Multimedya

YouTube’da Yorumlarım Görünmüyor, Ne Yapabilirim?

YouTube’da bir kanalın etkileşimini arttıran ve trendler bölümünde abone olmayan kişiler tarafından görüntülenmesine yardımcı olan en önemli kriterlerden biri paylaşılan içeriklere yapılan yorumlardır. Bu sebeple hem kanal sahibi için hem de izleyiciler için görüşler her zaman değerlidir. YouTube’da her kullanıcının izlediği video hakkında görüş bildirebilmesi için kolaylıklar sağlanıyor. Her kullanıcının söz konusu içerik hakkında yorum yapması için sadece bir “Google Hesabı” oluşturması istenmektedir. Bazı kullanıcılar söz konusu kurala uyarak platforma giriş yaparken kullanacağı hesabı oluşturup yorumlar atıyor ancak paylaştığı yorumu kısa süre sonra görüntüleyemiyor. “YouTube’da Yorumlarım Görünmüyor, Ne Yapabilirim?” sorusunun yanıtına ilgili içeriğimizde detaylıca yer vereceğiz.

Yöntem 1: YouTube Önbelleğini Temizleyin.

Her tarayıcı kullanıcının belirli platformlar içerisinde yaptığı işlemleri önbelleğe kaydedebilir. Bu kayıtlar gün geçtikçe bozulur ve tekrar giriş yapıldığında eksik yüklenmeye sebep olur. Hâl böyle olunca “YouTube’da Yorumlarım Görünmüyor” sorununa çözüm olarak uygulayacağınız ilk yöntem önbellek temizliğidir.

 • Google Chrome, Mozilla Firefox” tarayıcılarından herhangi birini kullanıyorsanız; tarayıcıya giriş yapın.
 • Adres Çubuğu” bölümünün sonundaki “Kilit” simgesine tıklayın.
  Kilit Simgesi
 • Site Ayarları” seçeneğine dokunun.
 • Verileri Temizle” butonuna basın.
  Verileri Temizle

Bu işlem adımlarının ardından YouTube için tarayıcınızda kaydedilen önbellek temizlenecektir. Bir sonraki işlem olarak tarayıcınızı kapatıp, yorum yaptığınız videoya tekrardan giriş yapın. Bu aşamada göndermiş olduğunuz yorum en üstte karşınıza çıkacaktır.

Yöntem 2: “Gizli Mod” Özelliğini Kullanarak Yorumu Görüntülemeye Çalışın.

Google Chrome” ve “Mozilla Firefox” gibi tarayıcılar başta olmak üzere günümüzde birçok kişinin kullandığı internet tarayıcıları sahip olduğu ayarlardan dolayı bazı işlemlere izin vermiyor olabilir. Bu sebeple “YouTube’da Yorumlarım Görünmüyor” sorunuyla karşılaşıyor olabilirsiniz. Tam olarak bu noktada yapmanız gereken işlem tarayıcıyı “Gizli Mod” olarak ayarlayıp ilgili videoya o şekilde girmektir.

 • Tarayıcınızı başlatın.
 • CTRL + SHIFT + N” kombinasyonunu uygulayarak “Gizli Mod” özelliğini aktifleştirin.

Bu kombinasyonun ardından paylaşmış olduğunuz yorumu görüntüleyebileceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta; tarayıcıda gizli modu aktifleştirdiğinizde yorum yaptığınız “Google” hesabına tekrardan giriş yapmanız gerektiğidir.

Yöntem 3: Tarayıcı Uzantılarını Kontrol Edin.

Tarayıcınızda aktif olarak kullandığınız eklentiler tarayıcı fonksiyonlarının eksik çalışmasına sebep olabilir. Bu sebeple eğer ki “YouTube’da Yorumlarım Gözükmüyor” sorunuyla karşılaştıysanız eklenti kontrolünü gerçekleştirmeniz gerekiyor. Birçok kullanıcı özellikle tarayıcı içerisinde “Reklam Engelleyici” kullandığı için söz konusu problemle karşı karşıya kalabiliyor. Bu sebeple aşağıdaki adımları uygulayarak eklentileri devre dışı bırakın.

 • Tarayıcınızı açın.
 • Üç Nokta” simgesine dokunun.
 • Diğer Araçlar > Uzantılar” yolunu takip edin.
  Diğer Araçlar > Uzantılar
 • Uzantılar” sayfasında aktif olan eklentilerinizi pasif hale getirin.

Yöntem 4: Yeni Bir Tarayıcı Profili Başlatın.

Google Chrome’da tarayıcı profili özelliği internet kullanımını en basite indirgemede sizlere yardımcı olan özelliklerden biridir. Bu özellik sayesinde tarayıcıda daha önceden depolanan bilgilerinizin hiçbiri tarayıcı sıfırlama işlemi gerçekleştirseniz bile kaybolmaz. Bu sebeple eğer ki aktif profilinizde “YoTube’da Yorumlarım Gözükmüyor” sorunu ile karşılaşıyorsanız yapacağınız ilk işlem yeni bir profil oluşturmaktır.

 • Tarayıcınızı başlatın.
 • Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • Ekle” butonuna basın.
  Ekle
 • Profil İsmi” girişini yapın.

Bu noktada yorum bıraktığınız ancak yorumunuzun görünmediği videoya giriş yaparak aynı sorunun halen daha devam edip etmediğini kontrol edin.

Yöntem 5: Tarayıcınızı Sıfırlayın.

YouTube’da Yorumlarım Gözükmüyor” sorununa bulacağınız en son çözüm tarayıcınızı sıfırlamaktır. Tarayıcı sıfırlama işlemini aşağıdaki adımlarla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Üç Nokta” simgesine dokunun.
 • Ayarlar” kategorisine basın.
 • Gelişmiş” seçeneğine tıklayın.
 • Sıfırla ve Temizle” diyerek tarayıcının sıfırlanmasını başlatın.
  Sıfırla ve Temizle

Bu içeriğimizde “YouTube’da Yorumlarım Gözükmüyor” sorunuyla ilgili çözüm yöntemlerini sizlerle paylaştık.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu