Yazılım

WinRAR İndir Dosya Sıkıştırma Programı

İçeriğimizde WinRAR programı hakkında sizlere bilgiler paylaşıp programın nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını aktaracağız. Ayrıca programa ulaşmak için indir butonlarıda yazı sonunda bulunacaktır. Lafı fazla uzatmadan programın anlatımına geçelim: WinRAR, PC araç kitinin olmazsa olmazı niteliğinde, bilgisayarınız için gerekli olan programlardan. Sıkıştırılmış olarak bulunan ve dosyaları sıkıştırarak da arşivleyebileceğiniz bir dosya açma ve sıkıştırma programıdır.

Gelişmiş veri sıkıştırma özelliğine sahip, Winrar, RAR, ZIP, TAR, CAB, GZip, BZIP2 ve 7-Zip vb. gibi bilinen tüm sıkıştırılmış dosya türlerini açabilmektedir. Tüm bu arşiv dosyalarını açmanız için imkan tanıyan program, aynı zamanda hızlı ve kolay bir şekilde sıkıştırılmış dosyalarınızı oluşturabilirsiniz ve arşiv dosyalarınızı da yönetebilirsiniz.

WinRAR uygulaması neredeyse tüm dosya sıkıştırma formatlarını desteklemekle birlikte, aynı zamanda dosya boyutlarını azaltır ve Windows 98, Windows XP, Windows 7 vb. Windows’ un neredeyse tüm sürümlerinde çalışabilmektedir. WinRAR’ın kompleks dosya sıkıştırma algoritması ile büyük boyutlu dosyalarınızı sıkıştırarak küçük boyutlu bir arşiv dosyası haline getirebilirsiniz.

Bu şekilde disk alanından kazanırken bir de dosya paylaşımlarınızı çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün. Ses ve grafik dosyalarının sıkıştırılması sırasında özellikle, kullanılan özel algoritma sayesinde, bu tür dosyalarınızın kalitesinde herhangi kayıp olmadan saklanabilmektedir.

WinRAR İndir Dosya Sıkıştırma Programı

WinRAR uygulamasının güzel özelliklerinden biri de büyük boyuta sahip dosyaları birden fazla parçaya bölerek sıkıştırabiliyorsunuz. Sıkıştırdığınız dosyaları paylaşım siteleri üzerinde farklı parçalar halinde paylaşabilirsiniz. Programın kısa yollarına ‘Windows Gezgini’ menüsünden ulaşabileceğiniz gibi, bir de sürükle bırak özelliği de WinRAR tarafından destekleniyor. Bozuk olan arşiv dosyalarınızı da onarabilmek için ‘onar’ özelliğini kullanabilmeniz mümkün.

Dosyalarınızın gizliliğini korumak ve meraklı gözlerden sakınmak için şifreli dosya sıkıştırma özelliği de WinRAR uygulamasının içerisinde yer alıyor. Kişisel ve özel dosyalarınızı saklamak için iyi bir özellik olsa gerek. Dosya sıkıştırma hızı ve sıkıştırılmış dosyaları da açma hızı kullanıcıları oldukça memnun edecek olan bir programdır. Tek dosya üzerinde işlem yaparken uygulama, sistem kaynaklarını orta derecede kullanıyor.

WinRAR İndir Dosya Sıkıştırma Programı

Eğer işletim sisteminiz güçlüyse, aynı anda üç veya dört tane arşiv dosyasını bilgisayarı zorlamadan açabilirsiniz. Programın hızı bir nevi sizin işletim sisteminizin ve bilgisayarınızın hızına da bağlı oluyor yani. WinRAR’ın arayüzünde bulunan zengin içeriklerle dolu özellik ve seçenekler programı kullanmaya yeni başlayan kullanıcılar için biraz karmaşık olarak görünse de öğrenmeniz ve alışmanız fazla uzun sürmeyecektir.

Alışma sürecinizde ve problem yaşamanız halinde, dosya sıkıştırma ve dosya çıkarma sürecinde size yardımcı olacak basit bir sihirbaz sistemi de uygulamanın içerisinde bulunmakta. WinRAR programı aynı kategoride bulunduğu diğer birçok uygulamadan daha iyi bir performans sergilemekte ve birçok programa göre daha gelişmiş ve güvenilir bir yardımcı uygulamadır.

WinRAR, içerisinde WinZip’ de barındıran bir sıkıştırma programıdır. WinZip ile karşılaştırıldığı zaman, WinRAR daha fazla dosya sıkıştırma seçeneği, daha yüksek dosya sıkıştırma oranları ile daha küçük boyutlarda dosya sunar. Dosya sıkıştırma konusunda bu nedenle çok iyi bir konuma sahiptir, WinRAR.

WinRAR PROGRAMI İNDİR (32 BİT)WinRAR PROGRAMI İNDİR (64 BİT)

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu