Yazılım

Windows 10’da Kayıtlı Wi-Fi Ağı Nasıl Silinir?

Bilindiği üzere bütün Windows’larda herhangi bir Wi-Fi Ağına bağlandığınızda Windows bu ağa tekrar bağlanabileceğinizi düşünerek ağ adını ve parolasını kaydeder. Böylece bilgisayarınız aynı ağa tekrar bağlanırken sizden parola istemez. Ancak bu durum kimi zaman rahatsız edici olabilir. Özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcılarının bilgisayarlarıyla çok sayıda Wi-Fi ağına bağlandığını düşünürsek, ağ listelerinde gereksiz miktarda Wi-Fi ağı kayıt altına alınmış olabilir. Bu yüzden bu makalemizde Windows 10 kullanıcıları için kayıtlı Wi-Fi ağı nasıl silinir? Sorusunu cevaplayacağız.

Windows 10’da Kayıtlı Kablosuz Ağları Silmek

Windows her yeni sürümde kayıtlı kablosuz ağları silmek gibi işlemleri daha kolay hale getiriyor. Dolayısıyla artık işlem aşamaları oldukça kısalmış durumda. Kayıtlı bir Wi-Fi ağını silmek için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

Windows 10’da Kayıtlı Wi-Fi Ağı Nasıl Silinir?

  • İlk olarak Windows görev çubuğunda yer alan, aynı zamanda bağlı olduğunuz ağı ve çevredeki Wi-Fi ağlarını görüntülediğiniz “Wi-Fi” simgesine tıklayarak açılan pencerede “Ağ Ayarları” seçeneğini seçin.

Windows 10’da Kayıtlı Wi-Fi Ağı Nasıl Silinir?

  • Daha sonra açılan yeni pencerede yer alan “Bilinen Ağları Yönet” seçeneğine tıklayın.

Windows 10’da Kayıtlı Wi-Fi Ağı Nasıl Silinir?

  • “Bilinen Ağları Yönet” seçeneğine tıkladıktan sonra kayıtlı kablosuz ağların hepsi karşınıza çıkacaktır. Artık tek yapmanız gereken silmek istediğiniz kablosuz ağı seçerek “Unut” seçeneğine tıklamak.

Siz de bu adımları takip ederek yalnızca birkaç tıkla Windows 10’da kayıtlı kablosuz ağları silebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu