Teknoloji

YouTube Sanal Gerçeklik (VR) Desteği Geldi

Google, Android’ de YouTube uygulamasını güncelledi. YouTube’ un Android’ de yeni güncellemesi ile ‘sanal gerçeklik gözlüğü’ Google Cardboard ile birlikte uyumlu çalışıyor.

Google popüler video izleme platformu olan, YouTube önemli bir özellik ile karşınızda. Google daha önce YouTube videolarına üç boyut desteği getirmişti. Şimdi ise VR desteği sayesinde video izleme, daha gerçekçi bir boyutlara taşınıyor. YouTube VR Video desteği sunan videoları artık Android’ leriniz den izleyebilirsiniz. YouTube videolarını sanal gerçeklik düzeyinde izleyebilmeniz için, video üzerinden ‘Cardboard’ yazılı bölümü seçmeniz yeterli.

YouTube Sanal Gerçeklik (VR) Desteği Geldi

Youtube tarafından bir süre önce getirilen 360 derecelik video desteği ile YouTube platformunda birçok ilginç ve güzel videolar çıkarılmıştı. Tüm bu gelişmelerden sonra popüler video platforma Youtube şimdi de; 360 derece video deneyimi teknolojisini bir adım daha öteye taşıyıp, sanal gerçeklik desteğini sundu. Sanal gerçeklik uygulaması da bu 360 derecelik videolar için gelmiş oldu. Bu sayede daha gerçekçi videolara, sanki yaşıyormuşçasına ulaşabileceksiniz.

Bu deneyimi yaşamanız için sanal gerçeklik gözlüğüne ihtiyacınız olacaktır. İsterseniz, Samsung Gear VR gözlüğü ile isterseniz de kartondan Google Cardboard yaparak sanal gerçeklik gözlüğünü sahip olabilirsiniz. Gözlüğünüzü temin ettikten sonra YouTube’ da videoyu açtıktan sonra ayarlar kısmından Cardboard’ u seçerek 360 derecelik videoları kafa hareketleriniz ile takip edebileceksiniz.

YouTube Sanal Gerçeklik (VR) Desteği Geldi

YouTube’ a gelen diğer bir özellik de YouTube’ da bulunan tüm videoların Google Cardboard ile senkronize hale getirilmiş olması. Yani videoları Google Cardboard üzerinden, Youtube VR video’ su olsun ya da olmasın izleyebilme imkanınız bulunmakta.

YouTube’ a gelen bu yenilikler ve platform üzerinden sanal gerçeklik deneyimini yaşayabilmeniz için Youtube VR video Android uygulamasını son sürümüne güncellenmeniz gerektiğini de unutmayın.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. youtubedan videoyu cardboard olarak açıyorum ve telefonu samsung gear vr gözlüğüme taktığım anda vr açılıyor ve youtube’da ki videoyu açmıyor kendi home ekranına geliyor. nasıl bağlayabilirim. telefonum s7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu