Ana Sayfa Web Tasarım WordPress Forum Temaları

WordPress Forum Temaları

WordPress Forum Temaları

WordPress sistemine sahip kullanıcılar için forum site teması düşüncesi olan fakat seçimden yana kararsız kalanlara özel birkaç forum temasını bu yazımızda paylaşacağız.

Forum siteniz için temiz kod yapısına sahip Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) yapılmış bir tema tercih etmeniz forum siteler arasındaki rekabetiniz için çok önemli bir adım olur. Forum sitenize gelen ziyaretçilerin karmaşık bir site tasarımı ile karşılaşması site içerisindeki kullanımı ve gezintiyi olumsuz etkileyebilir. Sade veya karmaşık olmayan bir tasarım kullanmanız gelen ziyaretçiyi olumlu etkileyeceği düşüncesindeyim.

Forum temaları veya farklı bir amaç üzerine kullanacağınız temalar için themeforest.net sitesi üzerinden satılan tasarımlara bakmanızı tavsiye ederim. Birçok tasarımcıların ürünlerini bu site üzerinden sergilendiği ve satışa çıkartıldığı bir sitedir ve gerçekten kalite tasarımların bulunduğu söylenebilir. Bu sitede bakacağınız temanın canlı önizlemesi, tasarım özellikleri, ürünün satın alındığı kullanıcı sayısı, kullanıcı oyları, kullanıcı tarafından yapılan yorumlar satın alacağınız tema hakkında karar vermenizi biraz daha kolaylaştırıyor.

WordPress Forum Teması (OneSocial)

WordPress Forum Temaları

OneSocial, sade ve kullanışlı arayüzü ile popüler forum temaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu tema, hızlı bir şekilde kişisel beklenti ve isteklere uygun hale getirilebilir. Kolay bir şekilde özelleştirme imkanı sunuyor olması WordPress forum teması seçenekleri arasından sık tercih ediliyor olmasının nedenlerinden biridir.

Tema, kullanışlılık özelliğine uygun olarak her içeriğe rahat bir şekilde uyum sağlayabilmektedir. Gereksiz detaylar içermediği için, herhangi bir içerik uyumsuzluğu problemi de yaşanmamaktadır.

En önemli nokta ise seo’ya uyumlu bir tema olmasıdır. Seo uyumlu tema olmayı etkileyen bazı faktörler ise şöyle sıralanabilir:

 • Temanın açılış hızı, bu faktörler arasında en önemli olma özelliği taşımaktadır.
 • Google gibi arama motorlarının seo kurallarına uygun olmalı, kodlama gibi hatalardan uzak olmalıdır.
 • Günümüzde sitelere erişimin büyük çoğunluğu mobil veri üzerinden gerçekleştiği için tablet, telefon gibi cihaz girişlerine uygun olmalıdır.

OneSocial, hızlı ve kullanışlı yapısıyla tüm kriterlere uyum sağlayarak, seo uyumlu olma özelliğini kazanmıştır.

Tema içeriğini zenginleştiren diğer unsurlardan bazıları ise:

 • Site içeriklerine rahat ulaşım imkanı sağlayan gelişmiş düzeyde arama motoruna sahiptir.
 • Yönetim paneli ve profil ayarları, kolay ulaşılabilir olmanın yanı sıra kolay kullanım özelliği taşımaktadır.

OneSocial Hakkında Detaylı Bilgi

WordPress Forum Teması (QAEngine)

WordPress Forum Temaları

Kullanıcı etkileşimine dayalı, soru – yanıt sistemine yönelik siteler için özel hazırlanmış temadır. Sade bir arayüze sahip olmakla birlikte, basit bir kullanım yapısına sahiptir. Kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttırarak sitenin kullanım oranını arttırma amacına yönelik özellikleri vardır. Bu özelliklerden bazıları:

 • Site kullanıcıları, sorulara verilen yanıtları değerlendirebilir.
 • Soruyu soran kişi, yanıtlar arasından ‘’en beğenilen’’ yorumu seçebilir.
 • Sorular, basit bir şekilde sınıflandırılabilir. Böylece kullanıcılar, siteyi ilgilendikleri içerik üzerinden takip ederler.
 • Sorulara verilen cevaplar üzerinden yapılan değerlendirme ile, kullanıcılara özel statü verilebilir.
 • Bedel karşılığı soruyu öne çıkarma imkanı sunar.

Sade yapısı ve kullanıcıların sitede daha fazla zaman geçirmesine yönelik özellikleri ile amacına uygun, ideal bir temadır.

QAEngine Hakkında Detaylı Bilgi

WordPress Forum Teması (HelpGuru)

WordPress Forum Temaları

Hizmet sunan firma ile müşteriler arasında iletişim kurmaya yönelik özel bir temadır. Buna yönelik olarak bazı özellikleri bakımından öne çıkmaktadır:

 • Müşteri, yararlandığı hizmet ile alakalı olarak sorular sorar ve firma tarafından yanıt alır. Sorulan bu soru ve yanıtlar, site havuzunda biriktirilerek, diğer müşterilerin de faydalanması amaçlanır.
 • Arama motoru ile ulaşılması gereken içeriğe kolay ulaşım sağlanabilir.
 • Seo uyumlu bir tema olma özelliği taşır. Hızlı ve pratiktir.
 • Uzman bir izlenim veren arayüze sahiptir.
 • Mobil cihaz ve tablet için kullanıma uygundur.

HelpGuru Hakkında Detaylı Bilgi

WordPress forum temaları içerisinde en iyi olanları sizlerle paylaştık. Yukarıda bulunan temalar dışında önermek isteklerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin