Ana Sayfa Yazılım Windows Arama Geçmişini Silme

Windows Arama Geçmişini Silme

Windows Arama Geçmişini Silme

Windows arama geçmişini silme hakkında sizler için kısa bir yazı hazırladık. Bu içeriğimizde Windows kullanıcıların son yaptığı arama kayıtlarını nasıl silecekleri hakkında bilgiler aktaracağız.

Ekstra olarak Windows’ta girilen her dosya ve klasörün kayıtlarını saklayan ‘’Recent’’ yani ‘’Son Yerler’’ klasöründeki tüm verileri nasıl temizleneceği konusu yazımız içerisinde yer alacaktır.

İlk olarak Windows arama geçmişini silme işleminden bahsedelim. Windows üzerinden yaptığınız her arama Windows sisteminde kayıt altına alınmaktadır. Bunun sebebi tekrar aynı aramayı yapma ihtimalidir.

Windows Arama Geçmişini Silme

Peki yapılan bu aramalar nasıl temizlenir? Bu sorunun cevabı çok basit. Delete tuşu ile silmek istediğiniz tüm aramaları temizleyebilirsiniz. Örnek olarak yukarıdaki görseldeki gibi aranan kelimelerin üzerine gelip ‘’Delete’’ tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Son olarak Windows’taki son girilen klasörlerin ve dosyaların saklandığı verileri silmek için gereken işlemleri aktaralım. İlk olarak ‘’Başlat’’ ardından ‘’Çalıştır’’ ve son olarak ‘’Recent’’ yazın ve tamam butonuna tıklayın. Karşınıza gelen ekrandaki tüm verileri dilediğiniz gibi silebilirsiniz.

Windows arama geçmişini silme hakkında hazırladığımız yazının sonuna geldik. İşlem aşamalarında merak ettiklerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin