Multimedya

YouTube Red ile Reklamsız Video İzleme Dönemi

YouTube video paylaşım ve yayınlama siteleri arasında önde gelen portal olarak, YouTube Red’ i hizmete sunuyor.  Bu hizmet sayesinde artık Youtube üzerinden videoları reklamsız olarak izlemeniz mümkün oluyor.

YouTube kullanıcılarının video izlerken sıklıkla karşısına çıkan ve can sıkıcı olmaya başlayan reklamlar hakkındaki kullanıcı şikayetlerini dikkate alan YouTube, yeni bir uygulama geliştirerek kullanıcı memnuniyeti sağlama yoluna gitti.

Yayınladığı reklamlarla reklamcılara ve kendisine de gelir sağladığı için tamamen vazgeçmek istemeyen YouTube, reklamlar için alternatif bir çözüm bulmak amacıyla geliştirdiği bu uygulama sayesinde artık Youtube üzerinden reklamsız olarak video izlenebilecek.

YouTube Red ile Reklamsız Video İzleme Dönemi

Peki YouTube Red Nasıl Kullanılıyor ?

YouTube Red uygulamasını kullanabilmek için Youtube’ un resmi web sitesinden abonelik işlemi yapmanız gerekiyor. Abonelik işlemi sonrası herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duymayacaksınız. Youtube üzerinden oturum açtığınız tüm cihazlarda Youtube reklamları otomatik olarak kaldırılmış olacak. Şimdilik deneme süresi devam etse de kullanışlılık ve kullanıcı memnuniyeti değerlendirilmesi sonucu YouTube Red, kullanıcılar tarafından beklenen ilgi ve talebi gördüğü taktirde tüm dünya üzerinde bu uygulama yayılacak.

YouTube Red ile Youtube, son zamanlarda gerçekleştirdiği yeniliklere bir yenisini daha ekleyerek, kullanıcılarının ilgi ve beğenisini fazlasıyla çekeceğe benziyor, yeni çıkacak reklamsız Youtube deneyimiyle bizi ne gibi yenilik ve değişikliklerin beklediğine bir göz atalım; Çevrim dışı özelliği sayesinde daha önce izleme geçmişinizde yer alan video ve müzikleri isterseniz bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Bu sayede internet bağlantısı olmadığı durumlarda da videolarınızı istediğiniz zaman izleyebiliyorsunuz. ‘ Çevrimdışı kaydet’ özelliği ile kaydetmek istediğiniz videoyu ve video kalitesini seçtikten sonra kaydedebiliyorsunuz. YouTube ayarları üzerinden gerekli ayarların yapılması sonucu, video oynatılırken video ekranını kapatsanız bile arka planda oynatma özelliği sayesinde videoyu oynatmaya devam edeceksiniz.

YouTube Red kullanıcıları, YouTube Red ile birlikte YouTube Music adlı uygulamayı da tanıma fırsatı bulacak. Kaliteli müzik deneyimi sunmak ve yeni şarkıları keşfetmek için hazırlanmış olan YouTube Music, YouTube’ nin sahip olduğu dev müzik ve klip arşivi ile Spotify ve Apple Music karşısında da ciddi bir rakip olmaya hazırlanıyor. Müzik videolarının yanı sıra sinema videolarını da gösterime sunması bekleniyor. YouTube Music deneyimini kullanabilmeniz için YouTube Red abonesi olmanız yeterli.

YouTube Red ile Reklamsız Video İzleme Dönemi

YouTube Red Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

YouTube Red’ i akıllı telefonlarda, bilgisayarlarda, tabletlerde ve Youtube desteği olan yeni nesil Tv’ lerde kullanılabilmektedir.

YouTube Red’ e Nasıl Abone Olunur?

Bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınız üzerinden YouTube Red web sayfasını ziyaret ederek kolayca abone olabilirsiniz.

YouTube Red Abonelik Ücretli mi Ücretsiz mi Olacak?

Tabi ki bu hizmet ücret karşılığında sunuluyor. Şimdilik ülkemize hizmet geldiği zamanki aylık ücreti henüz belli olmamakla birlikte YouTube Amerika’ da, YouTube Red için abonelik bedelini aylık 10 dolar (yaklaşık 30 TL) üzerinden belirledi.

Bu sayede Youtube reklamlardan elde edemediği bedeli abonelik ücretlerinden sağlamayı planlıyor. Amerika’ da istenilen başarıyı yakalamış gibi görünen YouTube Red, Türkiye’ de ne zaman kullanılabileceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

YOUTUBE RED SAYFASI
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu