Oyun

Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır? (PC)

Tüm oyun severlerin bildiği üzere ülkemizin para biriminin yabancı para birimleri karşısındaki değersizliği çoğu zaman oyun piyasasını da oldukça kötü etkiliyor. Öyle ki Steam gibi platformlarda yerel fiyatlandırma uygulansa da orijinal oyunu satın alıp oynamak hala çok masraflı.

İşte tam da ortaya çıkan bu soruna çözüm olabilecek Xbox Game Pass aylık belirli bir ücret karşılığında Game Pass içerisinde yer alan tüm oyunlara erişebilmenizi sağlıyor. Elbette bu hizmetten faydalanabilmek için öncelikle Xbox Game Pass hizmetini satın almanız gerekiyor.

Ancak satın alma işleminin nasıl yapılacağını anlatmadan önce Game Pass’in yalnızca Windows 10’da çalıştığını ve satın almak için bir Microsoft hesabınız olması gerektiğini belirtmemizde fayda var. Xbox Game Pass’i satın almak için:

  • Öncelikle, https://www.xbox.com/tr-TR/?lc=1055 linkine tıklayarak sayfanın sağ üst köşesindeki “Oturum Aç” seçeneğine tıklayın ve açılan pencereden Microsoft hesabınıza giriş için ilgili bilgileri girerek oturum açın (Eğer Microsoft hesabınız yoksa aynı pencerede “Bir Tane Oluştur” ibaresinin üstüne tıklayarak hesap oluşturun ve oturum açın).
  • Bu adımda, https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass sayfasına gidin.

Xbox Game Pass Nedir

  • Daha sonra karşınıza çıkan penceredeki Ultimate, Bilgisayar seçeneklerini okuyun ve size uygun olan paketteki “Katılın” butonuna tıklayın (Ultimate seçeneği hem bilgisayarlar hem de konsollar içindir).
  • Son olarak, açılan pencerede tekrar “Katıl” butonuna tıklayın ve yönlendirildiğiniz ödeme ekranında gerekli bilgileri girerek ödemenizi yapın.

Ödemeyi yaptıktan sonra Xbox Game Pass’i satın almış olursunuz. Dolayısıyla artık Game Pass’i nasıl kullanacağınızı anlatmaya başlayabiliriz. Game Pass’i kullanmak için:

Xbox Game Pass Nedir

  • Daha sonra, uygulamayı açarak pencerenin orta kısmındaki “Tüm Oyunlar” bölümüne girin ve oynamak istediğiniz bir oyunun üzerine tıklayın (Uygulamayı açtığınızda hesabınız açık değilse pencerenin sağ üst köşesindeki profil simgesine tıklayarak hesabınıza giriş yapın).

Xbox Game Pass Nedir

Xbox Game Pass Nedir

  • Son olarak, ekranın sağ tarafındaki “Yükle” seçeneğiyle devam edin ve açılan pencerede yeniden “Yükle” butonuna tıklayın (Dilerseniz “değiştir” seçeneğine tıklayarak oyunun yüklenmesini istediğiniz diski seçebilirsiniz).

Böylece seçtiğiniz oyun indirilecek ve oynamaya hazır hale getirilecektir. Artık, verdiğimiz bilgilerle Xbox Game Pass Nedir? Nasıl Kullanılır (PC)? Sorularını yanıtlamış olduk. Yine de ilgili işlemlere ya da Xbox Game Pass’e dair merak ettikleriniz veya söylemek istedikleriniz varsa makalemizin sonunda yer alan “Yorum Yap” bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu