İnternet

YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

YouTube üzerinde bir kanalı takip etmeniz konusunda farklı tercihleriniz bulunuyor. Fakat bir kanalı takip etmek için en iyi yöntem o kanala abone olmak olacaktır. Kanala abone olmanız durumunda, yeni bir video paylaşıldığında ya da bir canlı yayın başlatıldığında size doğrudan bildirim gelecektir. Kanalda yapılan değişiklikleri ve yeni videoları bu şekilde takip edebilirsiniz. Abone sistemi böyle bir ayrıcalık sağlıyor olsa da her zaman doğru çalıştığını söylemek mümkün değil. Bu noktada kullanıcıların en çok şikayet ettikleri konu YouTube bildirim gelmiyor sorunu.

Abone olduğunuz bir kanalda video paylaşıldığında ya da kanalda bir değişiklik yapıldığı zaman normalde size bildirim gelmesi gerekiyor. Fakat bu sorun nedeniyle YouTube bildirimlerini alamıyorsunuz ve hayliyle kanalı tam anlamıyla takip edemiyorsunuz. Peki, böyle bir durumda bildirim sorununu nasıl çözeceğiz?

YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözüm Yöntemi

Bu sorunun çözümü noktasında adım adım ilerlemeniz gerekiyor. Sorunun bildirim ayarları kaynaklı mı yoksa daha farklı bir nedenden mi olduğunu tespit etmek adına, adımları takip etmek daha doğru olacaktır. Çözüm adımlarından devam edelim.

 1. YouTube Bildirim Ayarlarını Kontrol Etme
 • YouTube hesabınızla oturum açın ve bildirimleri alamadığınız kanalın sayfasına girin.
 • Eğer bu kanala aboneyseniz, kanal üzerinden kişiselleştirilmiş olan bildirimleri almak mümkün olacaktır. Burada bildirimler arasında geçiş yapmanız gerekecek ve kendi bildirim seçeneğinizi belirlemeniz lazım.
 • “Tüm Bildirimler” bölümünden “Kişiselleştirilmiş Bildirimler” kısmına geçmek için çan işaretine tıklayın. Burada bildirim türlerine göre neler sunulacağını şöyle açıklayalım:
  • YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? ” işareti: Tüm bildirimlerin kapalı konuma getirilmesini sağlar.
  • YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? ” işareti: Sadece canlı yayınlar ve video yüklemeleri için bildirimler alınır. Bu işaret kişiselleştirilmiş olan bildirimler demek oluyor. Bildirimler izleme geçmişinize, kanal aboneliklerinize ve kullanım verilerinize göre seçilerek gönderiliyor.
  • YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? ” işareti: Tüm bildirimlerin açık olduğu anlamına gelir. Burada yüklemeler ve tüm canlı yayın paylaşımları için bildirimler alırsınız. Yani her bildirim açık demek.

YouTube bildirim gelmiyor sorunu çözümü için ilk yapmanız gereken bu bildirim ayarları içerisinde size uygun olanını seçmek. Bu kısımdan bildirimleri kapalı konuma getirirseniz, zaten herhangi bir bildirim alamazsınız.

YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

 1. Hesap Bildirim Ayarlarını Düzenleme
 • Hesabınıza girin ve profil simgesine tıklayın. “ YouTube Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?
 • “Ayarlar” kısmına girin.
 • “Hesap Ayarları” bölümüne ve buradan da “Bildirimler” kısmına girin.
 • “Kanal Abonelikleri” bölümünü göreceksiniz. Bildirimleri almak için “Aboneliklerimin Yeni Videolarını ve Etkinlikleri Konusunda Aralıklı Olarak Beni Bilgilendir” kutusunu işaretleyin.
 • Hemen sonrasında bildirimlerinizi nasıl almak istediğiniz konusunda seçim yapmanız gerekiyor. İsterseniz “Push” bildirimleri ya da “E-mail” bildirimleri alabilirsiniz. ( Push: Mobilde görüntülenen bildirimlerdir. )

Tüm bu ayarları yapmanızın ardından YouTube bildirim gelmiyor sorununuzun çözülmesi gerekiyor. Yukarıda söz ettiğimiz gibi bildirim seçeneklerinizi kendinize göre düzenlemeniz lazım. Gelen bildirimler sizin ayarınıza göre gönderiliyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu