İnternet

Yeni E-Posta Adresi Alma – E-Posta Adresi Nasıl Açılır?

Birçok internet kullanıcısının yeni bir e-posta adresi açmak veya almak istediğini görmekteyiz. Günümüzde artık e-posta adresi olmayan kullanıcının kaldığını düşünmüyoruz. Çünkü birçok alanda e-posta adresine ihtiyaç duyulmaktadır. En basit örnekle çalışmakta olduğunuz şirkette bile kişisel bir mail adresi talep edilmektedir. Artık e-posta adreslerimiz bizim ikinci iletişim aracı haline ulaşmaktadır.

E-Posta veya mail adresleri çeşitlerine bakıldığında birçok halihazırda seçenekler bizi beklemektedir. Bunlardan bazıları ise; Gmail, Hotmail, Yandex, Outlook, Yahoo ve benzeri birçok e-posta servisleri günümüzde bulunmaktadır. Bu servis sağlayıcılarından en çok tercih edilen ise Gmail servisidir. Gmail YouTube ve diğer Google servislerini tek bir hesaptan kontrol edebilme imkanı sağlamaktadır.

Yeni E-Posta Adresi Alma - E-Posta Adresi Nasıl Açılır?

Peki e-posta adresi ile neler yapılmaktadır. Kişisel e-posta adresi ile farklı e-posta adreslerine dosya gönderimi yapabilir, Yakınlarınız ile iletişim kurabilirsiniz. Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus, LinkedIn gibi sosyal medya mecralarına e-posta adresiniz ile kayıt olabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi birçok alanda e-posta adresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Peki yeni e-posta adresi nasıl alınır ?

Yeni bir e-posta adresi açmak için neler yapılır, neler gerekir. Bu sorunun cevabını aşağıdaki görsel anlatım ile anlatacağız. Buradaki görsel anlatımda en iyi iki e-posta servis sağlayıcısını sizler için seçiyoruz. Sizlerle Gmail, ve Hotmail e-posta servis sağlayıcılarında yeni bir e-posta adresi nasıl oluşturabilirsiniz ve yapılması gerekenler hakkındaki bilgileri aktaracağız. Hadi Başlayalım…

Yeni E-Posta Adresi Alma : Gmail Hesabı Nasıl Açılır ?

Yeni E-Posta Adresi Alma - E-Posta Adresi Nasıl Açılır?

Google Gmail Hesabınız için İlk olarak aklınızda bir e-posta adresi belirleyin örnek olarak help724@gmail.com gibi veya mehmetkaraman@gmail.com gibi daha sonra aklınızdan en az 8 karakterlik güçlü bir şifre oluşturun. E-Posta adresini ve şifrenizi belirledikten sonra Google Gmail hesap oluşturma sayfasına giriş yapalım. Gmail hesap oluşturma sayfası için tıklayın.

Bu sayfada istenilen bilgiler:

 • Ad ve Soyad
 • Kullanıcı Adınız (Yani E-Posta Adresiniz)
 • Şifreniz (En Az 8 Karakter Olmalıdır)
 • Doğum Günü (Gün, Ay, Yıl Olarak)
 • Cinsiyet Bilginiz
 • Cep Telefonu Numaranız
 • Mevcut E-Posta Adresiniz
 • Konum (Bulunduğunuz Ülke)

Buradaki bilgileri doldurduktan sonra ‘’Sonraki Adım’’ Butonunu kullanın. Bu sayfadan sonra karşınıza gelen ekrandaki ‘’Kabul Ediyorum Butonu’’ İle Gmail hesabınız oluşturulacaktır.

Yeni E-Posta Adresi Alma : Hotmail Hesabı Nasıl Açılır ?

Yeni E-Posta Adresi Alma - E-Posta Adresi Nasıl Açılır?

Hotmail hesabı açmakta, Gmail hesabı gibi çok basit birkaç aşamadan oluşmaktadır. Eğer YouTube ve benzeri Google servislerini sıklıkla kullanmıyorsanız. Hotmail e-posta servisini tercih edebilirsiniz. Gmail gibi Hotmail hesabı içinde aklınızda bir e-posta adresi ve güçlü bir şifre belirleyin. Hotmail hesap oluşturma sayfası için tıklayın.

Bu sayfada istenilen bilgiler:

 • Ad ve Soyad
 • Kullanıcı Adınız (Yani E-Posta Adresiniz)
 • Şifreniz (En Az 8 Karakter ve Büyük/Küçük Harf İle)
 • Yaşadığınız Ülke ve Bölge
 • Doğum Tarihi (Gün, Ay, Yıl Olarak)
 • Cinsiyet Bilginiz
 • Cep Telefonu Numaranız (Hesap Güvenliği İçin)
 • Gördüğünüz Karakterleri Belirtilen Alana Girin

Yukarıdaki belirttiğimiz bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra ‘’Hesap Oluştur’’ Butonu ile Hotmail hesap oluşturma işlemini tamamlamış olursunuz. Belirtilen işlem aşamalarında merak ettiklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Yeni bir e-posta alma işlemi için gereken işlem adımları bu kadar. Farklı bir e-posta servis sağlayıcı tercih ederseniz yapılacak işlemler benzer olacaktır.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

49 Yorum

 1. Benim telefonum adına birkaç e-posta var nasıl kapatabilirim yani telefonumun hafızasından kalıcı olarak silmek istiyorum ne yapmam gerekiyor?

  1. Merhaba, kullandığınız cihaz Android mi iOS mu? Buna yönelik işlem adımlarını aktaralım.

 2. Slm e-posta adresi hata diyor oyunlara giremiyorum yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhaba, tabii ki. Yardımcı olmamızı istediğiniz konu nedir?

 3. Farklı e postalar açarken, aynı telefon numaramızı kullanmamız bir sorun teşkil ediyor mu?

  1. Merhaba, Sistem Kabul Ettiği Sürece Bir Problem Olacağını Düşünmüyoruz.

  1. Merhaba, Yukarıdaki İşlemleri Uygulayarak Yeni Bir E-postaya Sahip Olabilirsiniz.

  1. Merhaba, Hangi İşlem Aşamasında Sorun Yaşamaktasınız ?

  1. Merhaba, E-posta Hesabı Açma Konusunda Yardımcı Olabiliriz. Yaşadığınız Sorunu Öğrenebilir miyim ?

 4. Ben kafamdan hesap oluşturdum ama sonra bir yere gönderildi ? Nereye gitti ağlıycam şimdi yardım edin…

 5. Eski gmail hesabı kapandı durmadan hesapta işlem geliyor. Yenisini açtım neden buna gelmiyor, nasıl eskisini kaldırabilirim bunaldım.

  1. Merhaba, Sorunu Ayrıntılı Olarak İletirseniz Yardımcı Olmak İsteriz.

 6. Kullandığım e-posta adresimin şifresini yenileyemiyorum açılmıyor. Mailde alamıyorum sadece telefonumu onaylamak istiyorum. Bunaldım kaç gündür.

  1. Merhaba, Yaşadığınız Sorunu Öğrenebilir miyim ?

  1. Merhaba, Yardıma İhtiyacınız Olursa Biz Buradayız.

  1. Merhaba, Yaşadığınız Sorunu Öğrenebilir miyim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu