GÜNCEL HABERLER
Anasayfa » Yazılım » Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Bilgisayarınız ile daha önce bağlandığınız Wi-Fi ağlarının şifrelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Wi-Fi şifresini öğrenme hakkında detayları bu yazımız içerisinde sizlere aktaracağız. Wi-Fi şifresini öğrenme konusunun daha anlaşılır kılmak adına içeriğimizde görsel anlatımlar yer alacaktır. Bu işlemleri Windows Vista, 7, 8, 8.1 ve Windows 10 sürümleri için uygulayabilirsiniz.

İşlem aşamalarına başlamadan önce kısa bir ipucu vermek istiyoruz. Eğer modeminiz yeniyse Wi-Fi şifresini modemin arka bölümünden ulaşabilirsiniz. Modeminizin markası tarafından tanımlanan bir Wi-Fi şifresine bu yöntem ile erişebilirsiniz. Eğer bu ipucu işinize yaramadıysa Wi-Fi şifresini öğrenme hakkındaki yazımıza devam edelim.

Wi-Fi Şifresi Öğrenme ‘’Windows’’

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Windows görev çubuğundaki Wi-Fi simgesine sağ tıklayın ve gelen seçenekler içerisinden ‘’Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç’’ butonuna tıklayın.

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Karşınıza gelen ağ ve paylaşım merkezi ekranından ‘’Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir’’ seçeneğine tıklayın. Bu seçeneği sol taraftaki bölümden bulabilirsiniz.

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Bilgisayarınızda bulunan tüm ağ bağlantıları karşınızda olacaktır. Buradan kullanmakta olduğunuz Wi-Fi ağına sağ tıklayın ve ‘’Durum’’ seçeneğine giriş yapın.

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Wi-Fi durum ekranından Wi-Fi ağınız hakkında bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. Buradan ‘’Kablosuz özellikleri’’ seçeneğine tıklayın.

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Gelen penceredeki sekmelerden ‘’Güvenlik’’ seçeneğine tıklayın. Güvenlik sekmesi içerisinde bağlantı kurduğunuz Wi-Fi ağının çeşitli bazı güvenlik bilgileri yer almaktadır. Wi-Fi şifresini öğrenmek için ‘’Karakterleri göster’’ kutucuğunu işaretleyin. Kutucuğu işaretledikten sonra bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının şifresi karşınızda olacaktır.

Wi-Fi Şifresi Öğrenme ‘’Mac’’

Mac bilgisayarlara sahip kullanıcılar ‘’Keychain Access’’ Uygulaması sayesinde kayıtlı Wi-Fi şifrelerine kolaylıkla ulaşabilirler. Keychain Access uygulamasını çalıştırın ardından Sistem, Kategori ve son olarak Parolalar penceresine ulaşın.

Bilgisayardaki Wi-Fi Şifresini Öğrenme Yolları

Mac bilgisayarınıza kayıtlı olan tüm Wi-Fi ağları karşınızda olacaktır. Şifresini öğrenmek istediğiniz Wi-Fi ağına çift tıklayın. Gereken doğrulama adımlarının ardından Wi-Fi ağının şifresine ulaşabilirsiniz. Mac bilgisayar kullanıcıları için yapılması gereken işlemler bunlardır.

Bilgisayardaki Wi-Fi şifresini öğrenme yollarının tüm ayrıntılarını aktardık. Hem Windows hem de Mac bilgisayar kullanıcıları yukarıda yer alan işlem aşamaları ile bilgisayarlarındaki kayıtlı Wi-Fi şifrelerini öğrenebilirler. İşlem aşamalarında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Yazar Mehmet Karaman

Yazar Görsel: Mehmet Karaman
Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

2 yorum

  1. Yazar Görsel: Tahsin

    Faydalandığım bu içerik için teşekkür ederim.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.