Yazılım

Windows 10 WiFi Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 kullanıcıların karşılaşabileceği en can sıkıcı sorunların başında Windows 10 WiFi sorunu gelmektedir. Windows her yeni sürüm ve güncelleme ile hata giderip yeni özellikler bizlere sağlasa bile bazen böylesi durumlarda söz konusu olmaktadır. Windows 10 WiFi sorunu genellikle alt sürümlerden yani Windows 7 veya Windows 8.1 sürümünden Windows 10’a yükseltme yapan kullanıcılarda görünmektedir.

Bu sorun özellikle dizüstü bilgisayarlarda yani notebooklarda büyük önem taşımaktadır. Peki bu kronik sorun için Microsoft bir açıklama yaptı mı ? Evet bu konu hakkında araştırmaların yapıldığını, sorunun tam olarak kaynağı bulunduktan sonra düzeltilme aşaması sağlanacaktır diye açıklamada bulundu. Eğer bu sorunun çözüm güncellemesi bilgisayarınıza ulaşmadıysa aşağıda belirteceğimiz yöntemlerle Windows 10 WiFi sorununu çözebilirsiniz.

Windows 10 WiFi sorunu için çözüm yollarını aşağıdaki görsel anlatım ile çözebilirsiniz. Tüm aşamaları eksiksiz gerçekleştirirseniz WiFi sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Windows 10 Bilgisayarınızın Başlat menüsüne sağ tıklayın ve menüden ‘’Komut İstemini (Yönetici)’’ sekmesine tıklayın.

Windows 10 WiFi Sorunu Nasıl Çözülür?

Komut İstemi ekranına buradaki komutu girin ‘’reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f’’ Bu komutu kopyala yapıştır yöntemi ile de komut ekranına giriş yapabilirsiniz.

Windows 10 WiFi Sorunu Nasıl Çözülür?

Komut İstemi ekranına yukarıdaki komutu girdikten sonra arkasından bu komutu kullanın ‘’netcfg -v -u dni_dne‘’ Yukarıdaki belirtilen işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Windows 10 WiFi Sorunu Nasıl Çözülür?

Eğer bu işlemlerden sonra sorun çözülmez ise Windows 10 bilgisayarınızın güncellemelerini kontrol edin. Windows 10 WiFi sorunu için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Yaşadığınız sorunları bizlere yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu