Instagram

Instagram Hesabıma Giremiyorum Hata Veriyor

Son yıllarda birçok kullanıcı Instagram hesabıma giremiyorum şikayetinde bulunmaktadır. Bu durumun başlıca nedenleri siber saldırıların daha da sıklaşması ve kullanıcıların bu konuda bilgisiz kalmasıdır. Özellikle Google Play ve App Store üzerinden yayınlanan bazı yardımcı uygulamalar hesapların çalınmasına neden olmaktadır.

Instagram hesabıma giremiyorum diyen birçok kullanıcı en son Xxx uygulamayı kullanmıştım veya mail adresime giriş bağlantısı gönderildi buna tıkladım demektedir. Özellikle son dönemde Instagram tarafından gönderilmiş gibi lanse edilen birçok aldatıcı mail vakası yaşanmaktadır. Bu maillerin geneli Instagram hesabının ele geçirilmesi üzerine kuruludur.

Instagram Hesabıma Neden Giremiyorum?

Instagram hesabıma giremiyorum sorunu her kullanıcı için farklılık gösterecektir. Bazı kullanıcılar Instagram topluluk kurallarına uymadığı için hesapları kapatılırken, bazı kullanıcılar ise hesaplarına yapılan saldırıdan dolayı hesaplarına giriş yapamamaktadır. Bunun için öncelikle son yaptığınız işlemleri gözden geçirmeniz gerekiyor.

Örnek olarak en son 3.parti bir uygulama kullandınız mı? veya mail adresinize gelen herhangi bir linke tıkladınız mı? Ya da hesabınız ile Instagram politikalarına aykırı bir aktivitede bulundunuz mu? Bu ve benzeri soruları kendinize sorarak öncelikle Instagram hesabınıza neden giriş yapamadığınız tespit etmelisiniz.

Bu durumların dışında hiçbir şey yapmadan da Instagram hesabına giriş yapamayan kullanıcılarda olabiliyor. Instagram şifresini unutabiliyor veya telefon değişikliği sebebiyle Instagram kullanıcı adınızı hatırlamıyor olabilirsiniz. Bunların tüm çözümüne aşağıdaki başlıklarımızdan ulaşabilirsiniz.

Instagram Şifrem Doğru Ama Giremiyorum

Instagram hesabınızın şifresinden emin olduğunuz halde giriş sağlayamıyorsanız bu durum hesabınızın çalındığının bir göstergesi olabilir. Ayrıca durduk yere hesabınızdan çıkış sağlandıysa ve tekrar giriş sağlamaya çalıştığınızda şifrenizin yanlış olduğu belirtiliyorsa bu hesabın çalındığını onaylar nitelikte olmaktadır.

Öncelikle bu durumu onaylamak için Instagram şifre sıfırlama işlemini uygulamanız gerekmektedir. Şifre sıfırlama işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlarsanız hesabınızın şifresini unutma ihtimalini göz önünde bulundurabilirsiniz. Fakat şifre sıfırlama işlemini tamamlayamıyorsanız hesabınızın çalındığını üzülerek belirtmek isteriz.

Çalınan Instagram hesaplarını geri almak için bazı prosedürleri uygulayıp, bunu destek ekibine bildirmeniz gerekmektedir. Bunun için Instagram hesabım çalındı içeriğimizden faydalanabilir gerekli yönlendirmelere ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesabıma Giremiyorum Selfie İstiyor

Instagram hesabınızı dondurduysanız veya çeşitli sebeplerle hesabın erişimini kaybettiyseniz Instagram destek ekibi hesabın size ait olduğunu doğrulamak için selfie çekmenizi isteyecektir. Selfie istenmesindeki amaç hesabın gerçek sahibini doğrulamaktır. Çalınan veya dondurulan Instagram hesaplarını tekrar açmak için bu yönde işlemler sağlanmaktadır.

Durduk yere Instagram benden selfie istiyor diyen kullanıcılarda bulunmaktadır. Bunun sebebi hesabınız başka bir kullanıcı tarafından ele geçirilmek istenmesi ve hesabın kilitlenmesidir. Tekrar Instagram hesabının aktif olması içinde gerçek sahibinden hesap doğrulaması talep edilmektedir. Aslında bir nevi sizin aleyhinize olan bir durumdur.

Eğer Instagram bu yönde bir işlem sağlamasaydı, hesabınız başka bir kullanıcının eline geçebilirdi ve hesabınıza tamamen erişimi kaybedebilirdiniz. Selfie ile doğrulama yaptıktan birkaç gün sonra hesabınız tekrar erişime açılacaktır. Gelen mailleri sıklıkla takip etmek ve gerekli işlemleri uygulamak gerekir.

Postegro Yüzünden Instagram Hesabıma Giremiyorum

Instagram yapay olan her işleme karşı ciddi yaptırımlar uygulamaktadır. 3.Parti uygulama kullanımı sonucunda Instagram hesabınız kapatılabilir veya işlem kısıtlamasına dahil olabilirsiniz. Instagram hesabıma giremiyorum diyen birçok kullanıcı genellikle 3.Parti uygulama kullanımından dolayı bu sorunu yaşamaktadır.

Postegro ve benzeri uygulamalar yüzünden kapatılan Instagram hesaplarını açmak için hesap kurtarma talimatlarını devreye sokmalısınız. Bunun için Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Ardından “Bağlantıyla Giriş Yap” butonuna tıklayın ve e-posta adresinize gelen bağlantı üzerinden hesabınıza erişim sağlayın.

Bu sorunu çözmek konusunda yardımcı olmadıysa Instagram şifre sıfırlama işlemini sağlayın. Yeni şifreyi telefon numaranız üzerinden almayı deneyin. Tüm bunlar hesabınıza tekrar erişim sağlamak için sizlere yardımcı olacaktır.

Instagram’a Giremiyorum Kullanıcı Bulunamadı Diyor

Instagram kullanıcı bulunmadı hatası genellikle dondurulan Instagram hesaplarında karşımıza çıkan bir sorundur. Eğer herhangi bir hesap dondurma veya silme işlemi uygulamadığınız halde bu sorunla karşı karşıya geliyorsanız Instagram hesabınız kapatılmış olabilir.

Instagram topluluk kurallarını ihlal eden hesaplar bu durumla karşı karşıya gelebilmektedir. Çözüm noktasında ilk olarak Instagram kullanıcı bulunamadı içeriğinden destek almalısınız. Burada yer alan form üzerinden durumu Instagram destek ekibine bildirmek gerekir.

Instagram destek ekibi hesabınıza tekrar erişim için sizinle bağlantı sağlayacaktır. Genellikle bir veya iki hafta içinde yapılan dönüşlerde sizden hesap doğrulaması talep edilmektedir. Bir kod ile birlikte selfie çekilmesi istenmektedir. Bu doğrulamayı sağladıktan sonra hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Instagram Hesabıma Giremiyorum Kod Gelmiyor

Instagram hesabıma giremiyorum diyen birçok kullanıcı güvenlik kodunun gelmemesinden yakınmaktadır. Instagram güvenliği sağlamak adına yaptığı bu işlemde kullanıcılar teknik sorunlardan dolayı mağdur olabilmektedir. Bu sorunları çözmek için ilk olarak telefonunuzda yer alan Instagram uygulamasının verilerini temizlemek gerekir.

Telefonunuzun ayarlarında bulunan uygulama yöneticisinden Instagram uygulamasını bulun ve açın. Depolama seçeneğine girin ve karşınıza çıkan “Verileri Sil” ile “Önbelleği Temizle” butonlarına dokunun. Bu işlemlerin sonucunda Instagram uygulamasından kaynaklanan sorunlar çözülecektir.

Bu sorunu çözmek için yeterli olmadıysa telefonunuzda yer alan internet bağlantısını değiştirmelisiniz. Bunun için mobil veri bağlantısından Wi-Fi bağlantısına geçiş yapabilir ya da tam tersi bir işlem sağlayabilirsiniz. Tüm bunlar çözüm olmadıysa Instagram güvenlik kodu gelmiyor içeriğinden faydalanabilirsiniz.

Numaramı Değiştim Instagram’a Giremiyorum

Telefon numaramızı bazı nedenlere bağlı olarak değiştirmemiz gerekebiliyor. Numara değişikliği sağlarken Instagram ve benzeri sosyal medya platformlarını dikkate alarak hareket etmiyoruz. Dolayısıyla numara değişikliği sonrası Instagram hesabımıza tekrar erişmek mümkün olmuyor.

İki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ederken verilen kodları sakladıysanız eğer tek çözümünüz bu kodlar kullanmak oluyor. Fakat eminim birçoğumuz bu kodları çok önemsemiyoruz. Peki hesaba tekrar giriş yapmak için ne yapmalıyız? Bu durumu Instagram destek ekibine bildirmeniz gerekiyor.

  • Bilgisayarınızdan veya mobil tarayıcınız üzerinden Instagram Hesabım Donduruldu formuna erişim sağlayın.
  • İlk evet, hayır seçeneğini “Hayır” olarak seçin ve formun açılmasını sağlayın.
  • Adım 1: Kutunun ilk kısmına adınızı ve soyadınızı doğru bir biçimde yazın.
  • Adım 2: Instagram kullanıcı adınızı içerisinde @ işareti olmadan yazın.
  • Adım 3: Instagram hesabınızda kullandığınız e-posta adresini girin. (Burası çok önemli!)
  • Adım 4: Yaşadığınız ülkeyi girin. Türkiye yazın ve bekleyin Türkiye seçeneği gelecektir.

Son olarak “Gönder” butonu ile Instagram destek ekibinin sizinle bağlantı kurmasını bekleyin. 24 veya 48 saat içerisinde Instagram tarafından bir mail alacaksınız. Bu maile cevap olarak aşağıda yer alan metni gönderebilir veya kendinize göre revize edebilirsiniz.

Sevgili Instagram Destek Ekibi, yakın zamanda kişisel telefon numaramı değiştirmek durumunda kaldım. Numara değişikliği sağlarken Instagram hesabımda iki faktörlü kimlik doğrulamasının açık olduğunu bilmiyordum. Şu an hesabıma erişimim yok. İptal edilen telefon numarama güvenlik kodu gönderiliyor. Kişisel Instagram hesabıma tekrar erişim sağlayabilmem için bana tek kullanımlık bir yedek kod iletebilir misiniz?

Dear Instagram Support Team, I recently had to change my personal phone number. I didn’t know that two factor authentication was turned on on my Instagram account when I was making a number change. I currently do not have access to my account. A security code is being sent to my canceled phone number. Can you send me a one-time backup code so I can regain access to my personal Instagram account?

Instagram’a Giremiyorum Mailimi Unuttum

Instagram hesabınızı ilk oluşturduğunuzda sizden ulaşılabilir bir mail adresi talep edilmektedir. Bu mail adresi bir nevi Instagram ile sizin iletişim kanalınız olmaktadır. Yaşadığınız tüm teknik sorunları bu mail adresi üzerinden çözüme kavuşturursunuz. Fakat uzun yıllar önce oluşturduğunuz bir mail adresini sıklıkla kullanmıyorsanız unutma ihtimaliniz vardır.

Unutulan mail adresinizi hatırlamanız konusunda Instagram size yardımcı olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Instagram şifre yenileme sayfasına giriş sağlayın ve mail adresiniz yerine Instagram kullanıcı adınızı yazın.
  • Instagram kullanıcı adınızı yazdıktan sonra “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklayın.
  • E-posta gönderildi ekranında yer alan “h******[email protected] kısmı sizin unutulan mail adresiniz olmaktadır.

Instagram verilerinizin gizliliği için e-posta adresinizi kısıtlı bir biçimde sizlere sunmaktadır. Burada yer alan harf ve rakamlar mail adresinizi size hatırlatmaya yetebilir. Özellikle sonunda yer alan Gmail veya Hotmail ibaresi hangi e-posta servisini kullandığınızı belirtir. Bu işlemin dışında mail adresinizi bulmak ve öğrenmek için farklı bir yol bulunmuyor.

Instagram Hesabıma Giremiyorum Sonuç

Instagram hesabınıza tekrar erişim sağlayabilmeniz için birçok çözümü toplu olarak sizlere aktardık. Bu sorun her kullanıcı için farklılık gösterecektir. Sorunun kaynağını bulduktan sonra ilgili başlıklar üzerinden çözümler sağlayabilirsiniz.

Instagram hesabınızı kurtardıktan sonra tekrar aynı sorunları yaşamamak için iletişim bilgilerinizi güncel olmasına ve hesap güvenliği için iki faktörlü kimlik doğrulamasının aktif olduğuna dikkat etmelisiniz.

Instagram hesabıma giremiyorum sorunu için merak edilen tüm soruları bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz. Destek olmak için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu