Sosyal Medya

Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol (Instagram)

Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol uyarısı hesabınızın çalınmasını önlemek için atılan bir güvenlik adımıdır. Bu güvenlik önlemi genellikle farklı cihazlardan giriş yapılan Instagram hesaplarında karşımıza çıkmaktadır.

Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol uyarısının genel mantığı bu yönde ilerlerse de farklı sorunlardan dolayı da bu uyarı karşımıza çıkabiliyor. Instagram hesabınız çalınmaya çalışıldığında veya 3.Parti uygulama kullanımı sonucunda da bu sorun tetiklenebiliyor.

Bu Hesabın Sahibi Olduğunu Onaylamamıza Yardımcı Ol “Çözüm”

Bu sorunu çözmek için öncelikle 3.Parti uygulamalardan çıkış yapmanız gerekmektedir. Çıkış sağladıktan sonra tekrar Instagram hesabınıza giriş sağlamaya çalışın ve ilgili uyarıya ulaşın. Uyarı metninde yer alan “Giriş Yapmakla İlgili Yardım Al” butonuna dokunun.

Doğrulama Kodu Gönder

Butona dokundan sonra karşınıza hesabınızı doğrulamak için iki seçenek gelecektir. Bu seçenekler “Telefon Numarası” ve “E-posta Adresi” seçenekleri olacaktır. Eğer hesabınızda tanımlı telefon numarası bulunmuyorsa sadece e-posta seçeneği yer alacaktır.

Buradaki seçeneklerden “Telefon Numarası” olan seçeneği belirleyerek ilerlemenizi tavsiye ederiz. Telefon numarası seçeneğini belirledikten sonra SMS ile size güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kod ile birlikte Instagram hesabınızı tekrardan aktif edebilirsiniz.

Güvenlik Kodu Gelmiyor

Diğer başlığımızda yer alan işlemler sonucunda bazı kullanıcılar güvenlik koduna ulaşamadığını belirtmektedir. Instagram güvenlik koduna ulaşamayan kullanıcılar ise hesaplarını tekrar aktif etmekte problem yaşamaktadır.

Instagram güvenlik kodu gelmiyor sorununa sebep olan en büyük neden Instagram tarafından yaşanan yoğunluk olmaktadır. İlk kod talebi size ulaşmadığı için birden fazla kod isteğinde bulunmuş olabilirsiniz. Bu da sistem tarafından spam niteliği oluşturmuş olabilir. Çözüm için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

  • Telefonunuzun ayarlarında yer alan uygulama yöneticisinden Instagram uygulamasını bulun ve “Verileri Sil” ile “Önbelleği Temizle” seçeneklerine dokunun.
  • Bunun üzerine Google Play veya App Store üzerinden VPN Proxy Master uygulamasını indirin.
  • VPN Proxy Master uygulamasını yükledikten sonra uygulamayı çalıştın ve kurulum işlemlerini uygulayın.
  • VPN aktif olduktan sonra ekranın üst kısmında VPN logosu belirecektir. Eğer sorun yaşıyorsanız tekrar uygulamaya giriş sağlayarak kontrol sağlayabilirsiniz.
  • Instagram uygulamasına tekrar giriş sağlayın ve ilgili uyarı için adımları takip edin. Doğrulama kodu ekranına ulaştıktan sonra bu sefer sadece bir defa istek gönderecek şekilde butona dokunun.

Bu yöntemle güvenlik kodu size ulaşacaktır. Kod hemen ulaşmadıysa bir süre beklemek gerekebilir. İkinci bir istek gönderiminde bulunmadan sabırla kodun gelmesini bekleyin. Kodun ulaşmasının ardından ilgili kutucuğa giriş yaparak hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

Sonuç

Bu hesabın sahibi olduğunu onaylamamıza yardımcı ol uyarısı için atılması gereken en kesin çözüm yöntemleri aktardık. Bunlara rağmen hesabınızı geri alamıyorsanız Instagram hesabım çalındı içeriğinde yer alan işlemleri uygulayabilirsiniz.

Belirttiğimiz içerikte yer alan işlemler ile Instagram destek ekibinin hesabınızda yaşadığınız bu sorunu tespit etmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumun haricinde sorunu çözmek için herhangi bir yöntem veya form bulunmamaktadır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu