Güncel Haberler
Anasayfa » Sosyal Medya » Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

Instagram, günümüzde sosyal medya mecraları arasında en çok kullanılanlardan bir tanesidir. Günde binlerce gönderi ve yüzbinlerce görüntülemeye sahip olan Instagram, bazen çok fazla zaman aldığı gerekçesiyle bazen de bir süre fotoğraf paylaşmayı istememe gerekçesiyle veya gizlilik ile ilgili duyduğunuz endişelerden dolayı Instagram hesabı dondurulabiliyor. Eğer siz de bir süre Instagram kullanmak istemiyorsanız Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? yazımızın devamını okuyarak hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemi sonucunda hesabınız silinmez, sunucular gizli bir halde sizin bilgilerinizi saklamaya devam eder. Sadece diğer kullanıcılar sizin profilinizi açtığında karşılarına boş bir sayfa çıkar. Siz de tekrar istediğiniz zaman hesabınızı aktif edebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Eskiden yüklediğiniz fotoğraflar, takip ettikleriniz ve takipçileriniz kullandığınız zamandaki gibi karşınıza çıkar.

Şimdi resimli anlatım ile Instagram hesap dondurma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

1- İlk olarak telefon tarayıcınızdan veya bilgisayarınızdan Instagram resmi sitesine giriş yapıyoruz. Karşınıza yukarıdaki gibi bir sayfa gelecektir. Buradan mevcut olarak kullandığınız ve dondurmak istediğiniz Instagram hesabınıza, kullanıcı adı ve şifre girerek giriş yapın.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

2- Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte ok işareti ile gösterilen yerde bulunan profil sekmesine tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

3- Profil sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza sizin paylaştığınız gönderilerin, ayarlar sekmesinin ve takipçilerinizin bulunduğu profiliniz açılmış olacak. Buradan ok işareti ile gösterilen yerde bulunan Profili Düzenle butonuna tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

4- Profili Düzenle butonuna tıkladıktan sonra kullanıcı adınızı, şifrenizi, telefon numaranızı ve mail adresinizi değiştirebildiğiniz form kısmı karşınıza çıkacaktır. Bu form sayfasının en altında Gönder butonunun sağında ok işareti ile gösterilen yerde bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” linkine tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

5- Üstte söylediğimiz linke tıkladıktan sonra karşımıza “Hesabını Geçici Olarak Kapat” sayfası açılacaktır. Yukarıda bulunan resimdeki gibi doldurulması gereken iki alan bulunmaktadır. Bunlardan biri hesabınızı neden kapatmak istediğinizi seçtiğiniz alanken diğeri şifrenizi girmeniz gereken alandır.

Hesabını neden kapatıyorsun ? alanına tıkladığınızda karşınıza, Ara vermek istiyorum, Kullanmaya başlamakta zorlandım, İkinci bir hesap açtım, Gizlilikle ilgili endişeler, Çok zamanımı alıyor, Takip edecek kişiler bulamıyorum, Çok fazla reklam var ve diğer seçenek şeklinde farklı tercihler çıkacaktır. Bunlar arasında Instagram hesabı dondurma nedeninize en yakın seçeneği işaretleyin. Ardından altta bulunan boş yere Instagram şifrenizi girin. Ve en altta bulunan hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklayın.

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda Instagram hesabı dondurma işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi hesap dondurma işlemi hesap silme işlemi değildir. Instagram hesabınızı istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Hesap dondurma nedeniniz ile ilgili sorunu çözdüğünüz zaman hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? yazımızla ilgili olarak yaşadığınız sorunları bizlere sorarak çözüme ulaşabilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*