Anasayfa » Yazılım » Windows 7 Sistem Geri Yükleme

Windows 7 Sistem Geri Yükleme

Windows 7 kullanıcıları için sistem geri yükleme nasıl yapılacağını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Çeşitli sistem hataları nedeniyle sistem geri yükleme işlemi yaparız ve geçmiş bir tarihli sistem dosyalarının sağlıklı çalıştığı bir zamana geri yükleriz.

Örnek olarak yanlış yüklenen bir sürücü yazılımı sonucu bilgisayarınız sağlıklı çalışmaz ve çeşitli sorunlar meydana getirir. Yüklenen sürücüyü kaldırmak sorunun çözümü olabilir fakat bazen sürücü yazılımını kaldırırken sorun yaşayabiliriz veya sürücü yazılımını bilgisayarınızda kaldırmanız rağmen farklı bir sorunlara sebep verebilir.

Bu gibi sorunlar için sistem geri yükleme ile bilgisayarınızdaki sorunları giderebilirsiniz. Sistem geri yükleme bilgisayarınızda bulunan dosyalarınızı etkilemez veya geri dönük dosyalarınız kurtarma amaçlı kullanılmaz sadece Windows sistem dosyalarınızı etkiler.

Windows 7 sistem geri yükleme işleminin video anlatımı ile kolaylıkla sistem geri yükleme yapabilir veya sistem geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz. Sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı öneririm çünkü ileriye dönük oluşabilecek sorunlar için sistem geri yükleme ile oluşturmuş olduğunuz geri yükleme noktası sisteminizi geri yükleyebilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Bilişim hizmetleri veren özel şirketlerde çalışmalarım oldu. İlgi alanım Teknoloji, Bilgisayar ve Webmaster . Bilgi paylaşımını seviyorum ve burada sizlere kaliteli konuları sunmaya çalışıyorum. Yazdığım konular hakkında yorum yazabilir görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*