Anasayfa » Yazılım » Flash Bellek ve Disk Biçimlendirme Programları

Flash Bellek ve Disk Biçimlendirme Programları

Flash Bellek ve Disk Biçimlendirme Programları

Flash bellekler ve verilerimizi sakladığımız diskler bizim için önem arz etmektedir. Bunlara herhangi bir zarar gelsin istemeyiz. Özenle korumak istediğimiz verileri en iyi teknolojilere sahip ortamlarda saklamak isteriz. Fakat en iyi teknoloji de olsa donanımsal veya yazılımsal sorunlar karşımıza çıkabilmektedir.

Bu yazımızda flash bellek ve disk biçimlendirme konusunda en iyi 3 programı sizlere sunmak istiyoruz. Web sitemizde yer alan ve birçok ziyaretçimize çözüm sağlamış önemli programları bir araya toplayarak sizlere sunuyoruz.

Silicon Power Formatter

Silicon power formatter programı en iyi disk ve flash bellek biçimlendirme programları arasında yer almaktadır. Bu program ile biçimlendirme hatası ve benzeri yazılımsal hatalar veren donanımlarınızı biçimlendirebilirsiniz. Programı yönetici olarak çalıştır seçeneği ile kullanmanızı önermekteyiz.

PROGRAMI İNDİR

HP USB Disk Storage Format Tool

Bu programda biçimlendirme konusunda silicon power formatter kadar güçlü ve kullanışlıdır. Fakat bazen HP USB Disk Storage Format Tool programı ile çözüm sağlanmadığında silicon power formatter programı işe yaramaktadır. Her iki seçenekte alanında iyi ve çözüm sağlayabileceğiniz programlardır.

PROGRAMI İNDİR

SP USB Flash Drive Recovery Software

SP USB Flash Drive Recovery programı stabil çalışmayan USB Diskler için çözüm sağlayan etkili bir programdır. SP USB Flash Drive Recovery programı yanlış disk alanı gösteren ve yazma korumalı gibi hatalar veren USB Diskler için onarım seçeneği sunan gelişmiş bir kurtarma programıdır.

PROGRAMI İNDİR

Yukarıda yer alan 3 programda USB Disklerinizde yaşadığınız yazılımsal sorunlar için çözüm sağlayacak önemli programlardır. Flash bellek ve disk biçimlendirme programları arasında en iyisi olarak tercih edilmektedir. Yaşadığınız sorunları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Yazar Görsel: Mehmet Karaman
Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

9 yorum

 1. Yazar Görsel: TUNÇ

  Biçimlendirme hatası aldığım toshiba 8gb lık usb diskimi HP USB Disk Storage Format Tool ile de denedim Device media is write-protected yazıyor. Diskpart olan yöntemi de denedim olmadı ama flash diski takınca ışığı yanıp sönüyor ayrıca takıp çıkarırken uyarı sesi de geliyor.

  • Yazar Görsel: Mehmet Karaman

   Merhaba, aldığınız hatanın Türkçe karşılığı; “Cihaz Ortamı Yazma Korumalı”, bu sorun yazma korumalı disklerde yaşanmaktadır. Eğer arzu ederseniz ilk olarak USB belleğiniz için bu sorunu çözelim. Bu konu hakkında kapsamlı bir içeriğimiz bulunmaktadır: “USB Belleklerde Yazma Korumalı Disk Hatası Nasıl Çözülür?”. Resimli anlatımlar eşliğinde işlemleri uygulayarak çözüm sağlamaya çalışın. Tekrar problem yaşarsanız yazmaktan çekinmeyin…

 2. Yazar Görsel: yasin has

  Adamsın 2. yöntemdeki hpusb programı ile oldu çok tsk ederim

 3. Yazar Görsel: mettojr

  Merhaba, paylaşım için teşekkürler. Ancak linklerdeki programları, regedit ve diskpart yöntemlerini denememe rağmen flash belleğin yazma korumasını kaldıramadım. Başka bir yöntem varsa yardımcı olmanızı rica ederim. Teşekkürler

 4. Yazar Görsel: ali

  Abi benim bi sd kart var hatta 2 tane var ikiside ne yaptıysam çalışmıyor sürücü içine disk yerleştirin diyor basit birim oluşturuyorum artıksal veri hatasını veriyor cmd den create partition primary yapıyorum hata veriyor ne yaptıysam çalışmadı.

  • Yazar Görsel: Mehmet Karaman

   Merhaba, Silicon Power Formatter Programını Denediniz mi ?

   • Yazar Görsel: bilal

    Merhaba benim sorunum flash belleğim bilgisayarım da görünüyor yalnız açılmıyor ve tıklayınca disk yerleştirin diyor cmd ve bilgisayar yönetiminde de biçimlendiremedim Silicon Power Formatter programınızı indirdim hata veriyor çalışmıyor cevap verirseniz memnun olurum.

    • Yazar Görsel: Mehmet Karaman
     Mehmet Karaman

     Merhaba geç cevap için özür dileriz. “Silicon Power Formatter programınızı indirdim hata veriyor” hatayı bize iletebilir misiniz?

 5. Yazar Görsel: wolpert

  Paylaşım için teşekkürler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.