Yazılım

Yazılım Güncelleyici (IObit Software Updater 3)

Bilgisayarınızda yer alan programların güncellemelerini tek tek yüklemek hem zaman alan hem de uğraş isteyen bir işlemdir. Fakat bir yandan da güncellemeleri yapmak oldukça önemli. Öyle ki kullandığınız programlarda herhangi bir sorun varsa ya da güvenlik açıkları varsa, yayınlanan güncellemeler bu sorunların giderilmesini sağlıyor. Güncellemeleri tek tek yüklemek ve buna zaman ayırmak yerine kullanabileceğiniz bazı programlar var. Bu programlar içerisinde en iyisi IObit Software Updater 3. Tek bir tıkla tüm güncellemeleri yüklemenizi sağlayan program oldukça kullanışlı ve kolay bir arayüze sahip.

IObit Software Updater 3 Nasıl Bir Program?

IObit Software Updater, eski veya güncellemesi bulunan programları tek tıkla güncellemenize olanak sağlıyor. Hafif bir program olması sebebiyle bilgisayarınızı yormadan çalışan program, yeni sürümüyle beraber 7 farklı kategoride progamların yüklenmesini ve güncellenmesini desteklemekte.

7 farklı kategoride yapılan sınıflama ise şöyle:

 • Multimedya
 • Yardımcı Programlar ve Araçlar
 • Tarayıcılar
 • Uzak Çalışma Araçları
 • Sosyal
 • Güvenlik
 • Çalışma (Yürütme) Zamanları

Sadece bu da değil bunun dışında yeni sürümde artık popüler bazı uygulamalar için çok dilli güncellemeler de destekleniyor.

Yazılım Güncelleyici (IObit Software Updater 3)

Programın artılarından söz etmeye devam edelim. Dediğimiz gibi IObit Software Updater 3 tek bir tıkla beraber hızlı bir şekilde programların güncellenmesini sağlıyor ancak elde edebileceğiniz tek ayrıcalık bu değil. Program aynı zamanda, zamanlanmış ve otomatik güncelleme sistemini de desteklemekte. Dilerseniz güncellemelerin otomatik olarak yüklenmesini sağlayabiliyor veya güncellemeleri zamanlamanıza izin veriyor. Bunun dışında güncellemeler sonrasında otomatik olarak bilgisayarınızın kapatılmasını ya da yeniden başlatılmasını da sağlayabiliyorsunuz.

Özellikle bilgisayarınıza format attıktan sonra ya da yeni bir bilgisayar aldığınız zaman, güncellemeler konusunda yardımcınız olacak IObit Software Updater uygulamasının yeni sürümünde gelen yenilikleri de belirtelim. Son sürümde sunulan yenilikler şöyle:

 • Güncellemelerin %150 oranında hızlanmasını sağlayan yeni optimizasyonlar yapıldı.
 • Popüler programlar için çok dilli sürümlerin güncellemelerine destek sunuldu.
 • Uzaktan çalışma araçlarını (Skype, Zoom gibi) kolayca yüklemeniz için yeni bir kategori kullanıma sunuldu.
 • Tek tıkla daha fazla güncelleme yapmak adına veritabanı üzerinde güncellemeler yapıldı.
 • 34 desteklenen dil eklendi.
 • Arayüz daha kullanışlı olarak yenilendi.

IObit Software Updater 3 sürümü için gelen yenilikleri de böyle özetledik. Uygulama konusunda genel bir bilgi verdik ve yeni sürümden söz ettik. Dilerseniz uygulamanın nasıl kullanılacağına da bakalım.

Yazılımları Nasıl Güncelleyeceğiz?

 • IObit Software Updater 3 sayfasından programı indirin ve kurun. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra programı başlatın.

Yazılım Güncelleyici (IObit Software Updater 3)

 • “Yazılımlarım” başlığı altında kullandığınız tüm programları görebilirsiniz.

Yazılım Güncelleyici (IObit Software Updater 3)

 • Bu kısımda güncel olmayan yazılımların yanında yer alan “Güncelle” butonuna basın. Kısa bir güncelleme işlemi yapılacaktır.

Yazılım Güncelleyici (IObit Software Updater 3)

 • Çok sayıda güncel olmayan yazılım bulunuyorsa, “Tümünü Güncelle” butonunu kullanarak toplu güncelleme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Programın nasıl kullanılacağını da öğrenmiş olduk. Şimdi gelin en çok merak edilen soruları cevaplayalım.

Merak Edenler için Soru Cevapla IObit Software Updater 3

IObit Software Updater 3 Tamamen Ücretsiz Olarak Kullanılabiliyor mu?: Uygulamayı ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Fakat Pro versiyonu satın alırsanız daha fazla ayrıcalığa sahip olabiliyorsunuz.

Programın Desteklediği İşletim Sistemi Sürümleri Hangileri?: Windows 10, 8, 7, Vista ve XP sürümleri tam anlamıyla desteklenmekte.

Programın Sistem Gereksinimleri Neler?:

512 MB RAM ve daha üstü RAM miktarı.

300 MB boş alan.

1 GHz işlemci ve daha hızlı olan işlemciler.

Yazılım Güncelleme İşlemini Geri Alabilir miyim?: Evet. Programın ayarlarında yer alan “Bir Program Kurmadan Önce Otomatikman Bir Sistem Geri Dönüş Noktası Yarat” seçeneği işaretli olduğu sürece, program içerisinde bulunan “Geri Yükle” özelliği sayesinde yapılan yazılım güncelleme işlemi geri alınabilir.

Saydığımız tüm özellikleri, kolay arayüzü, kullanışlı menüleriyle beraber IObit Software Updater 3, en iyi yazılım güncelleyici uygulamalar arasında yer almakta. Kullanımda ya da soru cevap kısmında kafanıza takılan bir kısım olursa, bize yazmayı unutmayın.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu