Sosyal Medya

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim Nerede Bulunur?

Instagram gönderilen takip isteklerini ayrı bir veritabanı üzerinde saklamaktadır. Dilediğiniz zaman bu veritabanına erişim sağlayabilir, mevcut takip isteklerinize ulaşabilirsiniz. Gönderilen takip istekleri uzun yıllar boyunca saklanabilmektedir. Yıllar önce gönderilen takip isteklerinin halen listelendiğini görebileceksiniz.

Bazı kullanıcılar “Instagram istek gönderdiklerim neden görünmüyor” tarzında sorular iletebilmektedir. Bunun sebebi ilgili kullanıcının takip isteğini reddetmesidir. Eğer kişi takip isteğine herhangi bir cevap vermezse bu mevcut takip isteği olarak duracaktır. Fakat isteği geri çevirmesi artık mevcut takip isteği kategorisinin dışında olduğunu ifade edecektir.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim

Instagram mevcut takip isteklerine hem mobil cihazınız üzerinden hem de bilgisayarınızdan görüntüleyebilirsiniz. Herhangi bir uygulama kullanmadan Instagram’ın var olan özelliği ile bunu sağlamak mümkün olmaktadır. Instagram istek gönderdiklerim nerede diyen kullanıcılar aşağıdaki adımları uygulaması yeterli olacaktır.

  • Telefonunuzda yer alan Instagram uygulamasını açın ve profil sayfanıza geçiş sağlayın.
  • Sağ üst köşede bulunan “Alt Alta Üç Çizgi” butonuna dokunun ve açılan pencereden “Ayarlar” kısmına girin.

Instagram Mevcut Takip İstekleri

  • Ayarlar kısmından “Güvenlik” seçeneğine dokunun ve “Verilerine Eriş” tercihini sağlayıp devam edin.
  • Açılan ekrandan “Bağlantılar” başlığını bulun ve burada yer alan “Mevcut Takip İstekleri” kısmındaki “Tümünü Gör” bağlantısına dokunun.
  • Karşınıza şu ana kadar yaptığınız tüm takip istekleri listelenecektir. Burada bulunan “Daha Fazlasını Gör” butonu ile listenin devamını görüntüleyebilirsiniz.

Instagram takip isteği gönderdiklerim nerede sorusunun en güncel adımlarını sizlere aktardık. Ayrıca Verilerine Eriş kısmından daha önce yaptığınız tüm etkinlikleri görüntüleyebilirsiniz. Birçok Instagram kullanıcısı bu özelliğin varlığından habersizdir. Fakat Instagram ekibi kullanıcı verileri konusunda çok hassas ve şeffaf davranmaktadır.

Instagram Gönderilen İstekleri İptal Etme

Mevcut takip isteklerini iptal etmek için ilgili kullanıcının adını kopyalayın. Kopyalanan kullanıcı adını Instagram arama bölümüne girin ve ilgili profili görüntüleyin. Buradan takip isteğini geri çekin. Bunu istek gönderilen her kullanıcı için ayrı ayrı yapmanız gerekecektir. Evet farkındayız eğer birden fazla takip isteği varsa bu çok uğraştırıcı olacaktır.

Gönderilen takip isteklerini toplu olarak uygulamalar aracılığıyla iptal edebilirsiniz. Fakat bu uygulamaların geneli sizden ücret talep edecektir. Bu uygulamalar ise iOS için: CCSoft+ Android için ise Instagram toplu takip bırakma içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Bu işlemi ücretsiz yapmak için diğer başlığımıza geçebilirsiniz.

Instagram Gönderilen Takip İstekleri Toplu İptal Etme

Gönderilen takip isteklerini toplu olarak iptal etmek için bilgisayarınızı kullanmanız gerekecektir. Bunun haricinde Google Chrome tarayıcısının da yüklü olması gerekiyor. Bu şartları sağladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Google Chrome üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın ve “Verilerine Eriş” kısmından “Mevcut Takip İstekleri” bölümünü açın. Bu sayfaya ulaşmak için mobil cihazlar için paylaştığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Mevcut takip istekleri sayfasına ulaştıktan sonra sağ tıklayın ve “İncele” seçeneğine tıklayın. Açılan ikinci bölümden “Console” sekmesine gelin.

var i=0;
var unfollow="global";
var final="global";
var link=["link","link2"];
var proWindow=[""] proWindow.length=0
link.length=0;
var ids = document.querySelectorAll(".-utLf");
for(i=0;i<ids.length;i++){
link.push('https://www.instagram.com/'+ids[i].innerText+'/');
console.log(link[i]);
proWindow[i]=window.open(link[i]);
}

Yukarıda yer alan kodu kopyala yapıştır yöntemiyle console içerisine ekleyin ve enter tuşuna basın. Chrome tarayıcısı sağ üst kısımda Pop-up engellendi uyarısı verecektir. Bu uyarının üzerine tıklayın ve gerekli izinleri verin.

Sayfayı yeniledikten sonra tekrar aynı işlemi uygulayın ve bu sefer console bölümüne aşağıdaki kodu yapıştırın.

for(i=0;i<ids.length;i++){
unfollow = proWindow[i].document.querySelector("button._8A5w5");
unfollow.click();
final = proWindow[i].document.querySelector(".aOOlW");
final.click();}
console.log("Completed");

Bu kod ile birlikte açılan sekmelerde yer alan takip istekleri toplu olarak iptal edilecektir. Bu işlemin sıklığına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer tek seferde bu işlemi sağlarsanız Instagram size işlem sınırı engeli tanıyacaktır. Belirli kişi sayısı ve süresi ile yapmanız bu işlem sınırına takılmamanızı sağlar.

Instagram İstek Gönderdiklerim Neden Görünmüyor?

İçeriğimizin ilk kısmında bu konuyla alakalı kısa bir giriş sağladık fakat bu konuya biraz daha açıklık getirmek gerekiyor. Instagram üzerinden daha fazla kişiyle sosyalleşmek ve yeni insanlar tanımak için ilk adımımız ilgili kullanıcıya takip isteği göndermek oluyor. Buraya kadar problem yok. Fakat karşıdaki kullanıcı bu durumdan hoşnut olmazsa ve isteği reddederse ilgili kullanıcı mevcut istekler bölümünde yer almaz.

Bunun haricinde mevcut takip istekleri kısmı bazen işlem sınırına takılabiliyor. Eğer birden çok takip isteği gönderip ardından uygulama veya aktardığımız yöntemlerle toplu olarak iptal etme işlemi uyguladıysanız bu sorun ile karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz. Instagram tüm işlemlerimizi manuel olarak yapmamızı istiyor. Robotlaşmış her işlemi bloke etmektedir.

Herhangi bir yapay işlem yapmadığınız sürece Instagram takip isteği gönderdiklerim adımında yer alan işlemlerle mevcut takip istekleri kısmına ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu durumun haricinde zaman zaman Instagram sunucularında problemlerde meydana gelebilmektedir. Yaşadığınız bu sorun kısa süreli bir durumda olabilir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu