Teknoloji

Vestel V-Fit Akıllı Bileklik İncelemesi

Vestel, birkaç farklı kategoride akıllı ürünleriyle pazarda yer alıyor. Markanın daha çok Venüs akıllı telefonlarıyla öne çıktığını görüyoruz. Bu şekilde öne çıkan bir diğer akıllı ürün ise Vestel V-Fit akıllı bileklik. Yardımcı sağlık koçu olarak kullanabileceğiniz akıllı bileklik, beğeni toplayacak özelliklerle geliyor.

İlk olarak bilekliğin tasarımından başlayarak Vestel V-Fit modelinde nasıl özelliklere yer verildiğine bakalım.

Vestel V-Fit Tasarımı

Vestel akıllı bileklik, Xiaomi markasının akıllı bilekliklerine çok benzer bir tasarımla geliyor. Uzunlamasına bir ekranın kullanıldığı bileklikte, ekran kordon kayışının içerisine gömülüyor. Tabii ki bu yapı değiştirilebilir kordonların kullanılmasına da olanak sağlıyor. Dikine bir şekilde yerleşim sunan ekranın kenarları hafif kavisli yapıda ve bu da kullanımı kolaylaştırıyor.

Ölçüler (Kordonsuz): 54.5 mm X 18.8 mm X 12.65 mm

Ağırlık: 20 Gram

Malzeme: Gövde malzemesi kısmında plastik, kordon uçlarında silikon kordon.

Renkler: Kırmızı, Siyah, Beyaz ve Kahverengi

Vestel V-Fit Akıllı Bileklik İncelemesi

Vestel V-Fit Ekran Özellikleri

Cihazın ekran özelliklerine geçtiğimiz zaman yine standart bir seri görüyoruz. Açıkçası bu noktada rakiplerin biraz daha arkasında kalan bileklik modelinin söz konusu olduğunu ekleyelim. Ekran kısmında renkli ekran yerine tek renk ekran kullanılmış.

Bu yapısıyla seri Xiaomi’nin son seri bileklik modellerinin gerisinde kalıyor. Fakat teknoloji olarak baktığımız zaman OLED ekranların kullanıldığını görüyoruz. Tek renk ekran en azından OLED panel ile biraz daha öne çıkıyor. Dokunmatik ekranın boyutunun da 0.91 inç olduğunu ekleyelim.

Vestel V-Fit Akıllı Bileklik İncelemesi

Vestel V-Fit Teknik Özellikler

Bir akıllı bileklikten beklenen akıllı telefonları destekleyici ürün olması. Bir yandan spor verilerinizi tutabilmeli, bir yandan aktiviteler sırasında gelen bildirimlerinizi görmeli, bir yandan da günlük veri takibini yapabilmeli.

Bir akıllı bileklik bunu sağlıyorsa, iddialı ürünler arasında yerini alıyor. Vestel V-Fit bu modellerden bir tanesi. Saatin arka kısmında kalp atış sensörü var ve bu sensör sayesinde hem aktivite takibi hem de kalori takibi yapılabiliyor.

Cihazımı bul, etkinlik takibi, gelen aramaların gösterilmesi, hareketsizlik uyarısı, uyku monitörü, telefonumu bul özellikleri akıllı bilekliğin sunduğu diğer artı özellikler olarak öne çıkıyor.

Bluetooth 4.2 teknolojisini kullanan cihazın içerisinde Nordic52832 yonga setinin bulunduğunu ve veri takibinin doğru bir şekilde yapılmasını sağladığını da belirtelim.

Pil ve Dayanıklılık

Pil süresinin ne kadar gittiği de yine akıllı bileklikler için önemli kriterler arasında yer alıyor. Vestel V-Fit pil konusunda orta sınıf bir model. Saatin 90 mAh değerinde bataryası var ve bataryanın bu değerle beraber dayanma süresi de 7 gün olarak açıklanmış durumda. Ayrıca spor sırasında akıllı bilekliği kullanmak isteyenler için bir de iyi haberimiz var. Seri IP65 sertifikasına sahip. Suya ve toza karşı koruma sunulmakta.

Tüm bu özelliklerle beraber Vestel V-Fit akıllı bileklik fiyatı ise 120 TL ile 150 TL arasında değişiklik gösteriyor. Kampanyalara göre fiyatların değişebildiğini söyleyebiliriz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu