Teknoloji

Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 RAM İncelemesi

RGB destekli donanım bileşenlerinin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Fanlar, ekran kartları derken artık RGB ışıklandırma desteği olan RAM’leri görebiliyoruz. Yeni nesil bu belleklere örnek olan modellerden birisi de Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 RAM serisi.

RGB aydınlatma gibi önemli bir ayrıntıyla beraber gelen belleklerin özelliklerinden ve fiyatlarından daha detaylı olarak bahsedelim.

Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 RAM Tasarımında Neler Söyleyebiliriz?

RAM üzerinde yer alan yenilenmiş olan ışıklandırma sisteminde 10 adet güçlü LED bulunuyor ve tam boy bir plastik kaplama ile ışık dağıtımı sağlanıyor. RAM için sunulan uygulama üzerinden bu ışıklandırmaları çeşitli şekillerde değiştirebiliyorsunuz. Açıkçası sayısız renk seçeneğini olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Eğer sisteminizde farklı bir Corsair ürünü varsa, RAM üzerindeki RGB ışıklandırmayı diğer RGB sistemlerle koordineli bir şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz yazılım üzerinden ışıklandırmalar için farklı animasyonlar sunuluyor. Herhangi bir ışıklandırma animasyonunu seçebiliyor ya da sabit bir ışıklandırma sunulmasını sağlayabiliyorsunuz. Bunun için Corsair iCUE uygulamasını kullanmak yeterli oluyor.

Bunun dışında RAM üzerinde dahili bir soğutucu bulunuyor. Soğutucunun alüminyum bir malzemeden üretilmiş olduğunu ve bu sayede ısıyı en iyi şekilde dağıtarak, aşırı ısınma sorununun önüne geçtiğini ekleyelim.

Teknik Özellikler Kısmında Bizi Neler Bekliyor?

Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 RAM’lerde modül başına 8 GB olmak üzere 2’li 2 modülde toplamda 32 GB RAM seviyesine kadar çıkılabiliyor. Testlerde kullanılan modellerde de 16X2 şeklinde 2 modülle toplamda 32 GB RAM miktarıyla denemeler yapıldığını görüyoruz.

Intel XMP 2.0 desteğine sahip olan bellekler 3200 MHz hızında çalışma sunabiliyor. Zamanlama olarak ise CL 16 CR2 zamanlamalarında çalışma sağlanabiliyor. Eğer belleği bu hızda ve bu zamanda çalıştıracak olursanız, güç kısmında 1.35v voltaj kullanımı gibi değerler elde ediliyor.

Destekli Anakart Modelleri

  • AMD 300 ile 400 serisi anakartlar
  • Intel X299, 200 ve 100 serisi anakartlar
  • MSI Godlike modelleri

Diğer Teknik Detaylar

  • Bellek modülü: DIMM
  • Pin Sayısı: 288
  • VDD: 1.35V

Corsair Vengeance RGB Pro DDR4 RAM modelleri için teknik özellikler bu şekilde. Hem tasarımsal açıdan RGB destekli bir RAM bileşeni isteyenler hem de yüksek performans isteyenler için Corsair Vengeance RGB Pro modelleri tercih edilebilecek seriler arasında gösterilebilir. Ürünün 2X16 GB versiyonunun fiyatı 1.500 TL civarlarında.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu