Mobil

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

iPhone kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi dışarıdaki veriyi, iPhone cihazlarına diğer Android cihazlarda olduğu gibi kolaylıkla aktaramaması. Bazen bu durum iPhone cihazların tercih edilmemesine bile neden olabiliyor. Bizler de bu durumu değerlendirerek, bilgisayardan iPhone cihaza fotoğraf, resim aktarma işlemini anlatacağız.

Böylelikle sizler de artık Android cihazlarda olduğu gibi kolaylıkla iPhone cihazınıza fotoğraflarınızı, resimlerinizi aktarabileceksiniz. Bu rehberin daha anlaşılır ve kolay olması adına ‘’bilgisayardan iPhone’a fotoğraf (resim) aktarma’’ adlı makalemizi sizlere resimli anlatım olarak sunacağız. İsterseniz hemen işlem aşamalarına geçelim:

  • İlk olarak iTunes programını bilgisayarınıza indirip, yüklemeniz gerekmektedir. iTunes programına buradan erişebilirsiniz.
  • iTunes programını yükledikten sonra, iPhone cihazınızı USB kablosu aracılığıyla fotoğraf aktarmak istediğiniz bilgisayara bağlayın.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • USB kablosuyla bağladığınız iPhone cihazın ekranında ‘’Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?’’ ibaresi çıkacaktır. Gelen bu uyarıdaki soruyu ‘’Güven’’ seçeneği ile cevaplayıp, iPhone parolanızı girin.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • Ardından iTunes programını çalıştırın ve yukarıdaki görselde işaret edilen ‘’Aygıt’’ simgesine tıklayın.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • Aygıt simgesinden sonra, iTunes programının sol tarafında yeni seçenekler belirecektir. Bu seçeneklerden ‘’Fotoğraflar’’ olanını seçip işleme devam edelim.

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

  • ‘’Fotoğraflar’’ seçeneği içerisinden ‘’Fotoğrafları Eşzamanla’’ kutucuğunu işaretleyip, ‘’Şuradaki Fotoğrafları Kopyala:’’ ibaresinin yanındaki alana tıklayarak, aktarmak istediğiniz fotoğrafların bulunduğu klasörü seçin.
  • Eğer böyle bir klasör yoksa, bilgisayarınızda istediğiniz bir konumda yeni bir klasör oluşturup, içerisine fotoğraflarınızı taşıyarak bu işlemi sağlayabilirsiniz.
  • Klasör seçimini de tamamladıktan sonra ‘’Uygula’’ butonu ile artık bilgisayardaki fotoğrafları iPhone cihazınıza aktarma işlemini başlatabiliriz.

Bu işlemlerin sonucunda, belirttiğiniz klasördeki fotoğrafların sayısı ve boyutu ile orantılı olarak belirli bir süre içerisinde fotoğraflarınız iPhone cihazınıza aktarılacaktır. Peki diyelim daha sonra tekrardan bilgisayardan iPhone’a fotoğraf aktarmak istedik. Tekrardan bu işlemleri uygulamak gerekir mi?

Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf (Resim) Aktarma

Bu sorunun cevabı ise hayır. Yapmanız gereken sadece iTunes programı ile ‘’Fotoğraflar’’ seçeneğine ulaşıp, ‘’Eşzamanla’’ butonuna tıklamak. Böylece klasöre yüklenen yeni fotoğraflar iPhone cihazınıza kolaylıkla aktarılacaktır.

‘’Bilgisayardan iPhone’a fotoğraf (resim) aktarma’’ adlı makalemiz için yapılması gereken tüm işlemleri sizlere aktardık. Aklınıza takılan tüm soruları yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu