Donanım

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nedir? Nasıl Değiştirilir?

Zyxel modemler birçok internet servis sağlayıcısı tarafından müşterilerine sunulan bir marka olarak ön plana çıkmaktadır. Popüler kullanımı sonucunda birçok kullanıcı Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresini adresini merak etmektedir. Bizlerde sizlere kolaylık olması adına en çok tercih edilen Zyxel VMG 3312 B10-A modeminin şifresini içeriğimizde sunmaya karar verdik.

Zyxel VMG 3312 B10-A modemini eğer bireysel olarak kendiniz herhangi bir teknoloji marketinden satın aldıysanız, altta yer alan (Default) Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresi geçerli olacaktır. Fakat Türk Telekom veya diğer internet servis sağlayıcılarından bu modem tedarik edildiyse, modem kullanıcı adı ve şifresinde değişiklikler söz konusu olacaktır. İlk olarak Zyxel firması tarafından belirlenen bilgilere göz atalım:

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi (Default)

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: admin
 • Modem Şifresi: 1234

Zyxel VMG 3312 B10-A Türk Telekom Modem Şifresi

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: admin
 • Modem Şifresi: ttnet veya turktelekom

Zyxel VMG 3312 B10-A D-Smart Modem Şifresi

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: admin
 • Modem Şifresi: dsmart

Zyxel VMG 3312 B10-A TurkNet Modem Şifresi

 • Modem Arayüz IP Adresi: 192.168.1.1
 • Modem Kullanıcı Adı: Modemin Arkasında Yer Alan “Username”
 • Modem Şifresi: Modemin Arkasında Yer Alan “Login Password”

Yukarıda sizlere hem Zyxel VMG 3312 B10-A varsayılan (Defualt) modem şifresini hem de Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcılarından; Türk Telekom, D-Smart ve TurkNet firmalarının kullanıcılarına özel olarak sunduğunu arayüz giriş bilgilerini aktardık. Bunların haricinde Zyxel modemlerde şifre değişikliğin nasıl yapıldığını ve arayüz giriş problemlerinde yapılması gereken konuları da ek olarak aktarıp, makalemizi sonlandırıyoruz.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda modem arayüzüne erişim sağlayıp, ardından şifresini güncellemek isteyen kullanıcılar için bu basit işlemi resimli anlatımlar eşliğinde sizlere aktaralım.

 • İlk olarak modem arayüzüne 192.168.1.1 ile bağlantı sağlayıp, kullanıcı adı: admin, şifre ise: 1234 ile giriş sağladığınızı varsayıyorum.

Zyxel Modem Şifre Değiştirme

 • Zyxel VMG 3312 B10-A Modem arayüzünün alt bölümünde yer alan menülerden “Bakım” seçeneğine tıklayın.
 • Çıkan sekmelerden “Kullanıcı Hesabı” seçeneğine giriş yapın.

Zyxel Modem Şifre Değiştirme

 • Karşınıza hem kullanıcı adınızı hem de modem şifrenizi değiştirebileceğiniz bir sayfa açılacaktır.
 • Buradan gerekli güncellemeyi sağladıktan sonra sağ altta bulunan “Kaydet” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Zyxel VMG 3312 B10-A Şifresini Kırma

Zyxel VMG 3312 B10-A modem şifresini unutmuş veya bulamıyor olabilirsiniz. Şifreyi kırmak için modemin arka kısmında bulun “Reset” deliğine bir kürdan veya toplu iğne yardımıyla bastırıp, yaklaşık 10 saniye beklemenizin ardından modem şifresi kırılacaktır.

Bu işlemi uyguladıktan sonra modem wifi şifresi ve internet erişimi sağladığınız müşteri kullanıcı adı ve şifresi sıfırlanacaktır. Tekrar bu bilgileri hizmet aldığınız servis sağlayıcısından talep etmelisiniz. Ayrıca bazı servis sağlayıcıları bu bilgileri uzaktan bağlantı kurarak sizin yerinize girebilmektedir.

Zyxel VMG 3312 B10-A Modemin Arayüzüne Giremiyorum

Bu sorunun başlıca sebebi yanlış bilinen modem arayüz giriş bilgileridir. Zyxel modemlerin arayüz giriş bilgilerini sizlere yukarıdaki (Zyxel VMG 3312 B10-A Modem Şifresi (Default)) başlığımızda paylaştık. Öncelikle bu bilgileri gözden geçirerek tekrar giriş sağlamaya çalışın. Bu şekilde çözüm sağlanmadıysa, farklı bir web tarayıcısını kullanarak işlemi tekrarlayın.

Modem arayüzüne giriş probleminin diğer bir kaynağı ise modem ile bilgisayarın sağlıklı olarak bağlantı sağlayamaması. Bu nasıl oluyor diyenler için; modem arayüzüne genel olarak Wi-Fi bağlantısı sağlayarak giriş yaparız. Fakat bu yol genel olarak problem yaşatmasa da bazı durumlarda bağlantı kalitesinden dolayı erişim sorunları yaşayabiliyoruz.

En sağlıklı modem arayüzüne giriş yolu Ethernet kablosunu kullanarak sağlanmaktadır. Özellikle modem ile ilgili kritik işlemleriniz varsa, bunlar; yazılım güncelleme, network yapılandırılması veya modem şifre değişikliği gibi işlemler olabilir, Ethernet ile kesintisiz bağlantı sağlanması büyük öneme sahiptir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu