Sosyal Medya

YouTube’dan Story Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram, Snapchat ve Twitter başta olmak üzere sosyal medya uygulaması olarak hizmet veren platformlar, hesap sahiplerinin anlık durumlarını takipçileri ya da aboneleriyle paylaşmaları için hikaye bölümünü aktif hale getirdi. YouTube’da kısa süre önce bu uygulamaların arasına katılarak kanal sahiplerinin aboneleriyle 24 saat içerisinde kaybolan hikayeler paylaşabilmesini sağladı. Hâl böyle olunca takipçiler de sürekli olarak takip ettikleri bir kanalın paylaşmış olduğu hikayeyi telefona ya da bilgisayara indirerek onu kullandığı sosyal medya hesabından paylaşabiliyor. YouTube’da story indirme işlemi her ne kadar platform tarafından sunulmuyor olsa da farklı araçlar kullanılarak gerçekleştirilebiliyor.

YouTube Story Telefona ve Bilgisayara İndirme

Her geçen gün popülerliğini arttıran video paylaşım platformu YouTube’da daha önce belirttiğimiz gibi abonelerinize hitaben kısa videolar paylaşabiliyorsunuz. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • YouTube uygulamasından hikayesini indirmek istediğiniz kanala girin.
  • Kanal sayfasının sağ üst kölesinde yer alan “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
  • Sizi karşılayan seçenekler arasından “Paylaş” butonuna dokunun.
  • Bağlantıyı Kopyala” seçeneğine tıklayarak kanal bağlantısını kopyalayın.
  • SaveFrom.NET” adresine girin.
  • İnternet sitesinin açılış ekranında yer alan kutucuğa bağlantı adresini yapıştırın.
  • İndir” butonuna tıklayın.
  • Hikayenin görüntü kalitesini seçin.
  • Bir kez daha “İndir” butonuna basarak kısa videoyu cihazınıza indirin.

YouTube Kanalına Girin

YouTube’da kaydolan hikayeler sadece kanal sahipleri tarafından paylaşılabiliyor. Bu sebeple paylaşılan hikayenin bağlantısını kopyalamak için direkt olarak kanal profiline giriş yapmalısınız.

Sağ Üst Köşede Bulunan “Üç Nokta” Simgesine Dokunun

Sağ Üst Köşede Bulunan "Üç Nokta" Simgesini Gösteren Adım

Kanalda yer alan hikayelerin bağlantısını kopyalamak için öncelikle kanal sayfasının hemen üst köşesinde bulunan “Üç Nokta” simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu işlem haricinde hikayelerin bağlantısını farklı bir yerden alma şansınız bulunmuyor.

Paylaş Butonuna Tıklayarak Bağlantı Kopyalama Adımına Geçin

YouTube Story İndirirken "Paylaş" Butonunun Yerini Gösteren Adım

Bir önceki aşamanın hemen sonrasında hikaye bağlantısını kopyalamak için açılan seçeneklerden “Paylaş” butonuna tıklamalı ve bir diğer pencere olan “Bağlantıyı Kopyala” kısmına ulaşmalısınız. Buradan kopyalayacağınız bağlantı ile birlikte hikayeyi indirme sayfasına geçebileceksiniz.

SaveFrom.Net Adresine Girin

YouTube Story İndirme İçin SaveFrom.Net Adresini Gösteren Adım

Web ortamında yer alan video paylaşım platformlarından herhangi bir formatta video indirmek isterseniz bu internet sitesi sizlere her anlamda yardımcı olacaktır.

Kopyaladığınız Bağlantıyı Kutucuğa Yapıştırın

Story İndirme İçin Kopyalanan Adresi Yapıştırma Adımı

YouTube uygulamasından kopyalamış olduğunuz hikaye bağlantısını şimdi burada bulunan kutuya yerleştirmeniz gerekiyor. Bunun için kutunun içerisine basılı tutup “Yapıştır” seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra artık indireceğiniz hikayenin görüntü kalitesini belirleme aşamasına geçebilirsiniz.

Hikayenin Görüntü Kalitesini Seçin

İndirilecek Hikayenin Görüntü Kalitesini Seçme Adımı

SaveFrom.net adresinin en önemli avantajlarından biri de indirmek istediğiniz kısa ya da uzun bir videonun görüntü kalitesinin tarafınızca belirlenebiliyor olmasıdır. Bu sebeple “İndir” butonuna tıkladıktan sonra sizi karşılayan seçenekler arasından herhangi bir kaliteyi seçin ve bir sonraki adıma geçin.

“İndir” Butonu Yardımıyla Videoyu İndirin

YouTube Story İndirme Butonu Görseli

Hikayenin görüntü kalitesini belirledikten sonra indirme işlemini başlatmak için “İndir” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra indirdiğiniz videoları dilediğiniz gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir ve yüksek görüntü kalitesiyle internet paketinizden yemeden istediğiniz yerden izleyebilirsiniz.

YouTube’dan story indirme işlemleri için bu adımlar genel olarak işe yaramaktadır. İçeriğimizde her adımı detaylı bir şekilde belirttiğimiz için eksiksiz olarak uygulandığında videolar telefona ya da diğer cihazlara indirilebiliyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu