Web Tasarım

WordPress Reklam Yerleştirme Eklentisiz

Wordpress sistemini kullanan sitelerin reklam yerleştirmek için genelde eklenti yardımıyla yapmaktadır fakat bu yöntemi eklenti değilde sitenizin bazı kod dosyalarındaki yapılacak olan değişiklilikle eklenti ihtiyacı duymadan rahatlıkla reklam kodlarınızı yerleştirebilirsiniz. Reklamlarınızın rahatlıkla görülmesi çok önemli dikkat çekici reklamlarınız sitenize gelen ziyaretçinin ilgisi çekmesi için doğru yerleşim yapılması gerekmektedir.

Yanlış reklam yerleştirmesi yapılırsa reklamlarınızın yayınlanmasının bir önemi söz konusu olmayacaktır.  Örnek olarak sitenize gelen ziyaretçi yayınladığınız makalenin olduğu alana reklam yerleştirmesi yaparsanız doğru bir yerleştirme söz konusu olacaktır çünkü yazı içerisinde bulunan reklamlar daha çok dikkat çeker fakat çok fazla reklam yerleştirme yaparsanız hem siteye gelen ziyaretçiyi rahatsız etmiş olursunuz hemde site içerisindeki gezintisi engellerseniz.

WordPress Reklam Yerleştirme Eklentisiz

Google Adsense tarafından sağlanan reklamlarda Google Adsense Reklam Yerleşimi Politikalarını okumanız sizin için faydalı olacaktır. Bir sayfada en fazla üç adsense birimi yayınlayabilir siniz. Üç’den fazla olan reklam birimleriniz  Google reklam yerleşimi politikalarına aykırı olacaktır.

Benim tavsiyem yazdığınız makalenin en üstünde bulunan alana ve en sonda bulunan alanlara birer tane reklam kodlarını yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Gelen ziyaretçinin ilgisini çekebilecek bir alan olarak görmekteyim. Reklam performansı bir yayıncı olarak çok önemlidir bu sebepten doğru alanlar seçilmelidir. Tıklanma oranları belirttiğim alanlarda daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

Örnek olarak sizin için hazırladığımız bu yazıda bir tane yazının üstünde Adsense reklam kodları bulunmakta. Eklentisiz reklam kodlarınızı yerleştirmek için Aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.

Wordpress admin panelinden Görünüm – Düzenleyici – Single.php  

WordPress Reklam Yerleştirme Eklentisiz

Yayınladığınız makalenin en üstüne ve en altına reklamınızı yerleştirmek için Single.php dosyası içerisinde aşağıdaki verilen kodu bulun.

Kod : <?php the_content(); ?>

Eğer Yazının Üstünde Olacaksa Reklamınız Bu Kodun Üstüne Yerleştirin  Eğer Yazının Altında Olmasını İstiyorsanız Bu Kodun Altına Yerleştirin.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu