Multimedya

Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?

Youtube video paylaşım kanalından Youtube video silme nasıl yapılır, diye merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın. Youtube.com milyonlarca kullanıcının kullandığı, dev bir video paylaşım kanalı olarak bilinmekte. Bu dev mecraya çeşitli birçok video yüklediğimiz gibi zaman zaman da silmemiz gereken durumlar olabiliyor. Peki Youtube video silme’ yi nasıl yapacaksınız.

Youtube’ dan Sadece Kendi Yüklediğiniz Videolarınızı Silebilirsiniz.

Öncelikle unutmamanız gereken bir şey varsa o da şudur ki Youtube’ dan sadece kendi yüklediğiniz videoları silip, kaldırabilirsiniz. Başka kullanıcıların yüklemelerini kaldırma hakkınız bulunmuyor. Bilmeniz gereken diğer önemli detay da şudur; video silme işlemi kalıcıdır. Siz bir video’yu sildikten sonra Youtube üzerinden bir daha görüntüleyemezsiniz. Eğer sildikten sonra videonuza tekrar erişmek istiyorsanız bir yedeğini bulundurmanız gerekmektedir.

Android’ de Youtube video silme nasıl yapılır?

Videonuzu silebilmek için öncelikle Android’ iniz üzerinden YouTube uygulamasını kullanarak google hesabınızın oturumunu açmanız gerekmektedir. Google hesabınız açıldıktan sonra ‘Hesap’ simgesine hafifçe dokunun. Karşınıza gelen görüntüde ‘Videolarım’ kısmını seçerek; silmek istediğiniz videoya ulaşın.

Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?

Silmek istediğiniz videonun yanından ‘Menü’ simgesine hafifçe dokunun ve ‘Sil’ seçeneğini seçerek videonuzu Youtube video kanalı’ ndan kolayca silmeniz mümkün.

iOS’ da Youtube video silme nasıl yapılır?

iOS’ üzerinden Youtube videonuzu silme işleminin Android’ de anlattığımız işlemden bir farkı yok aslında. Önceden yüklemiş olduğunuz Youtube videonuzu iOS üzerinden silmek için öncelikle Youtube hesabınızda oturum açın.

Android’ de olduğu gibi ‘Hesap’ simgesine dokunun ve karşınıza gelen ekranda ‘Videolarım’ ı seçin, buradan da silmek istediğiniz Youtube videonuzu seçin, videonun yanında bulunan ‘Menü’ seçeneğine dokunun ‘Sil’ işlemini seçerek istemediğiniz yüklü videonuzdan kurtulun.

Bilgisayar’ dan Youtube video silme nasıl yapılır?

Bilgisayar üzerinden video silme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız eğer, yine Youtube hesabınızı açarak, ‘Video Yöneticisi’ ne gidin. Youtube kanalı üzerinde silmek istediğiniz videonun ya da videoların yanında bulunan onay kutularını tıklayın. Bilgisayar üzerinden Youtube videolarınızı tek seferde birden fazla video silme işlemi yaparak gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?

Seçtiğiniz video ya da videoları ‘Video Yöneticisi’ nin üst kısmında bulunan ‘İşlemler >Sil’ ile görüntülenmesini istemediğiniz videoları kaldırıp silebilirsiniz.

Youtube Mobil site ile Youtube video silmek mümkün mü?

Şimdilik Youtube mobil sitesi vasıtasıyla yüklü videolarınızı silmeniz mümkün değildir. Fakat Android veya iOS işletim sistemli cihazınız varsa yüklü videoları silmeniz için Android ya da iOS için Youtube uygulamasını kullanarak videolarınızı silebilirsiniz. Eğer bu uygulamaları kullanmıyorsanız, bilgisayarınız üzerinden silme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli bir uyarı daha yapmamız gerekirse; siz Youtube kanalı üzerinde bulunan videonuzu sildikten sonra hiç kimse tarafından video açılıp izlenemez, fakat bir süre daha videonuzun küçük önizleme görüntüsü çıkmaya devam edebilir, buda bir süre sonra tamamen kalkacaktır.

Siz videoyu sildikten sonra kimse o videoyu görüntüleyemez. Video arama sonuçlarının ve küçük resimlerin kaybolmasının biraz zaman alabileceğini unutmayın.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu