Teknoloji

Xiaomi Mi Band 4 İncelemesi

Xiaomi Mi Band 4, akıllı bileklik alanında en çok satış elde eden modellerden biri olarak öne çıkıyor. Satış rakamları oldukça yüksek olan serinin piyasaya göre uygun fiyatlı olmasının yanında nasıl özellikleri olduğuna bakalım.

Xiaomi Mi Band 4 Tasarım

Mi Band serisinde genel olarak benimsenmiş olan bir tasarım çizgisi var. Bu modelde de serinin tasarımının korunduğunu görüyoruz. Dikine uzun bir ekranın kullanıldığı modelde, ekrana bitişik şekilde kordonlara yer verilmekte. Kordonların değiştirilebilir olması, serinin farklı renklerde de kullanılabileceği anlamına geliyor. Dikdörtgen ekran tasarımında genel olarak kavisli bir yapının kullanıldığı ve gövde malzemesi olarak da plastik malzemenin tercih edildiğini ekleyelim.

Ölçüler: Cihazın eni 21.6 mm X Cihazın kalınlığı 10.8 mm

Ağırlık: 22.1 gram

Renkler: Siyah ana kordon ancak istenen renklere göre kordonlar değiştirilebiliyor.

Xiaomi Mi Band 4 İncelemesi

Xiaomi Mi Band 4 Ekran Özellikleri

Tasarımında eski serinin detaylarının kullanıldığı yeni akıllı bilekliğin ekran bölümünde ise güncellendiğini görüyoruz. Dikdörtgen ekranın boyutunun biraz daha fazla olması dikkat çekici. 0.95 inçlik ekranın kullanıldığı seride, ekran renkli olarak geliyor. Diğer modellerde siyah beyaz ekrana yer verilmişti ancak bu kez renkli bir ekran karşımıza çıkıyor. 16M renk destekli ekranın teknoloji kısmında ise AMOLED panel var. Çoklu dokunmatik destekli ekranın çözünürlük değeri 120 X 240 piksel.

Ekran Özellikleri Özet

  • 0.95 inç ekran boyutu.
  • 120 X 240 piksel çözünürlük.
  • 16M renk sayısı.
  • AMOLED panel.
  • Çoklu dokunmatik ekran desteği.

Xiaomi Mi Band 4 İncelemesi

Xiaomi Mi Band 4 Teknik Özellikler

Akıllı bilekliklerin genel olarak kullanım amacı bellidir. Ana amaç egzersiz verilerinin doğru bir şekilde toplanmasını sağlamak. Mi Band 4 bunu sağlayan akıllı bileklik modellerinden bir tanesi. Teknik özellikler kısmında 512 KB RAM miktarının ve 16 MB depolama alanının sunulduğunu görüyoruz ancak tek detaylar bunlar değil.

Arka kısımda yer alan kalp atış sensörü sayesinde akıllı bileklik hemen hemen tüm egzersiz verilerinizi takip edebiliyor. Aktivite takip özelliği içerisinde bisiklet sürüş takibi, fitness takibi, koşu ve yüzme takibi var.

Çoklu spor moduyla etkinlik takibinin en iyi şekilde yapıldığı akıllı bilekliğin uyku izleme monitörü de bulunmakta. Bu yönüyle çok amaçlı bir akıllı bileklik serisinin sunulduğunu söyleyebiliriz. Egzersiz takibi açısından eksiksiz bir bileklik var ancak Xiaomi Mi Band 4 yetenekleri bununla sınırlı değil. Bunun yanında gelen çağrıları cevaplama, hava durumu, SMS bildirim özelliği, uygulama bildirimlerini gösterme özelliği, müzik çalar kontrollerinin görüntülenmesi gibi ayrıcalıklı özellikler de bulunuyor.

Pil Durumu

20 günlük pil dayanma süresine sahip olan bileklik, 135 mAh değerinde bir batarya ile geliyor. Tam olarak batarya dolum süresinin ise 120 dakika olduğu açıklanan bilgiler arasında.

Tüm bu özellikleriyle beraber hem Android hem de iOS destekli olan Xiaomi Mi Band 4 fiyatı ise 180 TL ile 200 TL arasında değişmekte.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu