Ana Sayfa İnternet “Wifi Bağlı Ama İnternet Yok” Sorunu ve Çözümü

“Wifi Bağlı Ama İnternet Yok” Sorunu ve Çözümü

“Wifi Bağlı Ama İnternet Yok'' Sorunu ve Çözümü

Cihazınızla Wifi ağına bağlı olmanıza rağmen internete erişemediğiniz durumlar olabilir. Böyle bir durumda sorun kullandığınız cihazdan ya da Wifi ağınızdan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla, öncelikle sorunun kaynağını tespit etmeniz gerekir. Bunun için yapacağınız ilk şey, farklı bir cihaz üzerinden aynı Wifi ağına erişmek olmalıdır. Eğer, ağa bağlandığınız yeni cihazda da internet yok ise bu durumda sorun Wifi ağınızda, ancak internet varsa sorun internet erişimi sağlayamadığınız cihazdadır.

Sorun cihazdaysa, cihazın “Ağ ve İnternet” ayarlarına girmenizi, internet erişimi sağlayamadığınız ağı silmenizi ve bu ağa tekrar bağlanmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak farklı bir cihaz üzerinden de internete giremediyseniz, böyle bir durumda ilk yapmanız gereken şey modemi yeniden başlatmak olmalıdır. Modemi yeniden başlattıktan sonra “Wifi bağlı ama internet yok” sorunu devam ediyorsa:

  • Modeme bağlı olan bütün kabloları tek tek kontrol edin ve kabloların düzgün bir şekilde bağlandığından emin olun.
  • Modem üzerindeki ışıkları kontrol ederek özellikle WLAN ve internet ışıklarının yanıp yanmadığını kontrol edin.
  • Eğer internet ışığı sabit bir şekilde yanmıyorsa ya da WLAN ışığı çok yavaş bir şekilde yanıp sönüyorsa modeminiz internete erişim sağlama konusunda sıkıntı yaşıyor olabilir ya da mevcut bağlantı hızınız internete bağlanamayacak kadar düşük olabilir.
  • Böyle bir durumda Wifi bağlı ama internet yok sorunu çok büyük ihtimalle internet servis sağlayıcınızdan kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla internet yok sorununu çözmek için internet servis sağlayıcınızın müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Ancak yukarıdaki gibi bir durum söz konusu değilse ve modem üzerindeki ışıklarda herhangi bir sorun göremiyorsanız:

“Wifi Bağlı Ama İnternet Yok'' Sorunu ve Çözümü

  • İlk olarak, Windows görev çubuğunda yer alan arama bölümünden “Ağ ve Paylaşım Merkezi” yazarak aratın ve karşınıza çıkan seçeneğe tıklayın.

“Wifi Bağlı Ama İnternet Yok'' Sorunu ve Çözümü

  • Daha sonra, karşınıza çıkan pencerede yer alan “Sorunları Giderin” seçeneğiyle devam edin.

“Wifi Bağlı Ama İnternet Yok'' Sorunu ve Çözümü

  • Bu adımda, “Internet Bağlantıları” seçeneğine tıklayın.

“Wifi Bağlı Ama İnternet Yok'' Sorunu ve Çözümü

  • Ekranda, yukarıdaki gibi bir pencere belirdiğinde, “İleri” butonuna tıklayın.

“Wifi Bağlı Ama İnternet Yok'' Sorunu ve Çözümü

  • “İleri” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza, üstteki görselde yer alan pencere gelecektir. Bu pencerede “Internet Bağlantımın Sorununu Gider” seçeneğini seçin.

Böylece Windows sorun giderici çalışır ve “wifi bağlı ama internet yok” sorununu ortadan kaldırmak için gerekli işlemleri uygular.

Artık sorunun çözümüne dair tüm işlem aşamalarını anlattık. Ancak makalemizi bitirmeden önce, yukarıda belirttiğimiz sorunlar dışında, modeminizde gerçekleşen teknik arızalar sonucunda da modeme bağlı olmanıza rağmen internet erişimi sağlayamayabilirsiniz. Dolayısıyla, belirttiğimiz yöntemleri uygulamanıza rağmen, sorun devam ediyorsa ve internet servis sağlayıcınız, internet hattınızda bir sıkıntı olmadığını belirtiyorsa, modemi değiştirerek bağlantınızı tekrar kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Uzun yıllar boyunca bilişim şirketlerinde faaliyet gösterdikten sonra, teknoloji, bilgisayar, webmaster konularında edindiğim bilgi ve birikimlerimi burada sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu platform içerisinde sizlere, önemli bulduğum konularda kaliteli içerikler üretmeye çalışıyorum. Dilerseniz paylaştığım içerikler hakkında yorum yazarak hem görüşlerinizi belirtebilir hem de bana destek olabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin