İnternet

Youtube Giremiyorum! Youtube Açılmıyor Sorunu

Dünyaca kullanılmakta olan Youtube platformuna bazen erişim sorunları yaşanmaktadır. Youtube girilmiyor, Youtube açılmıyor, Youtube neden yavaş gibi sorunları bu yazımızda sizler için ele alacağız. Yapılması gereken işlem adımları ile Youtube erişim sorununu çözebilirsiniz. Yazımızda 3 çözüm yolundan bahsedeceğiz bunlardan birinin bu sorunun çözümünü sağlayacaktır.

Youtube erişim sorunlarının nedenlerinden başlayalım. Bazen ülkemizde Youtube erişim yasağı ile karşılaşmaktayız. Bazı nedenlere bağlı olarak Youtube erişimi yasaklanmaktadır. Tabi bu durum karşısında bazı kullanıcılar VPN servislerini tercih etmekte veya DNS ayarlarını değiştirmektedir. Ayrıca Windows kullanıcılarının HOSTS Dosyasında meydana gelen bozulmalarda Youtube sitesine girilmeme sorununa davetliye çıkarıyor.

Son olarak İnternet tarayıcılarımız, İnternet browserlarda meydana gelen bozulmalar Youtube erişiminde sorun çıkarmaktadır. Birçok nedene bağlı olarak kullanmakta olduğumuz internet tarayıcılarımız da oluşan sorunlar Youtube sitesinin açılmaması, Youtube videolarının yavaş çalışmasına neden olmaktadır.

Youtube Girilmiyor Sorunu Çözüm 1

Windows işletim sistemi yüklü Bilgisayarımızda bulunan HOSTS Dosyasındaki oluşan sorunu düzelterek erişim sorununu çözebiliriz. Bilgisayarınız da bulunan HOSTS Dosyasına ulaşmak için, ‘’C:\Windows\System32\drivers\etc’’ Dosya yolunu takip edin. Açılan ‘’ETC’’ Klasöründe ‘’HOSTS’’ Dosyasına sağ tıklayın, ardından Birlikte aç seçeneğine tıklayın ve çıkan seçeneklerde Not Defterini seçin.

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Açılan HOSTS Dosyasının içerisinde bulunan tüm bilgileri temizleyin ve kapatın karşınıza gelen ‘’Hosts için olan değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz?’’ uyarı penceresinde Kaydet butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra Youtube erişim sorununuz büyük olasılıkla düzelecektir. Kısaca HOSTS Dosyasından bahsedecek olursak. Bir Web sitesini ziyaret ederken önce HOSTS Dosyasını kontrol eder ziyaret edilen Web sitenin İP Adresinin olup olmadığını doğrular. Eğer ziyaret edilen Web sitenin IP Adresi var ise onu kullanır.

Youtube Girilmiyor Sorunu Çözüm 2

Google DNS (Domain Name System) Kullanarak Youtube erişiminde daha stabil sonuçlar elde edebilirsiniz. Google DNS ile birçok erişim kısıtlaması bulunan web sitelere de bu sayede giriş yapabiliyorsunuz. Bilgisayarınızda yapılması gereken birkaç işlem adımı ile DNS ayarlarınızı değiştirebilir, internette özgürce gezinebilirsiniz. DNS Değiştirmek için yapılması gereken işlem adımlarını görsel anlatım ile anlatım.

Windows işletim sisteminin görev çubuğunun sağında yer alan ağ bağlantılar simgesine sağ tıklayın. Ardından ”Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” Butonuna tıklayın.

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Karşınıza Ağ ve Paylaşım Merkezi ekranı gelecektir, burada bağlı olduğunuz ağıda görmektesiniz. Sol tarafta bulunan ‘’Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin’’ Seçeneğine tıklayın.

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir, seçeneğinden sonra bilgisayarınızda bulunan tüm ağlar karşınıza gelmektedir. Buradan kullanmakta olduğunuz ağ bağlantısına sağ tıklayın ve özellikler butonunu kullanın.

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri bölümünde bulunan ’’İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4)’’ Seçeneğine çift tıklayın. Ayrıca İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) seçeneği seçili değil ise sol tarafında bulunan kutucuğu işaretleyin.

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) Özellikler sayfasında bulunan ‘’Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan’’ Kutucuğunu işaretleyip aşağıdaki görselde yer aldığı gibi Google DNS’lerini gerekilen alanlara girin ve Tamam butonu ile işlemleri kaydedin. Tercih Edilen DNS Sunucusu : 8.8.8.8 / Diğer DNS Sunucusu : 8.8.4.4

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Youtube Girilmiyor Sorunu Çözüm 3

Bilgisayarımızda kullanmakta olduğumuz internet tarayıcıları bazı zararlı browser yazılımları tarafından bozulmakta ve kullanılmaz hale gelebilmektedir. Sizin izniniz olmaksızın ayarları değişmektedir. Bunun önüne geçmek için bazı güvenlik önlemleri almaktayız, Örnek olarak Antivirüs yazılımı kullanmak gibi fakat bazı zararlı yazılımlar bu güvenlik duvarını aşmakta ve kullandığımız internet tarayıcılarını alt üst etmektedir.

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Browserda oluşan sorunlar Youtube ve benzeri sitelerin kullanımını engellemektedir. Bu sorun için çözüm ise güçlü bir Antivirüs yazılımı ile bilgisayarımızı taramak ve bilgisayarımızda bulunan zararlı yazılımları temizlemektedir. Ayrıca kullandığımız internet tarayıcısını da sıfırlamak gerekir, bu konuda en çok tercih edilen Chrome ve Mozilla Firefox internet tarayıcıların nasıl sıfırlanacağı konusundaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Youtube Sunucu Hatası Veriyor, Ne Yapmalıyım?

Youtube erişimi bazen sunucu kaynaklı karşımıza çıkabilmektedir. Kullanıcılar yukarıdaki işlemleri yapmasına rağmen erişim sorunu yaşıyor olabilir. Youtube sunucu hatası genel bir sorundur ve kullanıcının bu konuda ekstra bir işlem yapmasına gerek yoktur. İlgili sunucu sorunu Google tarafından giderilerek tekrar Youtube erişimi sağlanacaktır.

Youtube sunucu hatası örnekleri:

 • Youtube Sunucuyla İlgili Bir Sorun Oluştu 429
 • Youtube Sunucuyla İlgili Bir Sorun Oluştu 503
 • Youtube Sunucuyla İlgili Bir Sorun Oluştu 400
 • Youtube something went wrong

Gibi birçok Youtube sunucu hatası bulunmaktadır. Telefondan Youtube açılmıyorsa mobil internet ağını bir süre kapatıp tekrar açmak çözüm sağlayabilir. Mobil veri bazen Youtube erişimi sorunu yaratabilmektedir. Çözüm için internet bağlantısını değiştirebilir veya mobil veriyi kısa süreli kapatıp açabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

57 Yorum

 1. Aylardır uğraşıp cevabını bulamadığım çözümü sayende buldum. Çok teşekkür ederim.

 2. Çok teşekkür ederim umutsuz bi şekilde yaptım ama ilk yöntem işe yaradı.

 3. Aga herşeyi yaptım. Hostsu da sildim ama hala açılmıyor ve hostsu hiçbir yere kaydetmedim bana e postadan hosts içindekileri gönderebilirmisin

  e-posta: ************@gmail.com

  1. Merhaba, değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz… :)

 4. teşekkürler 2. adım sorunu çözdü. İlk adımda verileri sildim ama istediği yere kaydedemedim, belgelere kaydetti. Umarım sorun olmaz :)

  1. Merhaba, rica ederiz. İllaki kaydetmiştir :) Sorun düzeldiyse eğer… @Barış

 5. Dediğiniz gibi bağdaştırıcı ayarlarını değiştire girdim ama bende yerel ağ bağlantısı yok nasıl yapıcam acaba

  1. Merhaba, yerel ağ bağlantısı olmasına gerek yok, kullandığınız “Wi-Fi” ağıda olabilir. Yer ağ bağlantısı yerine “Ethernet” vb. isimlerde yer alabilir. @ayberk

 6. Funda hanıma cevap olarak, Burak bey’in belirttiği gibi şuan Türk Telekom’a yönelik büyük ölçekli saldırı gerçekleştiriliyor. Bu birçok kurumun başına geldiği gibi Türk Telekom’da aynı senaryoyu yaşamaktadır.

  Wi-Fi bağlı ama internet yok sorunu için çözüm içeriklerimiz ayrıca bulunmaktadır. Buradan: (https://help724.com/wifi-bagli-ama-internet-yok-sorunu-ve-cozumu/) içeriğimize ulaşabilirsiniz.

 7. Teşekkür eden tüm arkadaşlara, güzel yorumlarından dolayı biz teşekkür ederiz. Çözüm sağlamanız bizim için çok önemli…

 8. Wifi bağlı görünüyor ama internet yok, youtube google hepsine giremiyorum. 3G yazıyorum şuan.

 9. Arkadaşlar genel sorun var şuan Türk telekomda sağolsun DNS ile çözdüm ben. Teşekkür ederim

 10. Chrome da youtube sayfası açılmıyordu. 1. yolla sorunu çözdüm. Çok sağol. Teşekkür ederim.

 11. Merhaba mehmet bey bizim televizyon YouTube giriyor ama açılmıyor sadece YouTube yazıyor 1 aydır böyle yardımcı olur musunuz?

 12. Tabletim YouTube’yi açmıyor “yeni sürümü güncelleyin” Google Play yönlendiriyor orada aç diyor açınca yine aynı ekran geliyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhaba, YouTube uygulamasını telefonunuzdan silip, tekrar Google Play Store üzerinden yükleme yaparak deneyebilir misiniz?

   1. Aga. Yardım eder misin cok anlamam pc den ama host isimli dosyayı buldum çok bişi yoktu bende.

    .. Com gibi olan şeyleri sildim kaydettim olmadı bi yardımcı olur musun aga hostun içindeki her şey silicez mi napmam lazım aga lütfen cevap ver bekliyorum

    1. Merhaba, geç cevap için özür dileriz. Sorun halen devam ediyor mu? Yardımcı olalım.

 13. Abi çok teşekkürler yukarıda yazılanlarla yaptım sonra şu Google sıfırlamayı yaptım oldu Allah razı olsun :)

  TEŞEKKÜRLER

  1. Merhaba, Bilgisayarınızdaki Zararlı Yazılımlarda Bu Soruna Sebep Verebilir. Antivirüs Taraması Yaptınız mı?

 14. Ben youtube yi açmaya çalıştığımda

  youtube.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.

  diye bir hata alıyorum bunu nasıl çözebilirim?

 15. Allah senden razı olsun tüm siteler engellenmişti ne ders ne de başka bir şey yapamamıştım ve senin sayende çözdüm çok tşk.

 16. Çok sağolun işime yaradı ilk yöntemi denedim ve oldu… TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER.

  1. Merhaba, Güzel Yorumunuz İçin Biz Teşekkür Ederiz.

 17. Yaklaşık bir yıldır youtube’ye giremiyordum. Çözüm birdeki yaptıklarım problemi çözdü, çok teşekkür ederim.

 18. Kamu kurumunda çalışıyorum bilgisayarda program kurmak için yönetici kullanıcısı ile giriş yapmak gerekiyor. Program kurulmuyor ayarlara erişilemiyor. Youtube giremiyorum hiçbir şey de yapamıyorum. Yardım edin. Zenmate vpn üyeliğim var o da işe yaramıyor.

 19. Hepinize ilk olarak merhaba ben robot Değilim mod da değilim gerçek bir insanım ilk olarak buyurayım. Ben ne varsa denedim. Youtube ye Girmiyor. Giriyorum ama beyaz ekran var. Lütfen bunun cevabını verin.

 20. Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim sizin gibi insanlardan ALLAH razı olsun yüzünüz hep gülsün 2.seçenek oldu.

 21. Arkadaşlar bu sorunla ben de karşılaştım sorunun amacı %90 ihtimalle Google ayarlarınızdan kaynaklanıyordur. Google nin ana sayfasına girip sağ üstteki 3 noktaya tıklayıp ayarlara girin ve en aşağıya inip gelişmiş diyin ordan da en aşağıya inin ve Ayarları Sıfırla deyin ve bilgisayarı aç kapa yapıp youtubeyi açın ve sorunsuz çalışacaktır. Genellikle bu sorunlardan dolayı çalışmaz İP nizden dolayıdır. Eğer 10 yaş kısıtlamalı videoyu açmaya çalışıp hesap daki yaşınız yetişmiyorsa youtube bunu googleye bildirir ve sizin kullanmanızı engeller bunu sağ üstteki üç noktaya tıklayıp yeni gizli pencereyi açıpda deneyebilirsin. Yeni gizli pencerede İP adresiniz değişir ve youtubeye girebilirsiniz. DNS ayarlarından kaynaklananların bilgisayarını bir yere baktırmasını tavsiye ederim çünkü dns ayarları genelde youtubeye gireceğiniz bir şekilde olur fakat bilgisayarınıza bir virüs benzeri bir şey girdiyse DNS ayarlarınızı değiştirebilir. Ben Bilgisayar Mühendisiyim bu DNS ayarlarını değiştirme virüs taktiği Windows XP den beri vardır.

 22. Teşekürler host dosyasını temizliyerek sayenizde girdim youtube

 23. 1. ÇÖZÜMDE KAYDETE BASIYORUM YÖNETİCİYE BAŞVURUN DİYOR.

  AYRICA 2. ÇÖZÜMDE OLMADI. (www.youtube.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.)

  YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

 24. Adamsın kardeşim. 1 yıldır youtube’a giremiyordum, taki senin yazını okuyana ve hosts dosyasını temizleyene kadar. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu