Sosyal Medya

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası

Her geçen gün kullanım oranı bir hayli artan Instagram’da “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatası birçok kişinin karşısına çıkmaya başladı. İlgili hatanın belirli bir sebebi olmamakla beraber farklı işlemler yaparak çözüme ulaşmanız gerekiyor. Bu içeriğimizde de kullanabileceğiniz yöntemleri bir bir ele alarak hesabınıza giriş yaparken karşılaştığınız hatadan kurtulmanıza yardımcı olacağız.

Instagram’da Bu Hatayı Neden Görüyorum?

Bir günün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz Instagram, son zamanlarda yakaladığı popülerlikten kaynaklı olarak uygulama geliştiricileri tarafından sürekli olarak geliştirilmektedir. Gelişimin ortaya çıkardığı güncellemelerin uygulanma sürecinde uygulamanın kullanım sağlığı bir miktar düşüyor. Bu da hesaba giriş yaparken ya da telefondaki farklı bir hesaba geçerken bazı hatalarda karşılaşmamıza sebep oluyor. Bu hatalardan biri de “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatasıdır. Her ne kadar içeriğimizin ilk cümlelerinde hatanın kaynağının belli olmadığını söylesek de size sunacağımız önerileri değerlendirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Instagram Probleminin Çözüm Yolları

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatasının bir tane değil birkaç tane çözüm yolu bulunmaktadır. Bu çözüm yollarını aşağıda verilen sıralamaya göre tek tek deneyebilirsiniz. Birçok kişi herhangi bir yöntemi uygulamaya aldığında hatayı kolaylıkla çözebiliyor.

 • Yöntem 1: VPN uygulamalarını kapatın.
 • Yöntem 2: Instagram şifrenizi sıfırlayın.
 • Yöntem 3: Hesabınıza “Facebook” ile giriş yapmayı deneyin.
 • Yöntem 4: İnternet bağlantınızı kontrol edin.
 • Yöntem 5: Tarayıcıdan hesabınızı dondurun.
 • Yöntem 6: Uygulamayı silip tekrar yükleyin.

Yöntem 1: VPN Uygulamalarını Kapatın.

Birçok akıllı telefon kullanıcısı son zamanlarda farklı sebeplerden kaynaklı olarak telefonuna VPN, DNS vb. uygulamalar yükleyerek cihazın internet bağlantısını o şekilde sağlamayı tercih ediyor. Bu durumda “Instagram” uygulamasına giriş yapmaya çalıştığınızda uygulama hesap doğrulama adımını gerçekleştiremiyor ve “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatasını ortaya çıkarıyor. İlgili hatayı çözmek için tek yapmanız gereken cihazınızda aktif olarak kullanılan internet bağlantısı problemi yaratacak uygulamaları kaldırmak ya da devre dışı bırakmak oluyor.

Yöntem 2: Instagram Şifrenizi Sıfırlayın.

Instagram uygulamasının böyle bir hatayı karşınıza çıkarıyor olmasının sebebi bilinmediği için farklı yolları denemeniz gerekiyor. Bu yollardan biri de Instagram hesabının şifresini sıfırlamaktır. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Adım 1: Instagram uygulamasını açın.
 • Adım 2: “Şifreni mi Unuttun?” butonuna tıklayın.

Şifreni mi Unuttun?

 • Adım 3: Bilgileri girerek hesap şifresini sıfırlayın.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için “Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım?” adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yöntem 3: Hesabınıza “Facebook” İle Giriş Yapmayı Deneyin.

Instagram ve Facebook’un aynı marka altında toplanmasının ardından uygulamada kullanılan hesapların birbiriyle eşleştirilmesi mümkün hale getirildi. Bu durumda birçok kullanıcı hesabına giriş yaparken “Facebook” hesabını kullanabiliyor. İlgili hesap eşleştirmesini gerçekleştirdiyseniz siz de “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatası ile karşılaştığınızda hesabınıza “Facebook” profilinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bu işlem aşağıdaki adımları uyguladığınızda mümkün hale gelecektir.

 • Adım 1: “Instagram” uygulamasını açın.
 • Adım 2: Hesaba giriş yapma sayfasının alt kısmındaki “Facebook ile Giriş Yap” butonuna tıklayın.

Facebook ile Giriş Yap

Yöntem 4: İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin.

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatasının en fazla karşılaşıldığı durumlardan biri de telefonun sahip olduğu sağlıksız internet bağlantısıdır. Bu sebeple hatayla karşılaştığınızda “Mobil Veri” ile uygulamaya giriş yapmaya çalışıyorsanız internet paketinizi ve telefonunuzun çekim gücünün yeterliliğini kontrol edin. Tam aksine “Wi-Fi” bağlantısı kullanıyorsanız sinyal gücünü kontrol edin. Her iki bağlantı türünde de sorun görünmüyor ancak halen daha hatayı almaya devam ediyorsanız bir diğer yöntemi uygulayabilirsiniz.

Yöntem 5: Tarayıcıdan Hesabınızı Dondurun.

Instagram uygulamasından hesaba giriş yapma konusunda sorunlarla karşılaşıyorsanız bunun sebebi sadece uygulama ve uygulamanın aldığı güncellemeler olmayabilir. Bu durumda hesap dondurma işlemini gerçekleştirip ardından belirli bir süre bekleyerek hesabı aktifleştirebilirsiniz. Instagram hesabını tarayıcıdan dondurmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Adım 1: “Instagram” internet sitesine girin.
 • Adım 2: “Kullanıcı Adı ve Şifre” kullanarak hesabınıza giriş yapın.
 • Adım 3: Sağ üst köşedeki “Profil Resmi” simgesine tıklayın.

Profil Resmi Simgesi

 • Adım 4: “Ayarlar” bölümüne girin.

Ayarlar

 • Adım 5: “Profilimi Düzenle” başlığı altından “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın.

Hesabımı Geçici Olarak Kapat

Bu işlem adımlarının hemen ardından hesabınız dondurulacaktır. Hesap dondurma işlemini tamamladıktan birkaç saat sonrasında tekrar aktifleştirerek telefondan hesaba giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Yöntem 6: Uygulamayı Silip Tekrar Yükleyin.

Telefona yüklediğimiz “Instagram” uygulaması uygulama içerisinde atmış olduğunuz her adımı bir sonraki girişleri daha hızlı kılmak için çerez olarak saklıyor. Bu sebeple cihazınızda tutulan çerezler yani uygulama geçmişleri “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatasına sebep olabiliyor. Hâl böyle olunca sorunu çözmek için uygulamayı silip tekrardan yüklemeniz gerekiyor. Bu yöntemi uyguladıktan sonra büyük olasılıkla tekrardan giriş yapmaya çalıştığınızda sorun çözülmüş olacaktır.

Sonuç:

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Instagram Hatası” adlı içeriğimizde sizlere bu sorunun çözümü adına bazı yöntemlerden bahsettik. Her yöntemi eksiksiz olarak uyguladığınızda uygulamaya giriş sorununu çözebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu