Multimedya

YouTube Geçmişi Nasıl Silinir? (PC)

Eğer YouTube’da hesabınız varsa, arama çubuğunu kullanarak arattığınız kelimeler, arama butonuna kaydedilir ve daha önce arattığınız kelimeleri tekrar aratırken sürekli karşınıza çıkar. Bunun yanı sıra arama butonu kullanmadan karşımıza çıkan herhangi bir videoya tıklayarak videoyu izlediğimizde de bu videolar YouTube izleme geçmişimize kaydetmektedir. Dolayısıyla Youtube’da yaptığımız bütün işlemler YouTube geçmişinde kayıt altına alınmaktadır.

Çoğu insan “YouTube geçmişini silme” işlemiyle tarayıcı geçmişi silme işlemini birbirine karıştırmaktadır ve tarayıcı geçmişi silinince “YouTube geçmişi” de silinir diye düşünmektedir. Ancak bu durum doğru değildir. Tarayıcı geçmişini silseniz bile YouTube geçmişi silinmez. Bu yüzden Help 724 olarak bu makalemizde YouTube geçmişi nasıl silinir? Sorusunu cevaplamaya karar verdik. “Youtube geçmiş silme” işlemi için yapmanız gerekenler:

  • Öncelikle YouTube’a girin ve eğer YouTube oturumunuz açık değilse pencerenin sağ üst köşesindeki “Oturum Aç” butonunu kullanarak hesabınıza giriş yapın.

YouTube Geçmişi Nasıl Silinir? (PC)

  • Daha sonra pencerenin sol tarafında, YouTube simgesinin hemen altında yer alan menüden “Geçmiş” seçeneğine tıklayın. Böylece pencerenin sağ tarafında, görselde olduğu gibi izleme geçmişi, arama geçmişi, yorumlar gibi seçenekler belirecektir. Buradan silmek istediğiniz geçmiş türünü seçin.

YouTube Geçmişi Nasıl Silinir? (PC)

  • Eğer izleme geçmişini tamamen silmek isterseniz önceki adımda belirttiğimiz görseldeki gibi ekranın sağ tarafında yer alan menüden “Tüm İzleme Geçmişini Temizle” seçeneğine tıklayın ve karşınıza çıkan uyarı penceresinde “İzleme Geçmişini Temizle” seçeneğini seçin (Aynı işlem arama geçmişi için de geçerlidir).

YouTube Geçmişi Nasıl Silinir? (PC)

  • Örneğin, izleme geçmişi seçeneğini işaretlediğinizde ekranın orta kısmında, görselde olduğu gibi, daha önce izlediğiniz videolar sıralanacaktır (Arama geçmişine tıkladığınızda da yine ekranın orta kısmında daha önce YouTube’dan arattığınız kelimeler çıkacaktır). Eğer YouTube geçmişinin hepsini silmek istemiyorsanız, sadece bazı videoları silmek istiyorsanız, ekranın orta kısmında görüntülenen bu videolardan hangisini geçmişten kaldıracaksanız, o videonun sağ üst köşesindeki “Çarpı” işaretine tıklayabilirsiniz (Arama geçmişinde de geçmişten kaldırmak istediğiniz aramanın sağ tarafında bulunan çarpı işaretine tıklayabilirsiniz).

Bu sayede sizlere sunduğumuz bilgiler ve görsellerle YouTube geçmişinin nasıl silindiğini anlatmış olduk.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu