Ana Sayfa Yazılım Windows’u Etkinleştir Yazısını Kaldırma

Windows’u Etkinleştir Yazısını Kaldırma [Programsız]

Windows'u Etkinleştir Yazısını Kaldırma [Programsız]

Her geçen gün kullanımı kat kat daha fazla artmaya başlayan Windows işletim sistemi orijinal lisansla kullanılmadığı durumlarda ekranın sağ alt köşesinde rahatsız edici bir uyarıyla karşımıza çıkıyor. Bu uyarıyı kaldırmak için birkaç etkili yöntem olsa da bu yöntemler ne yazık ki kalıcı sonuç vermiyor. Hatta birçok kişi aktivasyon yazılımlarını kullanmayı tercih ettiğinde olumsuz durumlarla bile karşı karşıya kalabiliyor. Bu içeriğimizde herhangi bir şekilde güvenlik zafiyeti oluşturmadan “Windows’u Etkinleştirinyazısını kaldırmak için yapmanız gereken işlemleri sizlerle paylaşacağız.

Windows Etkinleştirme Uyarısını Kaldırma

Bu Windows Kopyası Orijinal Değil.” uyarısıyla karşı karşıya kaldığınızda herhangi bir program kullanmadan uyarıyı ekrandan kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

  • Masaüstüne sağ tıklayın ve “Yeni > Metin Belgesi” yolunu takip edin.
  • Masaüstünde oluşan boş belgeyi açın ve aşağıdaki kodları yapıştırın.
  • CTRL + SHIFT + S” tuşlarına aynı anda basın.
  • Dosya adını “activation.bat” olarak belirleyin ve “Kaydet” butonuna basın.
  • Bu dosyanın üzerine sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın.

Bu adımların tamamını eksiksiz olarak uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda sorununuz çözülmüş olacaktır.

1- Masaüstüne Sağ Tıklayın ve “Yeni > Metin Belgesi” Yolunu Takip Edin.

"Yeni > Metin Belgesi" Yolunu Gösteren Adım

Windows’u Etkinleştirin” uyarısını tamamıyla ortadan kaldırmak için öncelikle masaüstünde yeni bir boş metin belgesi oluşturmanız gerekmektedir. Bu belgeyi oluşturmak için ilk olarak masaüstüne sağ tıklamalı ve ardından “Yeni > Metin Belgesi” yolunu takip etmelisiniz. Her ne kadar boş bir metin belgesi oluşturmak için farklı alternatifleriniz olsa da en kolay yol budur.

2- Masaüstünde Oluşan Boş Belgeyi Açın ve Aşağıdaki Kodları Yapıştırın.

Kod Yapıştırma Adımı

Masaüstüne oluşturduğunuz boş belgeyi açın ve aşağıdaki kodların tamamını temiz sayfanın içerisine yapıştırın. Bu kodlar “Windows’u Etkinleştir” uyarısını kapatmak için gerekli işlevi yerine getirecektir.

@echo off

taskkill /F /IM explorer.exe

explorer.exe

exit

Bu işlem tek bir kod parçacığı aracılığıyla gerçekleştirildiği için herhangi bir olumsuz durum yaratmayacaktır.

3- “CTRL + SHIFT + S” Tuşlarına Aynı Anda Basın.

Belirtilen çözüm yollarının ilk adımında oluşturduğunuz boş metin belgesinin içine ilgili kodu yapıştırdıktan sonra dosyayı kaydetmeniz gerekecektir. Kayıt işlemi için metin belgesinin üst kısmında yer alan “Dosya > Farklı Kaydet” yolunu da takip edebilirsiniz ancak “CTRL + SHIFT + S” tuşları aynı işlevde olduğu için işi daha basite indirgeyecektir.

4- Dosya Adını “activation.bat” Olarak Belirleyin ve “Kaydet” Butonuna Basın.

"activation.bat" Olarak Kaydetme Adımı

Windows’u Etkinleştirin” uyarısını ortadan kaldırmak için artık son adıma yaklaştınız. Bu adımda dosya içerisinde yer alan kodların çalışmasını sağlamanız gerekiyor. Bu da [.bat] uzantılı dosya biçimi sayesinde mümkün olacaktır. Hâl böyle olunca metin belgesinin adını “activation.bat” olarak belirlemeli ve sağ alt köşede bulunan “Kaydet” butonuna basarak dosyayı kaydetmelisiniz.

5- Bu Dosyanın Üzerine Sağ Tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştırın.

"Yönetici Olarak Çalıştır" Adımı

Bu aşamaya kadar “Windows’u Etkinleştirin” uyarısını kaldırmak için gerekli olan işlemleri gerçekleştirdiniz. Artık gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri uygulamaya koymanın vakti geldi. Masaüstüne kaydettiğiniz “activation.bat” adlı dosyayı üzerine sağ tıklayarak “Yönetici Olarak Çalıştır” komutunu vermelisiniz. Bu komutu verdikten sonra dosya çalışacak ve kodlar uygulanmaya başlayacaktır.

Her bir adımı tamamladıktan sonra bilgisayara “Yeniden Başlat” komutunu vermeli ve kodları işlevsel hale getirmelisiniz. Her ne kadar çok bilinmeyen bir yöntem olsa da “Windows’u Etkinleştirin” uyarısı alan kişilerin bu çözüm yollarını kullanarak sorunu tamamıyla çözdüğünü söyleyebiliriz.

Bu uyarıyı kaldırmak için piyasada birçok alternatif uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar bilgisayarınızın içerisinde yer alan bilgileri tehlikeye atacak yapıya sahip olabilir. Hiçbir şekilde olası güvenlik zafiyetleriyle karşılaşmamak için bu çözüm yolunu kullanmanızı öneriyoruz.

Her geçen gün teknoloji ve bilgisayara ilgimin artmasıyla edindiğim bilgileri Help 724 aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum. Bu alana olan ilginizi pekiştirmek isterseniz içeriklerimi takibe alabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin