Mobil

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ? Resimli Anlatım

WhatsApp uygulamanız içerisinde bulunan kişilerin sizi WhatsApp’tan engellediğini veya engellemediğini nasıl anlayacağınız konusundaki merakınız için bir makale hazırladık. Bu konuda yani WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım veya WhatsApp’ta beni engelleyen kişinin sohbet ekranındaki durumu nasıl olur gibi soruların yanıtını bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasının ilk zamanlarından şu güne baktığımızda ne kadar çok kullanıcı kitlesi tarafından kullanıldığını görebiliyoruz. Bazen öyle durumlar söz konusu olabiliyor ki tek iletişim aracı olarak da kullanabiliyoruz. Yurt dışındaki sevdikleriniz veya mobil hattımızda bulunmayan kontör, dakika olmadığı zamanlar da tek iletişim aracı WhatsApp tercih sebebi olabiliyor.

Peki WhatsApp’ta bir kişi tarafından engellendiğinizi nasıl anlarız konusuna gelince bunu birkaç tahmin ve engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin WhatsApp’taki son görülme zamanı, çevrimiçi durumu, güncel profil fotoğrafı, mavi tik veya iletildi tiki ile anlamanız mümkün hale gelmektedir. WhatsApp’ta bulunan onay işaretlerinin ne anlama geldiğini öğrenmek için aşağıda yer alan görseli inceleyebilirsiniz.

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ? Resimli Anlatım

WhatsApp’ta engellendiğinizi anlamak için öncelikle kişiyle olan mesajlaşma sayfasına girin. Ardından son görülme zamanını kontrol edin. Eğer son görülme zamanı görülmüyor ise engellenmiş olma ihtimaliniz bulunmaktadır. Tabii ki şunu da belirtmek isterim ki son görülme zamanını WhatsApp’ta bulunan gizlilik ayarlarında kapatılmış olabilir yani bu duruma direk olarak engellendim olarak bakmayalım.

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ? Resimli Anlatım

Engellendiğinizi düşündüğünüz kişiyi çevrimiçi göremezsiniz. Yani WhatsApp’ta engellenen bir kişi engellendiği kişinin durumunu çevrimiçi olarak göremez. Bu yöntem ile tahmin yürütmeniz daha kolay olmaktadır. Örnek olarak bir kişinin son görülme ve çevrimiçi durumunu göremiyorsanız, engellendiğiniz konusundaki tahmininiz üzerinde daha çok yoğunlaşmalısınız. Bu yazımızdaki son aşamaya kadar kesin bir karara varmanızı tavsiye etmiyoruz. Devam edelim….

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ? Resimli Anlatım

WhatsApp’ta engellendiğinizi düşündüğünüz kişiye mesaj gönderiyor ve cevap alamıyorsanız, WhatsApp onay işaretlerin durumuna dikkat edin. Bu konuyu örnek olarak ‘’Merhaba Nasılsın’’ Mesajından sonraki onay işaretlerine dikkat edin. Bu mesaj’dan sonra eğer iki tane tik yani gönderdiğiniz mesajı alıcının telefonuna ulaştırdığınızda engellendiğinizi düşünmenizde yanılıyor olabilirsiniz.

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım ? Resimli Anlatım

Fakat bu tik yani onay işareti tek tik olursa ve ayrıca kişinin son görülme zamanı, çevrimiçi durumu da buna dahil ise engellendiğiniz konusunda tahmininiz daha ciddi bir hal alabilir.

Son işlem ve kesin çözüm olarak düşünüyoruz. WhatsApp’ta engellendiğinizi düşündüğünüz kişinin cep numarasını farklı bir WhatsApp uygulaması yüklü cep telefonuna kayıt ederek engellediğini düşündüğünüz kişinin profil bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Eğer burada son görülme zamanı, çevrimiçi gibi bilgiler ayrıca güncel profil fotoğrafı görünüyor ise sizi engellediğini düşünebilirsiniz.

Son olarak bu durum içinde dikkat etmeniz gereken WhatsApp uygulamasında bulunan gizlilik ayarlarında kişi hakkındaki durum, profil fotoğrafı sadece kendi rehberinde bulunan kişilere açık olabilmektedir. Yani kendi telefonunda kayıtlı olmayan başka kişilere profili kapalı olabilir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

13 Yorum

 1. Mrb hakkında kısmı görünüyor ve profile girince sağ alt kısımda adı da yazıyor ama profil fotosu yok sizce engellimiyim?

 2. Profilini görebiliyorum, Hakkındakini de görebiliyorum, çevrimiçi olduğunu da görebiliyorum ancak son görülme kısmı herkese açık ben göremiyorum. Engel atmış olabilir mi?

  1. Merhaba, son görülme kısmını sadece bir kişiye özel kısıtlayamaz. Çevrimiçi kısmı da herkes için aynı görünecektir.

 3. Profili gözüküyor son görülme gözüküyor mesaj tek tik engellenmişmiyim. Gece 12 mesaj attım çift tikti saat 3 de mesaj tekrar attım tek tik

  1. Merhaba, büyük olasılıkla çift tik olduğu zamanda mesaj okunmamış, tek tik olduğunda ise interneti kapalı. Profil ve son görülme görünüyor ve belli bir zamanda çift tik işareti varsa engellendiğinizi düşünmüyorum.

 4. Profil fotoğrafı görünmüyor mesaj atmadım son görülmesi de görünmüyor engelledi mi yoksa rehberden mi sildi bunu nasıl anlayabilirim ?

 5. Kişinin profil fotosu duruyor ama son görülme gözükmüyor gönderdiğim mesajlar tek tik olarak kalıyor engellenmiş olabilir miyim ?

 6. Instagram da karşı tarafın dmleri sessize aldığını nasıl anlarız okuduğunu anlamak için illa göz resminin çıkmasımı gerekiyor göz işareti çıkmadan okuyabilir mi ?

 7. Profil fotoğrafı duruyor çevrimiçi olup olmadığı gözükmüyor en son gönderilen mesajlar çift gri duruyor engellemiş olabilir mi?

  1. Merhaba, Çift Tik İşareti Yer Alıyorsa Büyük Olasılıkla Engellenmemiş Olabilirsiniz.

 8. Profil fotoğrafının altında 7 gün önceki girildiği tarih yazıyor. Mesajlar tek tik kalıyor engellenmiş olabilir miyim ?

  1. Merhaba, Göndermek İstediğiniz Mesaj Tek Tik İse Mesajınız Sadece Gönderildiği Anlamı Taşımaktadır. Fakat 2 Tik İşareti Bulunuyorsa Göndermek İstediğiniz Mesajın İletildiğini Belirtmektedir. Profil Fotoğrafı Konusunda İse WhatsApp Kullanıcısı Profil Fotoğrafını Sadece Rehberinde Ekli Olan Kişilerle Paylaşıyor Olabilir.

 9. Whatsapp mesajlarım tek tik kalıyor. Profil fotoğrafını görüyorum ama altında 5 gün önceki tarih var. 3 telefondan grup kurdum profili hiç çıkmadı ve yine tek tik kaldı. Cevap verirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu