Anasayfa » Yazılım » Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3

Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3

Bilgisayarınızın içerisindeki bilgilerin kaybolması veya sistemin çökmesi durumunda ortaya çıkacak tablonun engellenmesi amacıyla, dosyalarınızı yedekleme yapmak şarttır. Bilgilerin herhangi bir yok olma veya çalınma durumlarına karşı önlem almak istiyorsanız tek yapacağınız şey, bu önemli bilgilerin yedeklenmesi olacaktır.

Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3 1

İşte tam bu noktada size sunacağımız programlar işinize yarar niteliktedir. Size sunacağımız ilk iki program daha az kapsamlı olup, sadece dosyalar üzerinde yedekleme yapabilmektedir. Eğer ihtiyacınız olan sadece dosya yedekleme ise ilk iki program sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Sunacağımız en son program ise, eğer bilgisayarınızdaki tüm verileri yedeklemek istiyorsanız kullanmanız gereken en iyi programlardan bir tanesi. İnternet dünyasındaki birçok faktörden ötürü yedekleme artık bir şart halini almıştır. Bu nedenle, bu programları tanıyıp içlerinden en uygun olanını bilgisayarınız için seçebilirsiniz.

Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3 2

MozyHome Programı

MozyHome Programı, ile bilgisayarınızdaki dosyaları güvenli bir şekilde yedekleyebilir ve ihtiyaç olduğu durumda yedek dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Yani bu programın yedekleme yapacağı alan, dosyalar üzerinde olmaktadır. Programın temel çalışma prensibi, istediğiniz dosyaları manuel veya otomatik olarak çevrimiçi sunuculara kaydetmektir. Program arkada çalışırken siz istediğiniz işlere devam edebilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde size pek çok avantaj sağlayabilecek program, yedeklemeleri zamanına ve tarihine göre sıralar. Herhangi bir kayıp durumunda, MozyHome programı ile çevrimiçi alanlara kaydettiğiniz dosyaları geri alabilirsiniz.

PROGRAMI İNDİR

SyncBack Programı

Senkronizasyon ve yedekleme konularında bize yardımcı olabilecek bir diğer program, SyncBack Programıdır. Programın özelliği, dosyaları yedekleme yapabilmesidir. MozyHome programından farkı, yedekleme yapılan alanların çevrimiçi sunucular olmamasıdır. Yedekleme ve senkronizasyon yapabileceği alanlar, Zıp dosyası, taşınabilir medya ve ağları, FTP sunucularıdır. Yedekleme sonuçlarını e-posta halinde sizlere sunması, programın en güzel özelliklerinden biridir. Bu programı ücretsiz olarak indirebilir ve dosyalarınızı güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

PROGRAMI İNDİR

Uranium Backup Programı

Gelişmiş yedekleme yapma özelliği ve basit arayüz sunumu ile öne çıkan Uranium Backup programını ücretsiz olarak bilgisayarınıza kolayca kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Program içerdiği özellikler bakımından geniş bir yedekleme kapasitesine sahip. Diğer iki programdan farkı sadece dosya yedekleme yapmamasıdır. Eğer geniş yelpazede bir yedekleme istiyorsanız, bu program sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Yedekleme yapabileceği alanlar:

 • Dosya ve klasör yedekleme.
 • Exchange Server yedekleme.
 • Windows yedekleme.
 • SQL Server yedekleme.
 • Esxi/Vsphere yedekleme.
 • Data base, ve sanal makinelerin anlık yedeğini alma.
 • VSS üzerinden dosyaları yedek alma.

Yedekleme alanı olarak, harici ve sabit disklere yedekleme yapabilmektedir. Bunun yanında, NAS, FTP, FTPS, Tape Backup Ünitesi ve Windows Azure Depolama alanlarına yedekleme yapabilirsiniz. Program belirli zaman ve günler için yedekleme yapabilmektedir. Programın gelişmiş özelliği sayesinde, yedeklemenin sonuçlarını E-mail olarak raporlayabilme yeteneği mevcuttur.

PROGRAMI İNDİR

Yazar Mehmet Karaman

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

4 yorum

 1. Merhaba, Teşekkür Ederiz Güzel Yorumunuz ve Önerileriniz İçin.

 2. Güzel çalışma, Yedekleme önemli tıpkı araç sigortası yaptırmak gibi bir şey. Kaybedince üzüleceğiniz her şeyin bir kopyasının olmasını elbette herkes ister. Bilgisayarda tutulan bilgiler için mümkün olan bu işlemi de ancak periyodik yedekleme yapan bir yazılımla çözebilirsiniz. Alze Backup yedekleme yazılımı da bunlardan biri. Alze Backup Sql Server Veritabanı Yedekleme işlerinizi rahatlıklıkla çözebilirsiniz. Google Drive, Dropbox veya Ftp sunucunuza Sql server veritabanlarınızı yedekleyebilirsiniz. Saatlik veya günlük yedekleme yaparak olası beklenmeyen durumlarda geri dönüş imkanı sağlar. Alze Backup’u da indirip test etmenizi öneririm.

 3. Güzel yorumunuz için biz teşekkür ederiz…

 4. gerçekten guzel bir bilgi paylasımı olmuş mehmet bey teşekkürler ..

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*