Mobil

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu ve Çözümü

iPhone kullanıcılarının işin içinden çıkamadığı iPhone sürekli reset atıyor, iPhone sürekli kapanıyor sorunu için çözüm odaklı bir içerik ile karşınızdayız. Apple zaman zaman iOS güncellemeleri ile bizlere yenilikler ve düzeltmeler sunmaktadır. Fakat bazen yapılan bu iOS güncellemeleri çeşitli sorunlara ve problemlere yol açabilmektedir.

Bu sebepten iPhone sürekli reset atıyor veya iPhone sürekli kapanıyor sorunu için ilk olarak yazılımsal açıdan çözüm üretmeye çalışalım. Ayrıca yaşanan bu sorun donanımsal veya yazılımsal kaynaklı da olabilir. İlk olarak yazılımsal açıdan değerlendirmek daha mantıklı olacaktır. Bu sorunla ilgili hazırladığımız çözüm önerilerine aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu İçin Çözüm 1

Öncelikle bu sorunla ilgili yeni bir güncellemenin yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol etmekte fayda var. Bunun için iPhone telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne giriş yapın. Ardından ‘’Genel’’ sonrasında ise ‘’Yazılım Güncelleme’’ yolunu takip ederek bu sorunla alakalı güncellemenin olup olmadığını kontrol edin.

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu ve Çözümü

Eğer yeni bir güncelleme varsa iPhone cihazınızı güncelleyin. Apple genel olarak yayınladığı yazılım güncellemelerinin sonrasında, ortaya çıkan problemleri çözmek için bir sonraki düzeltme güncellemesini kısa süreler içerisinde kullanıcılarına sunmaktadır. Bu sebepten iPhone cihazınızın yazılım güncellemelerini kontrol etmeniz gerekmektedir.

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu İçin Çözüm 2

Birinci çözüm yolundaki işlemler soruna çözüm olmadıysa ikinci çözüm yolundan devam edelim. Sıradaki çözüm yolumuzda ise iPhone geri yükleme yani restore işlemidir. Bu işlemi uygulamadan önce iPhone cihazınızı mutlaka yedekleyin. Yedekleme işleminden sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu ve Çözümü

Öncelikle iPhone cihazınızı DFU moda almanız gerekiyor. Bunun için cihazınızı bilgisayara bağlayın ve iTunes programını açın. Ardından ‘’Açma – Kapama’’ ve ‘’Ana Ekran (Home)’’ tuşuna yaklaşık 10 saniyeye kadar basılı tutun. Apple logosundan sonrada belirttiğimiz tuşlara basmaya devam edin. iPhone cihazınızın ekranında iTunes logosu gelene kadar beklemeniz gerekmektedir.

iPhone 6s sonrası cihazları DFU moda almak için ‘’Ses Kısma’’ ve ‘’Açma – Kapama’’ tuşlarını kullanın.

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu ve Çözümü

Bu işlemleri doğru olarak uyguladığınızda yukarıdaki gibi bir ekran karşınızda olacaktır. iTunes tarafından belirtilen açıklamalara göre işleminizi gerçekleştirin. Buradan yapılacak işlemler sürekli reset atıyor sorunu için çözüm olabilmektedir. Fakat yukarıdaki açıklamalarda belirttiğimiz gibi bu işlemleri uygulamadan önce yedekleme yapılması son derece önemlidir.

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu İçin Çözüm 3

Son çözüm yolu olarak da donanımsal açıdan bu sorunu değerlendirelim. Sürekli kapanıyor sorunu genel olarak bataryadan dolayı ortaya çıkmaktadır. Uzun süredir cihazınızı aktif olarak kullanıyorsanız bu sorunun bataryadan kaynaklı olma ihtimali yüksektir. Çünkü genel olarak bataryaların bir ömrü bulunmakta ve kullanıma bağlı olarak özelliğini yitirmektedir.

iPhone Sürekli Reset Atıyor Sorunu ve Çözümü

Tek sebebi bataryaya bağlamakta doğru olmaz. Eğer cihazınız ilk zamanlarındaki stabil çalışmasından farklı bir çalışma sergiliyorsa; bunlar aşırı ısınma, şarj olmama ve benzeri durumlar olabilir. Bunlar da anakart gibi donanımların arızalandığını gösterebilir. Tam olarak anlamak için Apple yetkili servis sağlayıcılarına başvurmak en doğru karar olacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

56 Yorum

 1. Merhaba iphone 11 pro kendi kendine kapanıyor acıyor nedeni pil olduğunu söylediler pili yenisini aldım yine ayni kapanıyor açılıyor.

 2. Merhabalar. iPhone 6 kullanıcısıyım. Telefonum 10 önce saklama alanı dolu olduğu için kendisini kilitledi ve iphone logosunda takılı kaldı. Destek aldığım firma hafıza kartının değişmesi gerektiğini söyledi ve bu işlem yapıldıktan sonra telefonum sıfırlanmış bir şekilde açıldı.

  Fakat aradan 10 gün geçtiğinde telefon kendini resetleyeme başladı ve kullanamaz hale geldi(sürekli kapanıyor). Telefon açıldığında dikkatimi çeken nokta şu ‘instagram/twitter gibi uygulamalara girdiğimde direkt uygulamadan atıyor ve telefon kendini resetlemeye başlıyor (bu resetleme telefonun şarjı bitene kadar devam ediyor) telefonu tekrar dan açmak ancak şarj bittiğinde şarja takınca mümkün oluyor.

  Dün itibari ile telefonum açıldıktan sonra sadece whatsapp uygulamasını kullanıyorum. whatsapp kullanırken telefon resetlemiyor fakat diğer uygulamalara girdiğim an hemen Resetlemeye başlıyor. Son olarak şunu da eklemek istiyorum dün şöyle bir buton açıldı ‘dead_radıo_tıtle’. 2 hafta içerisinde yaşadığım sıkıntıyı etraflıca anlatmaya çalıştım. Sorunun çözümü için ne yapmalayım ?? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler…

  1. Merhaba, iPhone 6 cihazınızda donanımsal olarak bir problem yaşıyorsunuz ve hizmet aldığınız servis size tam olarak çözüm sağlayamamış gibi görünüyor. Öncelikle hizmet aldığınız yetkili servise tekrar bu konuda başvurmanızı öneririz. Çünkü cihazda yer alan depolama chipseti tam olarak uyumlu ve stabil değil. Sorunda bundan kaynaklı devam etmektedir.

 3. Merhaba, iPhone 11 64GB model telefon kullanıyorum. Telefonu ikinci el aldım. Ekranın değiştiğinden eminim ancak bataryanın değişmediğinden emin değilim, sadece aldığım kişinin değiştirmedim demesine dayanarak değişmedi diye biliyorum diyebilirim. Geri yükleme, kapatıp açma, hard reset , güncelleme her türlü şeyi denedim ama reset atma sorunu çözülmüyor. Pil sağlığı 99/100 olarak gösteriyor. Yaptıklarım dışında deneyebileceğim her hangi bir şey var mı ? Sorun Pilden veya anakarttan veya ekranı değiştiren arkadaşın montajdaki bir hatasından/gevşek takmasından kaynaklanma ihtimali nedir ? eğer çözüm bulamaz isem Apple yetkili servisine götürücem ama kutu fatura yok bakarlar mı bilmiyorum. Türkiye kayıtlı.

  1. Merhaba, daha önce işlem gördüğü için hangi işlemi sağladıklarını bilmemekteyiz. Yani ekran değişikliği sırasında da bir problem yaşanmış olabilir. iPhone 11 yeni bir ürün ve bu üründe şu an batarya sorunu yaşanacağını düşünmüyor açıkcası. Bu sebepten ana kart problemi olma ihtimali var gibi. Eğer garantisi var ise kutu ve faturaya ihtiyacınız olmaz. Apple ekranlarından cihazın garantisini görüntüleyebilirsiniz. Tavsiyemi direkt olarak Apple yetkili servisine başvurmanızdır.

 4. Merhaba ben de bu sorunu yaşadım ama sorun bir uygulamadaymış

 5. Merhaba benim telefonum iPhone 8 sürekli reste atıyor. Açılıp kapandığında ise pil sağlığı önce % 100 sonraki resetinde ise belirlenemedi yazıyor. Acaba sorun bataryadan mı ya da bu işlemleri denemeli miyim?

 6. Merhaba iphone xr im var telefon mikrofonu kullanmaya başlandığı anda resetleniyor ne yapmamamı önerirsiniz?

 7. Merhabalar, iPhone 11 aldım 2 gün sonra arka cam kısmı diz üstü bilgisayarın üzerine düştü ve kırıldı. Tam da kamera kısmına yakın bir yere geldi. Teknik servise arka cam değişimi yaptık ama kendine kendine açılıp kapanmalar başladı. Tekrar servise götürdüm bir hafta cihazın her tarafını açmalarına rağmen anlayamadılar ve ben cihazı toplattırın dedim, şu an kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Merhaba iphone x telefonum hiç bir şey yokken kendiliğinden kapandı pil yüzdesi 87 iken itunes den resetlemeye çalıştım ama cihaz bulunamadı yazısı çıktı karşıma sebebi nedir yardım edebilir misininiz?

 9. Merhaba bir sorum olacaktı iOS 14 beta 3 Yükledikten sonra telefon bir hafta arayla iki kez kapanıp Açılmaya başladı bildirim arama geldiği zaman olduğunu fark ettim acaba beta sürümünden dolayı mı yoksa bir sorun mu var siyah bir ekran oluyor içinde bir yuvarlak dönüyor sonra kilit ekranına atıp şifre girmemi istiyor telefon resetlenmıyor yani Ve bu bildirim ve arama sırasında gerçekleşiyor iki kere oldu sadece beta sürümünden mi değil mi onu sormak istedim.

 10. Merhaba benim iPhone XS telefonum var, son güncelleme sonrası kendiliğinden açılıp kapanıyor telefonu geri sıfırladık ve bilgisayardan güncelledik normal kendisi edemiyor kapandığı için bi çaresi var mı bunun?

  1. kardeşim bana ulaş benim telefonumda XS aynı sorunu yaşıyorum.

 11. Benim telefonum iPhone 7 bildirim falan geldiğinde, arama yaparken arama gelince kendini resetliyo kimseyi arayamıyorum, kimsede beni aramıyor şebeke falan değil ara tuşuna basınca direkt kapanıyor durduk yerede bazen kapanıyor sorun ne olabilir?

  1. Merhaba benim telefonumda görüşme sırasında 3 dakika dolunca resetliyor. Sorunun nedenini öğrenebildin mi?

 12. Merhaba benim 6s plus um var bir hafta önce batarya değişimi yaptırdım pil sağlığında servis yazıyordu ve telefon açılıp kapanıyordu ara sıra daha sonra değişim oldu güçlendirilmiş batarya takıldı, bir hafta kadar bi süre oldu telefon düzeldi bugün bi anda 40 küsürden şarj 8’e düştü şarja taktım en son 17 oldu ve ondan sonra dolmadı ve sürekli açılıp kapanıyor.

  1. Merhaba, Apple tarafından güçlendirilmiş batarya sağlanmamakta diye biliyorum. Büyük olasılıkla Apple dışında farklı bir servisten hizmet aldınız. İlk olarak değişimi sağlayan firmadan bataryanın orijinal olup, olmadığını doğrulayın. İkinci eğer farklı servisten hizmet aldıysanız cihazınızı bu şekilde kullanmayın. Çünkü bu tür bataryalar hem sağlığınız hem de cihazınızın sağlıklı çalışması için tehlike oluşturmaktadır. Çünkü üretici firma zaten cihazın taşıyabileceği değerde batarya sunmakta. Bunun üzerine çıkmak üretici firmanın teorisini yıkmaktır.

 13. Merhaba bu sabah telefonumu evde parkeye düşürdüm ve 5 dakikada bir kendini yenide başlatmaya başladı. Hard reset ve tüm ayarları sıfırla seçeneklerini uyguladım ama sorun hala devam ediyor. iTunes ile güncelleme işlemini deneyeceğim şimdi o da işe yaramazsa ne yapmamı önerirsiniz?

  1. Merhaba, yapılması gereken tüm işlemleri uygulamışsınız zaten. Belirttiğiniz işlemden sonrada sorun çözülmezse, Apple yetkili servislerinden destek almak gerekir. Çünkü düşmenin etkisi batarya veya diğer donanımlara zarar vermiş olabilir.

   1. Evet güncelleme işlemi de bir işe yaramadı sorun batarya ile ilgili %1 şarjla duruyor ve şarj takılı olduğu halde dolum yapılmıyor, pazartesi günü bataryamı değiştirmem gerekicek. İyi günler…

 14. Merhaba iPhone 7 plus telefonum hiçbir şey yokken bugün bir anda yeniden başlatmaya başladı kendini sürekli 5 dakikada bir yeniden başlatılıyor böyle olduğu için de telefondan güncelleme yapamıyorum telefonun ayarları sıfırladım fakat düzelmedi ne yapmam gerekiyor.

  1. Merhaba, cihaz herhangi bir darbe veya sıvı temasa maruz kaldı mı?

   1. Hayır ama ekran değişmişti sonradan baktığımda ise pil sağlığı kısmında belirlenemedi tarzında bir şey yazıyordu.

    1. Ekran değişimi yetkili servis tarafından mı yapıldı? İşlem yakın zamanda yapıldıysa ve bir süre sonra bu sorun meydana geldiyse işlem yapan firma tarafından incelenmesini öneririm. Pil sağlığını, ekran değişimi öncesi kontrol ettiniz mi hiç?

     1. Evet değişmeden önce kontrol ettiğimde normaldi değiştikten 1 ay sonra böyle bir sorun meydana geldi değişimi de normal bir yer yaptı.

      1. Bize kalırsa öncelikle en son işlem yaptığınız yere bu konuyla ilgili danışın. Özellikle pil sağlığı kontrolünün daha önce yapıldığını fakat şu an yapılmadığını belirtin. Konuyla ilgili gelişmeleri bizimle de paylaşırsanız diğer aynı sorunu yaşayan kullanıcılara fayda sağlamış olursunuz.

      2. Bende aynı durumdan muzdaribim sizin sorun ne imiş çözüldü mü acaba ?

 15. Merhaba iphone 7 telefonumu bugün (parkeye) yere düşürdüm telefon 5-10 dk da bir kendiliğinden açılıp kapanıyor. Resetlemeyi düşünüyorum yedekleyebilirsem sizce sorunu nedir nasıl çözülür:(

  1. Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Büyük olasılıkla çok sert düştü ve donanımsal olarak sorun meydana geldi. Tabii bunun kesinliğini yetkili servisler verir. Hard reset dediğimiz bir yöntem var. Bunu uygulamayı dener misiniz?

   iPhone Hard Reset: “Power” (Açma-Kapama Tuşu) + “Home” (Ana Ekran) tuşuna aynı anda uzun süreli basın. Ekranda görüntü kaybolduktan sonra elinizi tüm tuşlardan çekin.

   Yukarıdaki işlemi uygulayıp dönüş sağlar mısınız?

  1. Bu işlemden sonra ekranın belirli noktalarında “Işık” diye belirttiğiniz durum söz konusu mu? Ayrıca ayarlardan pil sağlığınızı kontrol edebilir misiniz?

 16. Merhaba, telefonumun yazılımını tekrar indirdim 20 dkdır açık ama indirirken yarıda itunes bağlantıdayken telefonum kendiliğinden açıldı bu normal bir şey mi? İndirme yapmaya devam etti itunesten takip ettim. Bir sorun oluş mu yoksa yazılımı tekrar yüklediğim sırada?

  1. Merhaba, önceki yorumunuza cevap illetim bu arada. İndirme işlemi sırasında problem teşkil etmez, fakat yükleme esnasında kapanması sorun yaratabilir. Lütfen öncelikle cihazınızın kapanıp açılma sorunu için basit seviyedeki işlemleri uygulayın.

 17. Merhaba, telefonum iphone 7 son 1 saattir 5 dakika aralıklarla devamlı kendi kapanıp açılıyor kapandığı sırada ekranda her seferinde farklı yerinde ufak bir ışık oluyor. Ne yapmalıyım. Telefonla şu an çok fazla iş hallediyorum karantina dolayısıyla. Nasıl düzeltirim?

  1. Merhaba, Power (Kilit Açma – Kapama Tuşu) + Home (Ana Ekran) tuşuna aynı anda basılı tutarak (ekranda görüntü kaybolduğunda elinizi çekin), cihazın kapanıp açılmasını sağlayabilir misiniz?

 18. Cihazım iphone 6 şarja takılı değilken açılmıyor şarjdayken de 1 dakika açık durup resetliyor, dfu moduna almak için tuşlara bastığımda dfu moduna alamıyorum ancak telefon hiç açılmadan apple logosu gelip gidiyor.

  1. Merhaba, iPhone 6, 5 – 6 yıl önce üretilen bir cihaz ve belirttiğiniz hata bataryayı işaret etmekte. Eğer herhangi bir darbe, sıvı temas söz konusu değilse bataryayı kontrol etmenizi önermekteyim.

 19. Meraba. Benim telefonum iphone 8. Günde 1 2 bazen 3 kere iki saniyelik kapanıp açılıyor. Bataryadan olduğunu düşünürüm. Sizce neden olabilir?

  1. Merhaba, batarya ile ilgili daha önce işlem yapıldı mı? Değişim vb. Ayrıca gündelik kullanımda batarya ömrü nasıl? %100 dolumdan sonrası performansını aktarır mısınız?

   1. Hayır. Batarya değişimi olmadı. Çok iyi. Hızlı bitmiyor. %50 bataryayla akşama kadar kaldı. %9 ile resim çekerken kapandı. Şarja taktığımda açıldı hemen. Normal çalışıyor. Ama Instagram esasen de videoya bakıldığı zaman telefon kapanıyor. Ya şarj aletinden ya da Instagram’dan olduğunu düşünüyorum. Olabilir mi?

    1. Instagram ve benzeri uygulamalar şarjı hızla tüketen uygulamalardır. Örnek veriyorum şarj durumu %50 iken Instagram üzerinden 10 dakikalık bir kullanım sonucunda %40 veya %35 olacakken, batarya sağlığı iyi olmayanlarda %20, %10 veya kapanır. Aşağıdaki işlemler ile bataryanın sağlığına bakıp, iletir misiniz?

     – Ana ekrandan “Ayarlar” seçeneğine dokunun.

     “Ayarlar” ekranından “Pil” > “Pil Sağlığı” işlemlerini takip edin.

     “Pil Sağlığı” içerisinden “Maksimum Kapasite” ile pil sağlığınız yüzde değer ile gösterilecektir.

     1. Pil sağlığı ve maksimum kapasite belirli değil. Gösterilmiyor. Servis mesajı var. Onu da anlamadım. Belirlemek mümkün değil yazıyor. Ama Instagram kullanılırken o kadar da düşmüyor yani. belirttiğiniz %20-10 düşmüyor. Kafayı yiyecem resmen…

      1. “Servis mesajı var. Onu da anlamadım.” Bu mesajı bize iletebilir misin? Sakin olun size bilgimiz dahilinde ya sorunu belirteceğiz ya da sorunu çözeceğiz :)

       1. Önemli Pil Mesaji – Bu iPhone pil sağlığı durumunu belirleyemiyor. Bir apple yetkili servis sağlayacısı pilinizin bakımını sağlayabilir. – Mesaj böyle. Ama ben telefonumu şu an için hiç bir yere götüremem + hiç bir yetkiliye de götürmek istemiyorum. Çünkü telefonumun açılmasını istemiyorum.

        1. Sorun batarya büyük olasılıkla. Çünkü bahsettiğiniz sorunlarda bataryayı işaret etmekteydi. Hassasiyetinizi anlıyorum, fakat Apple yetkili servisleri bu konuda yetkin yani bilgili kişiler. Bu konuyla alakalı daha önce yaşadığınız olumsuz bir durum mu var?

         1. Hayır yok. Sadece bu telefon son 3 gündü böyle yapıyor. Hiç böyle yapmıyordu. Teşekkürler, zaman ayırdığınız için ve cevapladığınız için. Türk değilim, ona göre hepsini Türkçe yazamıyorum. Teşekkürler.

          1. Merhaba, rica ederiz. Fark ettim sizin yerinize ben çeviri yaptım :) Azerbaycan’da kardeş ülkemizdir. Arzu ettiğiniz an sitemizden destek alabilirsiniz…

    2. İphone 7 telefonum kendi kendine kapanıp panic full diye bir hata veriyor ios 14.4 sürümü güncel batarya yeni takıldı sorun nedir acaba bir bilginiz var mı

     1. Merhaba, bu arıza ile ilgili bir fikrim yok fakat sizler için geneli bir araştırma ve çözüm içeriği oluşturmaya çalışacağım.

 20. Merhaba,
  Cihazım iPhone 6, yüklü olan güncel sürüm ise iOS 12.4.5. Son iki gündür sürekli olarak reset atma ve şarj oluyor gibi görünüp şarj almama sorunu yaşıyorum. Yazılımı tarif ettiğiniz gibi tekrar yükledim fakat sorun devam etmekte. Yaklaşık 6 ay önce batarya değişimi yapıldı (orijinal batarya değil). Sorunun kaynağı sizce ne olabilir? Servise gönderip gereğinden fazla masraf yapmak istemiyorum.
  İyi günler.

  1. Merhaba, sorun için yazılımsal olarak gereken işlem uygulandıktan sonra donanımsal olarak değerlendirmek ve incelemek gerekir. Donanımsal olarak kapanma sorununu en çok tetikleyen ise “Batarya” olmaktadır. İlk olarak “şarj oluyor gibi görünüp şarj almama” durumundan bahsetmişsiniz, bu zaten bataryayı bir adım öne çıkarmaktadır. Size önerim batarya değişimi yaptığınız firma ile görüşüp, durumu anlatmanız ve orijinal batarya kullanmalarını istemenizdir. Biliyorum orijinal batarya ücreti bir daha fazla olmaktadır. Fakat orijinal olmayan bataryalar hem bahsettiğiniz sorunları hemde sağlığınız açısından da tehlike oluşturabilir.

 21. İyi çalışmalar iphone 6plus 128 gb telefonum var pil zayıflığından kapanma sorunu başladı değiştirdim ama devam etti kapanıp açılma sonra resetledim telefonu neyse ki yedeğini almıştım icloud ve itunes ile ancak geri yükleme yapamıyorum. Telefonum fabrika ayarlarında olmasına rağmen halen kapandığı için 2-3 dakikada bir geri yükleme yapamıyorum. Bu arada telefon standby durumunda beklerken kapanmıyor ne zaman açıp yeniden kurmaya çalışsam 1-2 dakika sonra yeniden başladığı için yükleme yapamıyorum ne yapmamı önerirsiniz? teşekkürler.

  1. Merhaba, Büyük Olasılıkla Donanımsal Bir Problem Gibi Görünüyor. Batarya Değişimi Yaptığınız Servis İle Görüşme Sağladınız mı? Bu Durumla İlgili. Çünkü Uyku Durumundaki Enerji Tüketimi İle Aktif Konumdaki Enerji Tüketimi Farklıdır. Tabii Bunlar Sadece Olası Durumlar.

   1. merhaba benimde 7 plus telefonum ön kamera tamiri yapıldıktan sonra kendini arada bir resetlemye ve kameranın hemen altından itibaren aşırı derecede ısınmaya başladı size sorun ne olabilir? telefonun ölçümleri yapıldığı vakit hiç bir problem gözükmüyor pilden olduğunu düşünüp 3 sefer batarya değiştirdik ama durum hala aynı ?

    1. Merhaba, işlem yapılan servise bu durumu aktarmanızı öneririz. Eğer orijinal ürün kullanımı sağlanmazsa, bu gibi durumlar yaşanabilmektedir. iPhone günümüzün en stabil cihazları olmaktadır. Bu gibi ısınma sorunları Apple ürünlerinde görmek pek mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu