Ana Sayfa Donanım Zyxel Modem Şifresi ve Arayüz IP Adresi (Tüm Zyxel Modemleri)

Zyxel Modem Şifresi ve Arayüz IP Adresi (Tüm Zyxel Modemleri)

Zyxel Modem Şifresi

Zyxel modemeler birçok internet servis sağlayıcısı tarafından müşterilerine sunulan bir marka olarak ön plana çıkmaktadır. Popüler kullanımı sonucunda birçok kullanıcı Zyxel modem şifresini ve arayüz IP adresini merak etmektedir. Bizlerde sizlere kolaylık olması adına birçok Zyxel modemi kapsayan arayüz bilgilerini sizlerle bu içeriğimize sunmaya karar verdik.

Zyxel modemi eğer bireysel olarak kendiniz herhangi bir teknoloji marketinden satın aldıysanız, altta yer alan (Default) Zyxel modem şifresi geçerli olacaktır. Fakat Türk Telekom veya diğer internet servis sağlayıcılarından bu modem tedarik edildiyse, modem kullanıcı adı ve şifresinde değişiklikler söz konusu olacaktır. İlk olarak Zyxel firması tarafından belirlenen bilgilere göz atalım:

Varsayılan Zyxel Modem Şifresi (Default)

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: admin
 • Modem Şifresi: 1234

Zyxel Türk Telekom Modem Şifresi

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: admin
 • Modem Şifresi: ttnet veya turktelekom

Zyxel D-Smart Modem Şifresi

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: admin
 • Modem Şifresi: dsmart

Zyxel TurkNet Modem Şifresi

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: Modemin Arkasında Yer Alan “Username”
 • Modem Şifresi: Modemin Arkasında Yer Alan “Login Password”

Yukarıda sizlere hem Zyxel varsayılan (Defualt) modem şifresini hem de Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcılarından; Türk Telekom, D-Smart ve TurkNet firmalarının kullanıcılarına özel olarak sunduğunu arayüz giriş bilgilerini aktardık. Bunların haricinde Zyxel modemlerde şifre değişikliğin nasıl yapıldığını ve arayüz giriş problemlerinde yapılması gereken konuları da ek olarak aktarıp, makalemizi sonlandırıyoruz.

Zyxel Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir? (Resimli Anlatım)

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda modem arayüzüne erişim sağlayıp, ardından şifresini güncellemek isteyen kullanıcılar için bu basit işlemi resimli anlatımlar eşliğinde sizlere aktaralım.

 • İlk olarak modem arayüzüne 192.168.1.1 ile bağlantı sağlayıp, kullanıcı adı: admin, şifre ise: 1234 ile giriş sağladığınız varsayıyorum.

Zyxel Modem Şifre Değiştirme

 • Modem arayüzünün alt bölümünde yer alan menülerden “Bakım” seçeneğine tıklayın.
 • Çıkan sekmelerden “Kullanıcı Hesabı” seçeneğine giriş yapın.

Zyxel Modem Şifre Değiştirme

 • Karşınıza hem kullanıcı adınızı hem de modem şifrenizi değiştirebileceğiniz bir sayfa açılacaktır.
 • Buradan gerekli güncellemeyi sağladıktan sonra sağ altta bulunan “Kaydet” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Zyxel Modemin Arayüzüne Giremiyorum (Sorun – Çözüm)

Bu sorunun başlıca sebebi yanlış bilinen modem arayüz giriş bilgileridir. Zyxel modemlerin arayüz giriş bilgilerini sizlere yukarıdaki (Zyxel Modem Şifresi Varsayılan (Default)) başlığımızda paylaştık. Öncelikle bu bilgileri gözden geçirerek tekrar giriş sağlamaya çalışın. Bu şekilde çözüm sağlanmadıysa, farklı bir web tarayıcısını kullanarak işlemi tekrarlayın.

Modem arayüzüne giriş probleminin diğer bir kaynağı ise modem ile bilgisayarın sağlıklı olarak bağlantı sağlayamaması. Bu nasıl oluyor diyenler için; modem arayüzüne genel olarak Wi-Fi bağlantısı sağlayarak giriş yaparız. Fakat bu yol genel olarak problem yaşatmasa da bazı durumlarda bağlantı kalitesinden dolayı erişim sorunları yaşayabiliyoruz.

En sağlıklı modem arayüzüne giriş yolu Ethernet kablosunu kullanarak sağlanmaktadır. Özellikle modem ile ilgili kritik işlemleriniz varsa, bunlar; yazılım güncelleme, network yapılandırılması veya modem şifre değişikliği gibi işlemler olabilir, Ethernet ile kesintisiz bağlantı sağlanması büyük öneme sahiptir.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin