Yazılım

Zoom İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

Zoom isim değiştirme işlemini gerçekleştirmek bazı zamanlarda önemli hale gelebiliyor. Çünkü artık Zoom gibi uygulamalar hem online eğitimde hem de iş hayatında gerçekleştirilen online toplantı ve konferanslarda kullanılıyor. Dolayısıyla online olarak katıldığınız çeşitli konferanslarda, derslerde veya kurslarda doğru bir şekilde iletişim kurabilmek için öncelikle adınızı ve soyadınızı düzgün bir şekilde belirtmeniz gerekiyor. Neyse ki bu işlemi hem telefondan hem de bilgisayardan gerçekleştirmek son derece kolay. Dilerseniz hem telefonda hem de bilgisayarda Zoom isim değiştirme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini tüm ayrıntılarıyla sizlere aktaralım.

1.Bilgisayarda Zoom İsim Değiştirme

Eğer Zoom uygulamasını bilgisayardan kullanıyorsanız ilgili işlem adımlarını takip ederek bilgisayarda Zoom isim değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İşlemi gerçekleştirmek için:

  • Öncelikle, herhangi bir tarayıcıdan buraya tıklayarak zoom adresine girin ve Zoom hesabınıza giriş sağlayın. (Eğer Zoom’a Google veya Facebook aracılığıyla kaydolduysanız sayfanın alt kısmında yer alan “Google” ve “Facebook” butonlarına tıklayarak giriş yapabilirsiniz.)

Zoom Edit Seçeneği

  • Daha sonra, açılan sayfanın üst bölümünde yer alan adınızın sağ tarafındaki “Edit” seçeneğine tıklayın.

Zoom İsim Değiştirme Ayarları

Zoom Kaydet Butonu

  • Edit seçeneğine tıkladıktan sonra, “First Name” başlığının altında yer alan kutucuğa adınızı “Last Name” kısmına soyadınızı “Display Name” kısmına da (Diğer kullanıcıların isminizi bu kutucuğa yazdığınız biçimde görecektir.) sadece adınızı veya hem adınızı hem soyadınızı yazın ve kutucukların biraz altında yer alan “Save Changes” butonuna tıklayın.
  • Save Changes” butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarda Zoom isim değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır. Dolayısıyla artık işlem penceresini kapatabilirsiniz.

2. Telefonda Zoom İsim Değiştirme

Zoom uygulamasının kullanımı bilgisayar üzerinde çok daha rahat olsa da bazı kullanıcılar telefon üzerinden de Zoom uygulamasını kullanmayı tercih edebiliyorlar. Dolayısıyla bu kullanıcılar için telefonda Zoom isim değiştirme işleminin nasıl yapılacağı oldukça önemli.

Telefondan isim değiştirmek için:

Zoom Settings Bölümü

  • İlk olarak, Zoom uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan dişli çark simgesindeki “Settings” bölümüne giriş sağlayın.

Zoom Mail Adresi Bölümü

  • Daha sonra, “Settings” penceresinin üst kısmında yer alan, hesap adınızın ve mail adresinizin göründüğü bölüme girin.

Zoom Profil Ayarları Zoom Ad Soyad Penceresi

  • Son olarak, karşınıza gelen ekrandaki “Display Name” bölümüne girin ve açılan penceredeki kutucuklara sırasıyla önce isminizi sonra soyadınızı yazın ve “Ok” butonuna dokunun.

Sizlere bahsettiğimiz bu işlemleri sırasıyla uyguladıysanız telefonda Zoom isim değiştirme işlemi gerçekleşmiştir.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu