Güncel Haberler
Anasayfa » Mobil » WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ? Resimli Anlatım

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ? Resimli Anlatım

WhatsApp uygulamanız içerisinde bulunan kişilerin sizi WhatsApp’tan engellediğini veya engellemediğini nasıl anlayacağınız konusundaki merakınız için bir makale hazırladık. Bu konuda yani WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım veya WhatsApp’ta beni engelleyen kişinin sohbet ekranındaki durumu nasıl olur gibi soruların yanıtını bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasının ilk zamanlarından şu güne baktığımızda ne kadar çok kullanıcı kitlesi tarafından kullanıldığını görebiliyoruz. Bazen öyle durumlar söz konusu olabiliyor ki tek iletişim aracı olarak da kullanabiliyoruz. Yurt dışındaki sevdikleriniz veya mobil hattımızda bulunmayan kontör, dakika olmadığı zamanlar da tek iletişim aracı WhatsApp tercih sebebi olabiliyor.

Peki WhatsApp’ta bir kişi tarafından engellendiğinizi nasıl anlarız konusuna gelince bunu birkaç tahmin ve engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin WhatsApp’taki son görülme zamanı, çevrimiçi durumu, güncel profil fotoğrafı, mavi tik veya iletildi tiki ile anlamanız mümkün hale gelmektedir. WhatsApp’ta bulunan onay işaretlerinin ne anlama geldiğini öğrenmek için aşağıda yer alan görseli inceleyebilirsiniz.

WhatsApp’ta engellendiğinizi anlamak için öncelikle kişiyle olan mesajlaşma sayfasına girin. Ardından son görülme zamanını kontrol edin. Eğer son görülme zamanı görülmüyor ise engellenmiş olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Tabii ki şunu da belirtmek isterim ki son görülme zamanını WhatsApp’ta bulunan gizlilik ayarlarında kapatılmış olabilir yani bu duruma direk olarak engellendim olarak bakmayalım.

Engellendiğinizi düşündüğünüz kişiyi çevrimiçi göremezsiniz. Yani WhatsApp’ta engellenen bir kişi engellendiği kişinin durumunu çevrimiçi olarak göremez. Bu yöntem ile tahmin yürütmeniz daha kolay olmaktadır. Örnek olarak bir kişinin son görülme ve çevrimiçi durumunu göremiyorsanız, engellendiğiniz konusundaki tahmininiz üzerinde daha çok yoğunlaşmalısınız. Bu yazımızdaki son aşamaya kadar kesin bir karara varmanızı tavsiye etmiyoruz. Devam edelim….

WhatsApp’ta engellendiğinizi düşündüğünüz kişiye mesaj gönderiyor ve cevap alamıyorsanız, WhatsApp onay işaretlerin durumuna dikkat edin. Bu konuyu örnek olarak ‘’Merhaba Nasılsın’’ Mesajından sonraki onay işaretlerine dikkat edin. Bu mesaj’dan sonra eğer iki tane tik yani gönderdiğiniz mesajı alıcının telefonuna ulaştırdığınızda engellendiğinizi düşünmenizde yanılıyor olabilirsiniz.

Fakat bu tik yani onay işareti tek tik olursa ve ayrıca kişinin son görülme zamanı, çevrimiçi durumu da buna dahil ise engellendiğiniz konusunda tahmininiz daha ciddi bir hal alabilir.

Son işlem ve kesin çözüm olarak düşünüyoruz. WhatsApp’ta engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin cep numarasını farklı bir WhatsApp uygulaması yüklü cep telefonuna kayıt ederek engellediğini düşündüğünüz kişinin profil bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Eğer burada son görülme zamanı, çevrimiçi gibi bilgiler ayrıca güncel profil fotoğrafı görünüyor ise sizi engellediğini düşünebilirsiniz.

Son olarak bu durum içinde dikkat etmeniz gereken WhatsApp uygulamasında bulunan gizlilik ayarlarında kişi hakkındaki durum, profil fotoğrafı sadece kendi rehberinde bulunan kişilere açık olabilmektedir. Yani kendi telefonunda kayıtlı olmayan başka kişilere profili kapalı olabilir.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*