Web Tasarım

WordPress Mobil Site Uyumluluk İçin Eklentiler

Son zamanlar da kullanıcıların mobil cihaz kullanma oranlarındaki artış, WordPress mobil site uyumluluğu için eklentileri de kullanmayı zorunlu kılıyor. Kullanıcılar arasında mobil cihazlar gün geçtikçe daha da yaygınlaşması ve kullanıcıların web kaynaklarını artık mobil cihazlar üzerinden görüntülemeleri bunu zorunlu kılan neden diyebiliriz. Yayılan mobil cihaz kullanımı şimdiden bilgisayar kullanımı oranlarını da oldukça düşürdü, bu nedenle eklentiler de bunlar üzerine yüklenmekte fayda var.

WP Mobile Edition

WordPress Mobil Site Uyumluluk İçin Eklentiler

Sitenizi tamamen mobil cihazlar için uyumlu hale getirmeyi sağlayan bir eklenti. WP Mobile Edition eklentisi, wordpress temaları gibi düzenlenip, üzerinde değişiklikler yapılabiliyor. Eklenti, Android, iOS ve Windows işletim sistemlerini de desteklemektedir.

Mobil Edition, eklentisi bir mobil geçiş düğmesine sahip. Otomatik olarak, kullanılan cihazları tespit eder ve kullanıcılara mobil cihazlar ve masaüstü arasında geçiş yapıp yapmama tercihlerini sunar. Fakat eklenti, Wordpress’ in otomatik güncelleme özelliğini desteklemiyor. Bu sebeple güncelleştirmeleri manuel olarak kendiniz yapmanız gerekiyor.

Standart mobil teması hızlı, kolay yüklenme ve akıllı formatlama niteliğine sahiptir. Tema ayrıca SEO’ ya uyumlu ve mobil reklam seçeneklerini kapsamaktadır.

EKLENTİ SAYFASI

WordPress Mobile Pack

WordPress Mobil Site Uyumluluk İçin Eklentiler

WordPress sitenizin bir uygulama şeklinde gözükmesi için ve kullanıcı deneyimini yükseltmek istiyorsanız eğer, WordPress Mobile Pack 2.0 versiyonlu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Eklentinin çoklu platform desteği, gönderi senkronizasyonu, duyarlı bir kullanıcı arayüzüne sahip olması ve hazır tema ile arka plan kapağı seçenekleri sunması, görünümü özelleştirebilmeniz gibi özelliklerinden dolayı tercih sebebi olabilmekte.

Apple, Android, Blackberry, Palm vb. işletim sistemleri ile uyumlu çalışan cihazlar için de web sitenizi optimize eden eklenti, bununla birlikte sitenizin admin paneline de mobil bir görünüm özelliği sunmakta. Eklenti, ayrıca mobile analytics özelliğiyle birlikte geldiği için, sitenizi ziyaret eden kaç kişi olduğunu da görebilme imkanı sunuyor.

EKLENTİ SAYFASI

JetPack

WordPress Mobil Site Uyumluluk İçin Eklentiler

Sitenizi her yönden hazır duruma getirebilecek ve güçlendirebilecek bir eklenti olarak bilinmektedir. WordPress sitenizi, JetPack’ te bulunan mobil tema özelliği ile mobil cihazlara uygun hale getirebilirsiniz. JetPack uygulaması size iletişim formu, galeri gibi özelliklerin yanında temanızı özelleştirme imkanı da sunmaktadır.

Google+ ile doğrudan entegrasyon özelliği sunarken, site onaylama araçlarına, ‘Photon’  diye adlandırılan site hızını artırıcı bir özelliğe de sahiptir.

EKLENTİ SAYFASI

WP Mobile Detector

WordPress Mobil Site Uyumluluk İçin Eklentiler

WP Mobil Detector eklentisini kullanarak, kullanıcıların web sitenize mobil cihazlardan erişim sağlayıp sağlamadıklarını, sunucuya gönderilen iletinin mobilden ya da masaüstünden gelip gelmediğini kontrol edip, öğrenebilirsiniz.

Bu eklenti sitenize erişmeye çalışan kullanıcıların kullandığı cihazı tespit ederek, o cihaza uygun mobil temayı yükler. Gelişmiş analizler sunarak ve binlerce mobil cihazı da desteklemektedir. Mobil cihaza uygun hal de dönüştürülen eklenti aynı zamanda önceden yüklü mobil temalar ile birlikte kullanıcıya sunulmaktadır.

Bu eklentiyle hitap ettiğiniz kitle sadece akıllı mobil cihaz kullanan kullanıcılardan oluşmayacak. Eklenti, siteye akıllı telefondan mı yoksa, standart mobil telefondan mı giriş yapıldığını anlar ve bu türe uygun mobil temayı kullanır.

EKLENTİ SAYFASI
Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu