Yazılım

Word Başlangıç Ekranı Sayfası Nasıl Kaldırılır?

Microsoft Office programları, sürekli olarak güncelleniyor. Office programları arasında yer alan Word için de bu durum geçerli. İstatistiklere göre en çok kullanılan Office uygulaması olan Word, belgelerinizi yazmanız ve dokümanlar oluşturmanız için en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Hal böyle olunca Microsoft tarafından da önem verilen uygulama, detaylı bir arayüze sahip. Eski sürümlerle karşılaştırıldığı zaman, 2016 sürümünden itibaren yeni bir arayüze geçildiğini görüyoruz. Eğer eski uygulamaya alıştıysanız, yeni sürümlerde size en farklı gelen ise Word başlangıç ekranı olacaktır.

Öyle ki yeni bir belge açmak istediğinizde varsayılan olarak ilk aşamada Word başlangıç ekranı ile karşılaşıyorsunuz. Peki, bunu nasıl değiştirebiliriz? Word başlangıç ekranı kaldırma nasıl yapılır?

Word Başlangıç Ekranını Direkt Geçme ve Ayarlar

Yeni sürümlerde, Word kısayoluna tıklayıp uygulamayı açtığınız zaman karşınıza bir başlangıç ekranı geliyor. Burada hazır taslaklar bulunuyor. Bir rapor temel tasarımı, özgeçmiş tasarımı ya da kutlama kartları taslaklarından herhangi birini seçerek, hazır taslakları kullanabiliyorsunuz.

Eğer boş bir sayfa istiyorsanız, bu durumda da “Boş Belge” kısmına tıklamanız gerekiyor. Fakat isterseniz bu seçimi yapmadan, Word başlangıç ekranı ayarlarını düzenleyerek doğrudan boş belgelerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız işlemlerden söz edelim.

  • Bir Word belgesi açın.

Word Başlangıç Ekranı Sayfası Nasıl Kaldırılır?

  • Sol alt kısımda “Seçenekler” bölümü olduğunu göreceksiniz. Buraya tıklayın.

Word Başlangıç Ekranı Sayfası Nasıl Kaldırılır?

  • “Genel” ayar menüsü açılacak. Karşınıza gelen ekranda “Başlangıç Seçenekleri” kısmı olduğunu göreceksiniz.
  • Bu kısma gelin ve “Bu Uygulama Başlatıldığında Başlangıç Ekranını Göster” seçeneğinin yanında yer alan tik işaretini kaldırın.
  • “Tamam” seçeneğine basarak işlemi onaylayın.

Tüm bu adımlardan sonra artık Word başlangıç ekranı ile başlamayacak. Word uygulamasına tıkladığınız zaman direkt olarak boş belge ile karşılaşacaksınız.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu