2020 Tarihinde Hesabımı dondurdum fakat açmaya çalıştığımda şifren yanlış hatası alıyorum şifreyi resetlemek istediğimde ise oops_an_error_occurred hatası alıyorum?

 9. Merhaba, ben hesabımı kalıcı olarak kapattım. Fakat Geri Açmak İstiyorum bu linki doldurduğumda yanıt olarak giriş yapmada sorun yaşıyorsunuz geliyor? Lütfen Yardımcı Olabilir misiniz?

 10. Merhaba 1 buçuk ay önce hesabımı dondurdum ve hep numaramla giriş oluyordu şu an giremiyorum bulunamadı diyor yardımcı olur musunuz?

   • Mrb lütfen bana yardımcı olun 1 ay oldu Instagramı doldurdum e-posta adresimi de sildim sadece kullanıcı adımı ve şifremi biliyorum. Instagram kullanıcısı yok diyor ben Instagramı dondurdum sadece lütfen yardımcı olun.

    • Merhaba, e-posta hesabınızı silmeniz bu işlemi sağlıklı sağlamanız adına iyi olmamış. Tek seçenek eski e-posta adresiniz ile işlemleri sağlamanız. Artık bu konudaki İnisiyatif Instagram çalışanlarına bağlıdır.

   • Merhaba, Instagram hesabımı dondurdum ve iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi yüzünden açamıyorum hesabımı, ne yapabilirim?

 11. Merabalar instagramı dondurdum 1 ay geçti face ye de kayıtlı fakat giriş yapamıyorum e-posta şifremi unuttum numaram var oradan da giriş yapamıyorum her türlü yolu denedim yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba, tabii ki yardımcı olmaya gayret gösterelim. Fakat öncelikle hangi işlemleri uygulayıp, nelerle karşılaştığınız hakkında bize bilgiler iletin. Buna yönelik size destek sağlayalım.

 12. Benim sorunum “instagram kullanıcısı bulunamadı” Ama bende şu şekilde bir sıkıntı var o görünen linke bastığımda kullanıcı adımı yazdığıma da emin olmama rağmen böyle bir kullanıcı yok yazmakta ne yapabilirim?

  • Merhaba, genel olarak herkeste bu sorun var leyla hanım. Yazımız içerisinde bu konuyla ilgili bazı detaylara yer verdik. Bunları kontrol ettiniz mi?

   • Aynı sorun bende de var Instagram’da giriş yapamıyorum tekrar girmeye çalıştığımda ise kullanıcı adı bulamadı diyor o yüzden şifremi de değiştirmeyi deneyemiyorum +,dışarıdan hesaba msj atıldığında msj gitmiyor nasıl hesabıma giriş yaparım lütfen yardımcı olun.

 13. Merhaba, öncelikle tüm işlemleri okudum fakat benim hesabım kendi isteğimin dışında kullanıma kapatıldı ve şifremi unuttuğum ve de kullanıcı bulunamadı dediği için giriş yapamıyorum bu işlemleri uyguladığımda da sürekli hata veriyor yardımcı olmanız mümkün mü?

  • Merhaba, Instagram tarafından kapatılan hesaplar için maalesef yukarıdaki işlemin dışında yapılacak başka bir işlem bulunmuyor. Ek olarak Instagram şifre sıfırlama işlemini de uygulamayı deneyin. Fakat bu da kesin çözüm vereceğinden değil, sadece bir ihtimal sorununuzun çözülmesi ihtimali ile deneyebilirsiniz.

   • Merhaba. Dondurduğum hesabıma tüm adımları doğru uygulamama rağmen ulaşamadım. Kullanıcı bulunamadı uyarısı veriyor. Geri açmanın başka bir yolu yok mu? İçindeki resimlerin yedeği yok ulaşmam lazım

    • Merhaba, dondurulan Instagram hesabı için yapılacak tek yöntem budur. Yukarıdaki içeriğimizde yer verdiğimiz tavsiyeleri uygulamanızı önermekteyiz.

 14. Merhaba dediğiniz gibi her şeyi yaptım. İnstagram hesabımı dondurmuştum ama açamıyordum. Bu yüzden yukarıdaki şeyleri yaptım. Ama bana sürekli girdiğiniz kısa bağlantılı bir kullanıcı değil lütfen geçerli bir kullanıcı girin diyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen söyler misiniz?

 15. Instagram hesabımı yanlışlıkla dondurdum ve geri açamıyorum ve Instagram kullanıcısı yazıyor başka hesapta nasıl geri alırım hesabı?

  • Merhaba, Instagram hesabınızı dondurdunuz ve başka bir hesapta sizin kullanıcı adınız yazıyor doğru mu anladım? Dondurulan Instagram hesaplarında bunun mümkün olmaması gerekiyor. Eğer hesap silme işlemi yaptıysanız bu durum doğal fakat hesap silme işlemi yapmadığınız sürece başka bir kullanıcı sizin kullanıcı adınızı kullanamaz.

 16. Merhaba instagram hesabım aktif gibi gözüküyor fakat profilime ve durumlara kapalı resim de paylaşamıyorum arkadaşlarımın paylaştıklarını görebiliyorum hata bildirim gönderiyorum instagram hesabı zaten aktif diyor.

  • Merhaba ben hesabımı dondurdum ve şifremi unuttum numaram hala hesapta kayıtlı ama şifre yenileme olmuyor yukarıdaki işlemleri takip ettim ama şuan işlem gerçekleştirilemiyor üzerinde çalışıyoruz diyor gönderdikçe ne yapabilirim ?

   • Merhaba, Instagram kaynaklı kısa süreli bir sorun yaşamış olabilirsiniz. Söz konusu hata şu an devam ediyor mu?

 17. Hesabım kapatıldı giriş yaptığım zaman hesabınız kuralları ihlal edildiği için kapatılmıştır diyor ne yapmam gerekiyor?

  • Merhaba, eğer kuralları ihlal etmediğinizi düşünüyorsanız “lütfen bize bildirin” linkine tıklayarak, hesabınızı tekrar aktif etmelerini belirtebilirsiniz… @Gülbin

  • Hesabım e-postama ve telefon numaram bağlı ama her yöntemi denememe rağmen hesabımı alamıyorum. Böyle yapmaları çok saçma değil mi? Sadece dondurdum ve şifremi unuttum.

 18. Merhaba mehmet bey instagram hesabımı dondurdum ama mesajlarda kayıtlı bi telefon için 3 saat sonra geri açmam gerekti şifreyi doğru girmeme rağmen sms kodu gelmiyor internet bağlantınızı kontrol ediniz diyor hayati önem arz eden bi numaraya ulaşmam lazım lütfen yardımcı olun yeni dondurduğum için mi giriş yapamıyorum acaba?

 19. Merhaba bu ınstagrama mail atma yöntemi bence de bir çözüm ama benimsiyle bi sorunum var buradaki adımları yapıyorum ancak kullanıcı adı kısmına geldiğimde kullanıcı adı doğru olduğu halde %100 eminim doğru olduğuna ama kabul etmiyor geçersiz kullanıcı diyor ve bu yüzden mail bile gönderemiyorum kurtarma için. Napman lazım lütfen yardımcı olur musunuz?

 20. Merhaba ben 2 hafta önce instagramımı dondurup açmıştım bundan 3 gece önce de instagramımı tekrar dondurmak istedim bir mesaja bakmak için girmeye çalıştığımda kullanıcı hatası diyor koyduğunuz linke tıkladım e-postam doğru kullanıcı adım ve şifremde ama e-postaya ait bir kullanıcı bulamadı diyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba, Instagram hesabınızı kullandığınız mobil cihaz ile tekrar bu işlemi sağlamayı deneyebilir misiniz?

 21. Yardımız için çok saolun ama ben hesabımın linkini alamıyorum Instagram.com[kullanıcıadım] yazınca bu bir kısa bağlantı değil diyor lütfen acil yardım.

  • Merhaba, öncelikle rica ederiz. Burada link olarak giriş yapmayacaksınız. Sadece hesabınızın kullanıcı adını yazacaksınız. Örnek olarak “help724” gibi…

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin