Multimedya

YouTube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube’dan 4K video indirme yöntemleri çok çeşitlidir. Ancak bu yöntemlerin çoğunun kullanışlı olmadığını görürsünüz. Bunlardan bazıları ücretsiz olsa da size çok sayıda reklam gösterir ve sizden üyelik oluşturmanızı ister. Bazıları da ücretlidir ve premium üyelik açmadan video indirmeniz mümkün olmaz. Ancak bu yazımızda size sunduğumuz program sayesinde, YouTube’dan 4K video indirme işlemlerini hem ücretsiz olarak hem de çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

4K Video Downloader programı istediğiniz videoları indirmenizi ve bunlara sonra çevrimdışıyken de erişmenizi sağlıyor. Bu sayede internet bağlantınız olmadığında da istediğiniz videoları açıp izleyebiliyorsunuz. Örneğin uçakta seyahat ederken, 4G ya da Wi-Fi ağı yokken, daha önce bu programla indirdiğiniz videoları izlemeniz mümkün oluyor. Üstelik bu sayede telefon hattınızın internet paketini kullanmanıza gerek kalmıyor ve paketinizi aşma riskiyle karşılaşmıyorsunuz.

4K Video Downloader programının Windows, Mac OS ve Ubuntu sürümleri bulunuyor. Cihazınıza uygun sürümü indirdikten sonra programı kullanabiliyorsunuz.

4K Video Downloader programıyla YouTube’dan 4K video indirme işlemine başlamak için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

1. 4K Video Downloader Programının Uygun Sürümünü İndirin

YouTube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube’dan istediğiniz videoyu indirmek için öncelikle bilgisayarınıza 4K Video Downloader programının uygun sürümünü indirmeli ve kurmalısınız. Bu programın avantajları hem ücretsiz olması hem de 360 derece ve 3D videoları indirmeye olanak tanıması.

4K Video Downloader Windows: İndirmek için tıklayın.

4K Video Downloader Mac OS: İndirmek için tıklayın.

4K Video Downloader Ubuntu: İndirmek için tıklayın.

2. Video Bağlantısını Kopyalayın ve Yapıştırın

YouTube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

Şimdi YouTube’dan 4K video indirme işlemine başlayabilirsiniz. Bunun için internet tarayıcınızı açın ve YouTube sitesine girin. Sonra indirmek istediğiniz videoyu bulun ve videonun adres çubuğundaki bağlantısını yani URL’sini kopyalayın. Sonra 4K Video Downloader programı ekranına gelin ve sol üstte yer alan yeşil renkli “Link Yapıştır” tuşuna basın.

3. Kaliteyi ve Formatı Seçin

YouTube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

Bağlantıyı yapıştırdıktan sonra program, videoya ait bilgileri alacak yani ayrıştırma yapacak ve ekrana indirme seçenekleri gelecektir. Bu seçenekler orijinal kaliteden düşük kaliteye doğru değişebilir. Yani videoyu istediğiniz kalitede indirebilirsiniz. Ayrıca sağ üstte yer alan açılır menüden videoyu hangi formatta indirmek istediğinizi de seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra “Göz At” tuşuna bastığınızda videonun bilgisayarınızda indirileceği konumu görebilir ve değiştirebilirsiniz.

Bu aşamada istediğiniz kaliteyi, formatı ve indirme konumunu belirledikten sonra “İndir” tuşuna bastığınızda indirme işlemi başlayacaktır. İndirme işlemini isterseniz duraklatabilir, devam ettirebilir ya da iptal edebilirsiniz.

Video yüksek kalitede görünmüyorsa ve sınırlı format seçeneği varsa bu, o videonun YouTube’a orijinal olarak yüklendiği format ve kalite ile ilgilidir.

4. Tercihler Kısmından Ayarlamaları Yapın

YouTube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

4K Video Downloader programında istediğiniz ayarları “Tercihler” kısmına tıklayarak yapabilirsiniz. Burada karşınıza “Genel”, “Bağlantı” ve “Bildirimler” olmak üzere üç bölüm çıkacaktır. “Genel” bölümünde pek çok ayarlamanın yanı sıra dil seçenekleri de yer almaktadır. “Bağlantı” bölümünde indirme hızını sınırlayabilir ya da sınırsız hale getirebilirsiniz. “Bildirimler” bölümünde bu programın size indirilen videolarla ilgili hangi bildirimleri göndermesini istediğinizi belirleyebilirsiniz.

5. YouTube’dan 4K Videoları “Akıllı Mod”da İndirin

YouTube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

İsterseniz YouTube’dan 4K video indirme işlemini “Akıllı Mod”da yapabilirsiniz. Bunun için 4K Video Downloader programının ekranında sol üstte ampul simgesiyle yer alan “Akıllı Mod” tuşuna basmalısınız.

“Akıllı Mod”, eğer YouTube videolarını hep aynı kalitede ve formatta indiriyorsanız ve hep aynı yere kaydediyorsanız çok kullanışlıdır. Bu modu seçtiğinizde indirme seçenekleriniz kaydedilir ve program seçtiğiniz videoları karşınıza seçenek ekranı getirmeden otomatik olarak indirmeye başlar.

YouTube’dan 4K Video İndirme Nasıl Yapılır?

Bu programla tek seferde 24 video indirmeniz mümkündür. Video indirme işlemi bittikten sonra indirilen videoyu kaydettiğiniz klasörde bulabilir ve oynatabilirsiniz. Ayrıca program ekranında indirilen videonun sağ alt kısmında üç nokta ile beliren “Menü” kısmına tıkladığınızda da karşınıza oynat seçeneği çıkacaktır.

4K Video Downloader programıyla ilgili sorularınızı yorum kısmında sorabilir, deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu