Multimedya

Youtube MP3 Dönüştürme Yöntemleri

Youtube, en popüler video izleme ve müzik dinleme sitesi olarak içerisinde pek çok içerik barındırmaktadır. Youtube’un bizler için sunduğu pek çok içeriği cihazınıza indirmek ve tekrar tekrar izlemek/dinlemek mümkün. Nasıl mı?

Youtube MP3 dönüştürücü özelliğini kullanarak tüm videoları sisteminize indirebilirsiniz ve bu şekilde internet olmadığı durumlarda bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz en sevdiğiniz müzikleri tekrar dinleyebilir, en güzel videoları tekrar izleyebilirsiniz.

Bunun için çok fazla soru var; Nasıl indireceğiz, indirme nasıl gerçekleşir, en kolay nasıl indirebilirim? Sizler için hazırlanan bu yazımızda tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Tarayıcı ile MP3’e Dönüştürme

İnternet tarayıcınıza ekleyeceğiniz küçük bir eklenti sayesinde Youtube videolarını kolayca dönüştürmeniz mümkün.

İzlenecek Yol

Tarayıcı eklentisi ile Youtube MP3 dönüştürmek için ilk olarak, Mozilla Firefox eklentisine bu linkten ulaşabilirsiniz. Buradan http://www.youtube-mp3.org/addons/firefox eklentisini ekliyoruz. Daha sonra Youtube’dan istediğiniz şarkıyı açın ve videonun altındaki “YTMP3 – Download as MP3” e tıklayın ve önünüze bir sekme açılacak. Bu sekmedeki “Download” seçeneğine tıklayıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Not: Eklenti Sadece Chrome ve Firefox tarayıcılarında çalışmaktadır. Chrome tarayıcı için tıklayın.

İnternet ile Youtube MP3 Dönüştürme

İnternet üzerinden videoları dönüştürmeyi tercih ederseniz bu işlemde bir önceki kadar kolaydır.

İzlenecek Yol

İlk olarak istediğiniz videoyu açın ve internet tarayıcınızda açılan sayfanın linkini kopyalayın. Ardından buradaki http://www.youtube-mp3.org/tr bağlantısına tıklayın. Şimdi link yer alan bir bölüm var. Kopyalanan linki bu bölüme yapıştırın ve son olarak “video dönüştür” butonuna tıklayın. Fakat Dönüştürmek istediğiniz videonun süresi 20 dakikadan uzunsa eğer internet ile link kopyalayarak bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bunun için program indirmeniz gerekiyor.

Program ile Youtube MP3 Dönüştürme

Youtube MP3 Dönüştürme Yöntemleri

İndireceğiniz video eğer 20 dakikadan uzunsa hiç üzülmeyin! Size sunmak istediğimiz güzel bir program var. Bunun için kullanacağınız en iyi programlardan biri, Free Youtube to MP3 Converter’dır. Free Youtube to MP3 Converter, seçtiğiniz videoları MP3 formatına dönüştürebilmektedir.

Program ile videoları sadece MP3 formatına değil, daha bir çok formata dönüştürme imkanına sahipsiniz; M4A, AAC, OGG, WAV, WMA, ALAC, FLAC. Bu özellik sayesinde Youtube’dan indireceğiniz videoları farklı formatta da kaydedebilirsiniz.

Program Nasıl Çalışır?

Bunun için yapacağınız işlem çok basit. İlk olarak programı bilgisayarınıza indirin ve programı çalıştırın. İndirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın ve içerisine yapıştırın. Ardından dönüştürmek istediğiniz ses formatını seçin ve “İndir” butonuna basın.

PROGRAMI İNDİR
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu