Teknoloji

Yapay Zekalı Diş Fırçası Oral-B Genius X

Akıllı teknoloji ürünlerinin sayısı her geçen gün biraz daha artış göstermekte. Bunun nedeni markaların ürünlerini yeni teknolojilerle harmanlıyor olması. Son örneğimiz Oral-B cephesinden geldi. Ağız bakım ürünleriyle tanınan Oral-B, yeni akıllı diş fırçalarını satışa sunduğunu duyurdu. Oral-B Genius X ismiyle satışa sunulan diş fırçasının, benzerlerinden ayrılan önemli farkları var. En önemli fark ise yapay zeka.

Oral-B Genius X Akıllı Telefon Üzerinden Kontrol Edilebilecek

Oral-B Genius X diş fırçasının çalışma mantığı oldukça basit. Öncelikle akıllı telefonunuza diş fırçasının özel olarak hazırlanmış uygulamasını yüklemeniz lazım. Bütün veriler yine bu uygulama ile kontrol edilmekte. Fırçanın üzerinde her noktaya sabitlenmiş olan sensörler bulunmakta. Bu sensörler diş fırçalama alışkanlığınızın takip edilmesini sağlıyor. Hangi noktanın ne kadar fırçalandığı konusunda detaylı bir veri analizi yapılabiliyor. Elde edilen veriler ise Oral-B Genius X akıllı telefon uygulamasına gönderiliyor.

Yapay Zekalı Diş Fırçası Oral-B Genius X

Uygulamada ağız şeklinize göre dişleriniz simülasyon olarak gösteriliyor ve dişinizin hangi bölgesini yeterli olarak fırçalamadığınız konusunda bilgilendirme yapılıyor. Bu şekilde diş sağlığınızı yakından takip etmiş oluyorsunuz.

Teknik özellikleri bir kenara bırakıp tasarıma baktığımız zaman, sensörlerin herhangi bir ekstra çıkıntı oluşturmadığını görmekteyiz. Elektrikli diş fırçalarında benimsenen standart tasarım çizgileri korunmuş durumda. Baş kısmının hemen altında yer alan ışık alanı ise fırçaya şık bir görüntü kazandırıyor. Bu alanda gösterilecek olan rengi, akıllı telefon uygulamasından belirliyorsunuz. Tasarım konusunda belki de en çok dikkat çeken nokta burası.

Diş fırçalarına yapay zekayı getiren, uygulama üzerinden fırçalama rutininizi oluşturmanızı sağlayan, Oral-B Genius X, bu özellikleriyle beraber 220 dolar gibi bir fiyatla satılıyor. Açıkçası her ne kadar dikkat çeken özellikleri bulunsa da 220 dolar fiyatın, seri için biraz abartılmış bir rakam olduğunu da söylemek lazım. Kutu içeriğinde kendi şarj cihazının bulunması ve yedek fırça başlarının yer almasına rağmen, fiyat beklentilerden yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu