Yazılım

Windows 8 Mavi Ekran Sorunu

Bilgisayarınızın Windows 8 İşletim sistemine sahip ve mavi ekran sorunu ile karşı karşıyasınız. Mavi ekran sorunun bir çok sebepleri bazen yazılım sorunları bazen ise donanım sorunları nedeniyle  bu hatayı sergileyebiliyor.Genelde bu gibi sorunlar yazılımsal sebeplerden kaynaklanıyor.

Bilgisayarınızda bulunan donanımların sürücü yazılımları uyumsuz veya güncel olmaması buna bir örnektir. Otomatik driver kurulum yazılımları kullanıyorsanız buna sebep verebilir kullanmanızı önermeyiz. Bilgisayarınızda bulunan bir donanımın birimi arızalı olabilir kontrol etmenizde fayda olacaktır.Örnek olarak bilgisayarınızın Sabit diskinde Bad Sector sorunu var ise bu hatayı verebilir bilgisayarınızda bulunan donanımları kontrol etmeliyiz.

Windows  Dosyalarınız zarar görmüş olabilir Windows dosyalarının zarar görmesi bilgisayarınızın stabil  çalışması engeller ve bir çok Windows hatalarına yol açar. Çözümü ise Windows onarma seçenekleri ile Windows dosyalarınızı onara bilirsiniz veya bilgisayarınıza tekrardan Windows 8 kurulumu yapmanız gerekebilir. Bilgisayarınız için Recovery tuşları aşağıdaki gibidir.

Asus : Asus Bilgisayarınız için Recovery tuşu F9

Dell   : Dell Bilgisayarınız için Recovery tuşu CTRL + F11

Acer  : Acer Bilgisayarınız için Recovery tuşu ALT + F10

Sony : Sony Bilgisayarınız için Recovery tuşu F10

Hp      : Hp Bilgisayarınız için Recovery tuşu F10 Veya F11

Toshiba : Toshiba Bilgisayarınız için Recovery tuşu  0 (Sıfır)

Lenova : Lenova Bilgisayarınız için Recovery tuşu F11 

Packard Bell : Packard Bell Bilgisayarınız İçin Recovery tuşu F11

Samsung : Samsung Bilgisayarınız için Recovery tuşu F4

Bilgisayarınızda bulunan zararlı dosyalarda mavi ekran sorunununa sebep verebilir eğer zararlı bir yazılım bilgisayarınıza bulaşmış ise bilgisayarınızda çeşitli hatalar görebiliriz ve bilgisayarınızın kullanımı da bir hayli tehlikeli kılıyor.Bilgisayarınızı ComboFix yazılımı tarama yaparak zararlı dosyaları temizleyebilirsiniz.

COMBOFİX

Windows Phone

Mavi ekran problemleri sadece bilgisayarlar için değil Windows işletim sistemi bulunan telefonlarda da görülmektedir.

Windows 8 Mavi Ekran Sorunu

Wİndows mavi ekran hataları ile karşılaştığımızda bu sorunları BlueScreenViewer uygulaması ile görüntüleyebiliriz. Mavi ekran ile karşılaştığımızda oluşturulan Minidump dosyaları ile ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu