Web Tasarım

WordPress SMTP Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

WordPress Web sitesi yönetenler tarafından en can sıkıcı konulardan biri, spam mail gönderimidir. Spam mesajları engelleme adına hosting sağlayıcıları sunucuları üzerinden çalışmalar gerçekleştirmektedirler. Bu çalışmanın adı, SMTP kimlik doğrulamasıdır. Tabi, bunun için kod editlemek gerekiyor ve bu da web sitesi yönetenler için sorun teşkil ediyor.

Bu nedenle SMTP kimlik doğrulamasını kod editlemeden yapabilmeniz için size bir yazı hazırladık.

SMTP kimlik doğrulaması yapmanın en kolay yolu hiçbir kod ile uğraşmadan eklenti yardımı ile olacaktır. Evet, bir eklenti ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi bu işlemi nasıl kolayca yapacağınızı anlatalım.

SMTP Kimlik Doğrulama Eklentisi

WordPress SMTP Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

İlk olarak WordPress sitenizin admin paneline giriş yapın ve buradan “Eklenti yükle” seçeneğini seçin. Şimdi birkaç eklenti yükleyeceğiz. Aşağıdaki eklentileri yükleyin:

Admin panelinden “Ayarlar” bölümünün E-mail başlığına giriş yapın. Bu bölüme; E-mail adresinizi, Görünmesini istediğiniz adı yazın ve Mailer bölümündeki “Send all Wordpress emails via SMTP” yazan seçeneği işaretleyin. Şimdi diğer seçeneklerde ne yapmanız gerektiğiniz yazalım.

SMTP Host: mail.siteadınız.com

SMTP Port: 587

Encryption: No Encryption

Authentication: Yes Use SMTP authentication

Username: Mail adresinizi yazın

Password: Mail şifreniz

“Değişiklikleri kaydet” butonuna basıp diğer yüklediğimiz eklentinin ayarlarına geçiyoruz. Burada “Custom E-mail From (optional) kısmına Mail Adresinizi yazıyorsunuz. Daha sonra Enable when web host requires “Mail From” strictly tied to domain email account yazısının bulunduğu kutuyu işaretlemelisiniz.

Son olarak Sayfalar bölümünden “yeni sayfa ekle” seçeneğini seçip, sayfanın içerisine [si-contact-form form=’1′] satırını ekliyoruz ve kaydet diyoruz.

Artık SMTP kimlik doğrulamalı bir iletişim formunu hazırlamış oldunuz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir Yorum

  1. lütfen şu fast secure contact form nerededir hangisidir söyleyin. bu 4 kelimeyi karşılayan bir eklenti çıkmıyor arayınca.ve buna benzer başka şeyleri indirince, o bahsettiğiniz custom e-mail from(optional) ibaresini bulamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu