Anasayfa » İnternet » Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Youtube Giremiyorum Sorunu ve Çözümü

Dünyaca kullanılmakta olan Youtube platformuna bazen erişim sorunları yaşanmaktadır. Youtube girilmiyor, Youtube açılmıyor, Youtube neden yavaş gibi sorunları bu yazımızda sizler için ele alacağız. Yapılması gereken işlem adımları ile Youtube erişim sorununu çözebilirsiniz. Yazımızda 3 çözüm yolundan bahsedeceğiz bunlardan birinin bu sorunun çözümünü sağlayacaktır.

Youtube erişim sorunlarının nedenlerinden başlayalım. Bazen ülkemizde Youtube erişim yasağı ile karşılaşmaktayız. Bazı nedenlere bağlı olarak Youtube erişimi yasaklanmaktadır. Tabi bu durum karşısında bazı kullanıcılar VPN servislerini tercih etmekte veya DNS ayarlarını değiştirmektedir. Ayrıca Windows kullanıcılarının HOSTS Dosyasında meydana gelen bozulmalarda Youtube sitesine girilmeme sorununa davetliye çıkarıyor.

Son olarak İnternet tarayıcılarımız, İnternet browserlarda meydana gelen bozulmalar Youtube erişiminde sorun çıkarmaktadır. Birçok nedene bağlı olarak kullanmakta olduğumuz internet tarayıcılarımız da oluşan sorunlar Youtube sitesinin açılmaması, Youtube videolarının yavaş çalışmasına neden olmaktadır.

Youtube Girilmiyor Sorunu Çözüm 1

Windows işletim sistemi yüklü Bilgisayarımızda bulunan HOSTS Dosyasındaki oluşan sorunu düzelterek erişim sorununu çözebiliriz. Bilgisayarınız da bulunan HOSTS Dosyasına ulaşmak için, ‘’C:\Windows\System32\drivers\etc’’ Dosya yolunu takip edin. Açılan ‘’ETC’’ Klasöründe ‘’HOSTS’’ Dosyasına sağ tıklayın, ardından Birlikte aç seçeneğine tıklayın ve çıkan seçeneklerde Not Defterini seçin.

Açılan HOSTS Dosyasının içerisinde bulunan tüm bilgileri temizleyin ve kapatın karşınıza gelen ‘’Hosts için olan değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz?’’ uyarı penceresinde Kaydet butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra Youtube erişim sorununuz büyük olasılıkla düzelecektir. Kısaca HOSTS Dosyasından bahsedecek olursak. Bir Web sitesini ziyaret ederken önce HOSTS Dosyasını kontrol eder ziyaret edilen Web sitenin İP Adresinin olup olmadığını doğrular. Eğer ziyaret edilen Web sitenin IP Adresi var ise onu kullanır.

Youtube Girilmiyor Sorunu Çözüm 2

Google DNS (Domain Name System) Kullanarak Youtube erişiminde daha stabil sonuçlar elde edebilirsiniz. Google DNS ile birçok erişim kısıtlaması bulunan web sitelere de bu sayede giriş yapabiliyorsunuz. Bilgisayarınızda yapılması gereken birkaç işlem adımı ile DNS ayarlarınızı değiştirebilir, internette özgürce gezinebilirsiniz. DNS Değiştirmek için yapılması gereken işlem adımlarını görsel anlatım ile anlatım.

Windows işletim sisteminin görev çubuğunun sağında yer alan ağ bağlantılar simgesine sağ tıklayın. Ardından ” Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç ” Butonuna tıklayın.

Karşınıza Ağ ve Paylaşım Merkezi ekranı gelecektir, burada bağlı olduğunuz ağıda görmektesiniz. Sol tarafta bulunan ‘’Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin’’ Seçeneğine tıklayın.

Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir, seçeneğinden sonra bilgisayarınızda bulunan tüm ağlar karşınıza gelmektedir. Buradan kullanmakta olduğunuz ağ bağlantısına sağ tıklayın ve özellikler butonunu kullanın.

Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri bölümünde bulunan ’’ İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4)’’ Seçeneğine çift tıklayın. Ayrıca İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) seçeneği seçili değil ise sol tarafında bulunan kutucuğu işaretleyin.

İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) Özellikler sayfasında bulunan ‘’Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan’’ Kutucuğunu işaretleyip aşağıdaki görselde yer aldığı gibi Google DNS’lerini gerekilen alanlara girin ve Tamam butonu ile işlemleri kaydedin. Tercih Edilen DNS Sunucusu : 8.8.8.8 / Diğer DNS Sunucusu : 8.8.4.4

Youtube Girilmiyor Sorunu Çözüm 3

Bilgisayarımızda kullanmakta olduğumuz internet tarayıcıları bazı zararlı browser yazılımları tarafından bozulmakta ve kullanılmaz hale gelebilmektedir. Sizin izniniz olmaksızın ayarları değişmektedir. Bunun önüne geçmek için bazı güvenlik önlemleri almaktayız, Örnek olarak Antivirüs yazılımı kullanmak gibi fakat bazı zararlı yazılımlar bu güvenlik duvarını aşmakta ve kullandığımız internet tarayıcılarını alt üst etmektedir.

Browserda oluşan sorunlar Youtube ve benzeri sitelerin kullanımını engellemektedir. Bu sorun için çözüm ise güçlü bir Antivirüs yazılımı ile bilgisayarımızı taramak ve bilgisayarımızda bulunan zararlı yazılımları temizlemektedir. Ayrıca kullandığımız internet tarayıcısını da sıfırlamak gerekir, bu konuda en çok tercih edilen Chrome ve Mozilla Firefox internet tarayıcıların nasıl sıfırlanacağı konusundaki yazımızı okuyabilirsiniz.

FİREFOX ve CHROME TARAYICI SIFIRLAMA ESET NOD32 ANTİVİRUS İNDİR

Yazar Mehmet Karaman

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

29 yorum

 1. Merhaba, Bilgisayarınızdaki Zararlı Yazılımlarda Bu Soruna Sebep Verebilir. Antivirüs Taraması Yaptınız mı?

 2. Hala çözülmedi!! Herşeyi yaptım!!

 3. Merhaba, Yukarıda Anlatılan İşlemleri Uyguladınız mı?

 4. Ben youtube yi açmaya çalıştığımda

  youtube.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.

  diye bir hata alıyorum bunu nasıl çözebilirim?

 5. Merhaba, Güzel Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

 6. Allah senden razı olsun tüm siteler engellenmişti ne ders ne de başka bir şey yapamamıştım ve senin sayende çözdüm çok tşk.

 7. Adamın dibi ya

 8. Merhaba, Sorunu Çözmenize Sevindik…

 9. İşe yaradı sağolun.

 10. Mehmet Karaman

  Merhaba, Güzel Yorumunuz İçin Biz Teşekkür Ederiz.

 11. Çok sağolun işime yaradı ilk yöntemi denedim ve oldu… TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER.

 12. Yaklaşık bir yıldır youtube’ye giremiyordum. Çözüm birdeki yaptıklarım problemi çözdü, çok teşekkür ederim.

 13. Kamu kurumunda çalışıyorum bilgisayarda program kurmak için yönetici kullanıcısı ile giriş yapmak gerekiyor. Program kurulmuyor ayarlara erişilemiyor. Youtube giremiyorum hiçbir şey de yapamıyorum. Yardım edin. Zenmate vpn üyeliğim var o da işe yaramıyor.

 14. Muhammet Ali Özdemir

  Hepinize ilk olarak merhaba ben robot Değilim mod da değilim gerçek bir insanım ilk olarak buyurayım. Ben ne varsa denedim. Youtube ye Girmiyor. Giriyorum ama beyaz ekran var. Lütfen bunun cevabını verin.

 15. Güzel Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz.

 16. Gerçekten çok ama çok teşekkür ederim sizin gibi insanlardan ALLAH razı olsun yüzünüz hep gülsün 2.seçenek oldu.

 17. eyvallah işime yaradı

 18. TeknolojiUstası

  Arkadaşlar bu sorunla ben de karşılaştım sorunun amacı %90 ihtimalle Google ayarlarınızdan kaynaklanıyordur. Google nin ana sayfasına girip sağ üstteki 3 noktaya tıklayıp ayarlara girin ve en aşağıya inip gelişmiş diyin ordan da en aşağıya inin ve Ayarları Sıfırla deyin ve bilgisayarı aç kapa yapıp youtubeyi açın ve sorunsuz çalışacaktır. Genellikle bu sorunlardan dolayı çalışmaz İP nizden dolayıdır. Eğer 10 yaş kısıtlamalı videoyu açmaya çalışıp hesap daki yaşınız yetişmiyorsa youtube bunu googleye bildirir ve sizin kullanmanızı engeller bunu sağ üstteki üç noktaya tıklayıp yeni gizli pencereyi açıpda deneyebilirsin. Yeni gizli pencerede İP adresiniz değişir ve youtubeye girebilirsiniz. DNS ayarlarından kaynaklananların bilgisayarını bir yere baktırmasını tavsiye ederim çünkü dns ayarları genelde youtubeye gireceğiniz bir şekilde olur fakat bilgisayarınıza bir virüs benzeri bir şey girdiyse DNS ayarlarınızı değiştirebilir. Ben Bilgisayar Mühendisiyim bu DNS ayarlarını değiştirme virüs taktiği Windows XP den beri vardır.

 19. Merhaba, Sorunu Çözmenize Sevindik. Rica Ederiz.

 20. Merhaba, Yaşadığınız Sorunu Öğrenebilir miyim ?

 21. 2. seçenekle youtube gırebılıyorum artık çok teşekkürler

 22. ben hayla giremedim lütfen yardım edin

 23. Teşekürler host dosyasını temizliyerek sayenizde girdim youtube

 24. 1. ÇÖZÜMDE KAYDETE BASIYORUM YÖNETİCİYE BAŞVURUN DİYOR.

  AYRICA 2. ÇÖZÜMDE OLMADI. (www.youtube.com ana makinesinin sunucu IP adresi bulunamadı.)

  YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

 25. Adamsın kardeşim. 1 yıldır youtube’a giremiyordum, taki senin yazını okuyana ve hosts dosyasını temizleyene kadar. Teşekkür ederim.

 26. sorun çözüldü harikasın çok teşekkürler.

 27. Çok teşekkürler.

 28. Mehmet Karaman

  Biz Teşekkür Ederiz…

 29. İkinci çözüm yolu ile başardım çok teşekkür ederim.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*