Ana Sayfa Yazılım Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3

Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3

Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3

Bilgisayarınızın içerisindeki bilgilerin kaybolması veya sistemin çökmesi durumunda ortaya çıkacak tablonun engellenmesi amacıyla, dosyalarınızı yedekleme yapmak şarttır. Bilgilerin herhangi bir yok olma veya çalınma durumlarına karşı önlem almak istiyorsanız tek yapacağınız şey, bu önemli bilgilerin yedeklenmesi olacaktır.

İşte tam bu noktada size sunacağımız programlar işinize yarar niteliktedir. Size sunacağımız birinci ve ikinci program daha az kapsamlı olup, sadece dosyalar üzerinde yedekleme yapabilmektedir. Eğer ihtiyacınız olan sadece dosya yedekleme ise bu programlar sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Sunacağımız üçüncü program ise, bilgisayar yedekleme konusunda ihtiyacınızı karşılayıp, server gibi platformlarda da çözümler sağlamaktadır. Programın kapsamı geniş olduğundan dolayı, kullanım bakımından normal bir bilgisayar kullanıcısı için gereksiz olabilir. Fakat kullanım alanı eğer bahsettiğimiz gibiyse, tercih edilecek en iyi programdır.

Bu bilgileri de aktardığımız göre geçelim en iyi 3 bilgisayar yedekleme programlarına:

Bilgisayar Yedekleme Programı En İyi 3

AOMEI Backupper Programı

AOMEI Backupper, Windows kullanıcılarına hitap eden, ücretli ve ücretsiz sürümü ile en iyi bilgisayar yedekleme programıdır. Ücretsiz sürümde dosya yedekleme gibi birçok işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz gibi, ücretli sürümde ise sistem klonlama, gerçek zamanlı dosya/klasör senkronizasyonu, otomatik yedekleme vb. önemli özellikleri kapsamaktadır.

Üstelik bu programla hem SSD ve HDD gibi dahili bellekler aracılığıyla hem de taşınabilir USB bellekler aracılığıyla yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. AOMEI Backupper programı sayesinde:

 • Sistem dosyalarını USB, SSD, HDD gibi dilediğiniz bellek türüne yedekleyebilirsiniz.
 • Tüm sistemi ya da tüm diski yedeklemenize gerek olmadan, yalnızca özel olarak seçtiğiniz klasörleri/dosyaları yedekleyebilirsiniz.
 • Sistem klonlama ile eski sabit diskinizden (SSD, HDD), yeni sabit diskinize geçiş sağlayabilirsiniz.
 • Tek bir hard diskin alanını bölerek 2 ayrı sürücü oluşturduğunuzda, yani hard diskinizi parçalanmış alan seçeneğiyle kullandığınızda, AOMEI Backupper programı sayesinde parçalanmış alanlar arasında da yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ve daha birçok özelliği ile tercih edilecek bir program olarak ön plana çıkmaktadır.

PROGRAMI İNDİR

MozyHome Programı

MozyHome Programı, ile bilgisayarınızdaki dosyaları uzak sunucu ile güvenli bir şekilde yedekleyebilir ve ihtiyaç olduğu durumda yedek dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Yani bu programın yedekleme yapacağı alan, dosyalar üzerinde olmaktadır.

Programın temel çalışma prensibi, istediğiniz dosyaları manuel veya otomatik olarak çevrimiçi sunuculara kaydetmektir. Program arkada çalışırken siz istediğiniz işlere devam edebilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde size pek çok avantaj sağlayabilecek program, yedeklemeleri zamanına ve tarihine göre sıralar. Herhangi bir kayıp durumunda, MozyHome programı ile çevrimiçi alanlara kaydettiğiniz dosyaları geri alabilirsiniz.

PROGRAMI İNDİR

Uranium Backup Programı

Gelişmiş yedekleme yapma özelliği ve basit arayüz sunumu ile öne çıkan Uranium Backup programını, bilgisayarınıza ücretsiz olarak kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Program içerdiği özellikler bakımından geniş bir yedekleme kapasitesine sahiptir. Diğer iki programdan farkı kullanım alanının daha geniş olmasıdır. Eğer geniş yelpazede bir yedekleme istiyorsanız, bu program sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Yedekleme yapabileceği alanlar:

 • Dosya ve klasör yedekleme,
 • Exchange Server yedekleme,
 • Windows yedekleme,
 • SQL Server yedekleme,
 • Esxi/Vsphere yedekleme,
 • Data Base, ve sanal makinelerin anlık yedeğini alma,
 • VSS üzerinden dosyaları yedek alma,

Şeklindedir.

Yedekleme alanı olarak, harici ve sabit disklere yedekleme yapabilmektedir. Bunun yanında, NAS, FTP, FTPS, Tape Backup Ünitesi ve Windows Azure depolama alanlarına yedekleme yapabilirsiniz. Program belirli zaman ve günler için yedekleme yapabilmektedir. Programın gelişmiş özelliği sayesinde, yedeklemenin sonuçlarını E-mail olarak raporlayabilme yeteneği mevcuttur.

PROGRAMI İNDİR

4 YORUM

 1. Güzel çalışma, Yedekleme önemli tıpkı araç sigortası yaptırmak gibi bir şey. Kaybedince üzüleceğiniz her şeyin bir kopyasının olmasını elbette herkes ister. Bilgisayarda tutulan bilgiler için mümkün olan bu işlemi de ancak periyodik yedekleme yapan bir yazılımla çözebilirsiniz. Alze Backup yedekleme yazılımı da bunlardan biri. Alze Backup Sql Server Veritabanı Yedekleme işlerinizi rahatlıklıkla çözebilirsiniz. Google Drive, Dropbox veya Ftp sunucunuza Sql server veritabanlarınızı yedekleyebilirsiniz. Saatlik veya günlük yedekleme yaparak olası beklenmeyen durumlarda geri dönüş imkanı sağlar. Alze Backup’u da indirip test etmenizi öneririm.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin