Teknoloji

Yeni Nesil Ulaşım Aracı Toyota E-Broom

Otomobil teknolojilerinde başarılı bir yere sahip olan Toyota, alternatif ürünler geliştirmeye de devam ediyor. Diğer birçok otomotiv devinin yaptığı gibi son dönemde elektrikli araçlara yönelen Toyota, bu yönde yeni bir serinin daha tanıtımını yaptı. Fakat bu kez konuk çok daha ilginç bir teknoloji. Herkes markanın yeni elektrikli araçlarını duyurmasını beklerken, Toyota E-Broom duyuruldu.

Toyota E-Broom Nasıl Bir Teknoloji Sunuyor?

E-Broom yani e-süpürge, bir cadı sopası tasarımına sahip. Tamamen elektrikle çalışan süpürge, aslında paten kullanıcıları için destekleyici bir ürün olarak karşımıza çıktı. Alt kısmında tek, büyük bir teker bulunduran Toyota E-Broom, bu tekeri destekleyici yan tekerlere ve uzunca bir tasarıma sahip.

Yeni Nesil Ulaşım Aracı Toyota E-Broom

Kullanıcıların sopayı tam olarak kavraması adına baş kısmında kedi figürüyle oluşturulmuş olan bir dekor bulunduran seri, kullanım konusunda da oldukça kolay bir sistem sunuyor. Hareket için sopayı ileri geri doğru itip çekmeniz yeterli oluyor. Bir döneme damga vurmuş olan cincır araçlarına benzer bir kullanımı olan cihazın, tamamen elektrikli olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Süpürgenin hemen üst kısmında gücü sağlayan bir motor bulunuyor ve bu motor, yine süpürgenin alt kısmında yer alan geniş bir batarya ile destekleniyor. Fakat henüz batarya kapasitesinin tam olarak açıklanmadığını ve motor gücünün de belirtilmemiş olduğunu ekleyelim. Muhtemelen Toyota bunları açıklamamayı tercih edecek. Araç çok yüksek hızlara ulaşamıyor ve amacı da bu değil.

Ürünün amacı özellikle paten olmak üzere, kaykay ve paten kullanıcılarının işini kolaylaştırmak. Biraz daha modern bir cincır olarak gösterebileceğimiz serinin hangi ülkelerde satışa sunulacağı konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sınırlı sayıda üretilmesi beklenen Toyota E-Broom için fiyat açıklamasının da yakın zamanda yapılması bekleniyor.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu