Ana Sayfa Yazılım Wİndows Kurtarma Diski Oluşturma

Wİndows Kurtarma Diski Oluşturma

Wİndows Kurtarma Diski Oluşturma

Windows kullanıcıların yazılımsal sorunlara karşı bir kurtarma diski ile yaşanabilecek yazılım sorunların onarımında rahatlıkla sorunların çözümü olabilir. Bilgisayarınız normal kullanım sırasında çeşitli sebeplerle meydana gelen yazılım hataları söz konusu olabilir örnek olarak bilgisayarınıza çeşitli yollar ile bilgisayarınızda bulunan virüsler gibi bazen zararlı bir yazılım dosyası gerçekten can sıkıcı durumlara sebebiyet verebiliyor.

Kullandığınız bir yazılımın veya oyunun yada bilgisayarınızın normal performansının çok altında sergilediği performans veya sürekli çıkan hata uyarıları bu gibi sorunlardan kurtulmak bazen göründüğü gibi kolay olmayabiliyor. Windows işletim sisteminde oluşan ciddi sorunların çözümü oluşturduğunu kurtarma diski ile çözebilirsiniz.

Bazen yazılımsal sorunlarda bilgisayarınızın işletim sistemini yeniden kurmayı tercih ederiz bu işlemin yerine oluşturduğunuz Windows kurtarma diski ile sil baştan kurulumun yanı sıra kurtarma DVD’si ile sorunlarınızı rahatlıkla çözebilirsiniz. Sadece Windows onarımı yaparak bilgisayarınızdaki verilerinizin riskini minimum seviyeye düşürebilirsiniz.

Wİndows Kurtarma Diski Oluşturma

Kurtarma Diski Oluşturma

Aşağıda verilen işlemler Windows 7 işletim sistemi içindir ve yapılan işlemler ile Windows kurtarma diski oluşturabilirsiniz. Yapılacak işlem sırasında Windows yükleme diski istenir ise bilgisayarınızda Windows onarma diski için gerekli olan dosyaların olmadığını belirtmektedir. Windows yükleme diskiniz bulunuyor ise onarım diski oluşturabilirsiniz.

Denetim Masası Ekranına Ulaşın

Denetim masası ekranı için başlat simgesine tıklayın ardından denetim masası seçeneğine tıklayın. Denetim Masasında yedekleme ve geri yükleme seçeneğini rahatlıkla bulmak için sağ üst köşede görüntüleme ölçütü seçeneğini büyük simge olarak seçin ve ardında Yedekleme ve Geri Yükleme seçeneğine tıklayın.

Disk Oluşturma

Sol tarafta bulunan Sistem Onarım Diski Oluştura tıklayın

Wİndows Kurtarma Diski Oluşturma

Yazılabilir Bir Boş DVD Bulundurun

Windows onarım diski için DVD Kullanmanızı tavsiye ederim çünkü oluşturulacak veri boyutu büyük olabilir her ihtimale karşı DVD kullanılması daha sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. Yazılabilir boş diski optik sürücüsüne yerleştirin.

Disk Oluşturma

Optik sürücü seçimin yapın ve daha sonra diski oluştur butonuna tıklayarak disk oluşturma işlemine başlayabilirsiniz.

Wİndows Kurtarma Diski Oluşturma

Oluşturduğunuz Diskin Çalıştığından Emin Olun

Optik sürücüye oluşturduğunuz onarım diskini yerleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınız normal bir başlangıç sergilediyse Bios ayarlarından değişiklik yapmanız gereklidir ilk önyükleme yapılacak olan sürücü optik sürücü olarak değiştirmeniz gerekmekte. Yaptığınız doğru değişiklikten sonra bilgisayarınız tekrar başlatıldığında karşınıza (CD veya DVD’den başlatmak için bir tuşa basın) yazısı gelmesi gerekmekte bu yazının çıkması oluşturduğunuz onarım diskinin çalıştığı anlamına gelmektedir. Artık bir onarım diskine sahipsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin