Multimedya

YouTube’u Arka Planda Çalıştırma (Android)

Günümüzde çoğu insan telefondan müzik dinlemeyi tercih ediyor. Öyle ki zamanında oldukça popüler olan MP3 çalarlar bile artık neredeyse tarihe karıştı. Hal böyle olunca Android marketi olan Google Play Store’da birçok müzik dinleme uygulaması bulunuyor. Ancak yine de çoğu insan müzik dinlemenin en kısa yolu olarak YouTube’u tercih ediyor. YouTube’dan müzik dinlemek oldukça kolay olsa da uygulamayı küçülttüğümüz zaman YouTube arka planda çalışmaya devam etmiyor ve dinlediğimiz müzik yarıda kalıyor.

Şimdi sizlere bu soruna çözüm olarak YouTube’u arka planda çalıştırma yönteminden bahsedeceğiz. Ancak işlem aşamalarına geçmeden önce telefonunuza Google Chrome internet tarayıcısını yüklemeniz gerektiğinden bahsedelim. Chrome’u yükledikten sonra YouTube’u arka planda çalıştırmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

YouTube’u Arka Planda Çalıştırma (Android)

  • İlk olarak Google Chrome tarayıcısını kullanarak www.youtube.com adresine gidin. Adrese gittiğinizde YouTube’u uygulamadan açmanız için gelen uyarıları ve seçenekleri dikkate almayın ve YouTube’a Chrome üzerinden giriş yapın.
  • Daha sonra sağ üst köşedeki “3 Nokta” simgesine tıklayarak açılan menüdeki “Masaüstü Sitesi” seçeneğine dokunun ve dinlemek istediğiniz müziği açın.
  • Müzik çalmaya başladıktan sonra telefonunuzdaki “Home” butonuna dokunarak ana ekrana dönün.

YouTube’u Arka Planda Çalıştırma (Android)

  • Ana ekrana döndüğünüzde YouTube arka planda çalışmayı durduracak ve dinlediğiniz müzik durdurulacaktır. Bu noktada telefonunuzun “Tuş Kilidi” tuşuna basın ve telefonunuzun ekranını kapatın.
  • Tuşu kilitledikten ve ekranı kapattıktan sonra, tuş kilidini açmak için tekrar kilit tuşuna basın. Böylece karşınıza sağ tarafta bulunan görseldeki gibi bir sekme çıkacaktır. Bu sekmede “Play” butonuna dokunarak açtığınız müziği dinlemeye devam edebilirsiniz.

Bu sayede “YouTube’u arka planda çalıştırma” işlemi tamamlanmış olacaktır. Artık ekranınızda YouTube’u görüntülemeden de müzik dinleyebilirsiniz veya başka videolar oynatabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu