Ana Sayfa Teknoloji Uçan Araba PAL-V Pioneer ile Tanışın

Uçan Araba PAL-V Pioneer ile Tanışın

Uçan Araba PAL-V Pioneer ile Tanışın

Uçan araba, bilimkurgu filmlerinden tanıdığımız ve bir hayal gibi gelen teknolojilerden bir tanesi. Teknolojik gelişmeler o kadar hızlı bir seviyede seyrediyor ki bir dönem hayal olarak görmeye başladığımız uçan arabalar ile karşılaşır olduk. Bu alanda ilk seri üretim ise PAL-V Pioneer aracıyla olacak. Miami Sanat Haftası etkinliğinde duyurulan uçan araba, çok kısa bir süre sonra seri üretime girecek.

PAL-V Pioneer Özellikleri ve Fiyatı

Hem karada hem de havada gidebilen PAL-V Pioneer, arka kısımda ve tavan kısmında olmak üzere iki adet helikopter pervanesine sahip. Pervanelere ek olarak bir de kuyruk kanadı sistemi sunuluyor. Bu sayede aracın kolayca havalanması ve havada sorunsuz bir şekilde hareket etmesi sağlanıyor.

Havadan karaya indiğimiz zaman ise tam bir araba ile karşı karşıya kalıyoruz. 3 tekerli ve 100 beygir güce sahip olan PAL-V Pioneer, maksimum olarak 160 km hıza çıkabiliyor. Taşıma kapasitesi kısmında ise iki yolcuya kadar taşımaya izin veriliyor.

Uçan Araba PAL-V Pioneer ile Tanışın

Taşıma kapasitesinde iki yolcuya kadar izin verilmesine karşın aracın havada çok daha hızlı olduğunu da ekleyelim. Yerde 160 km maksimum hıza ulaşılırken havada ise 320 km hıza kadar çıkış yapılabiliyor.

Jetgillerin araç tasarımını andıran tasarımla beraber gelen PAL-V Pioneer araçlarının seri üretime girdiği açıklandı. 600 bin dolar satış fiyatı bulunan uçan arabanın şimdiden 75 adet sipariş aldığı paylaşılan bilgiler arasında. 2021 yılında araçların teslim edilmeye başlayacağı ve seri üretim sürecine geçileceği duyuruldu. Ayrıca firmanın açıklamalarına bakacak olursak, talep beklenenin çok daha üzerinde. Yani teslimatlar 75 araçla sınırlı kalmayacak.

Lise döneminde teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmeye başladım. Zamanla işin mutfak kısmı olarak gördüğüm yazılım dünyasına ilgim arttı ve bunu meslek olarak seçip yazılım mühendisi oldum. Hem bu süreçte sektör hakkında elde ettiğim deneyimleri hem de yakından takip etmeye devam ettiğim teknoloji dünyasındaki gelişmeleri, mümkün olduğunca kaliteli içerikler hazırlayarak paylaşmaya çalışıyorum.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin