Mobil

WhatsApp Görüntülü Aramayı Kaydetme

WhatsApp’ta görüntülü aramayı kaydetme, özellikle iş toplantılarında veya önemli görüşmelerde hayat kurtarıcı olabiliyor. Yaptığınız görüşme çok önemliyse ya da yaptığınız görüşmeyi bir anı olarak saklamak istiyorsanız, WhatsApp’ta görüntülü aramayı kaydetmeniz gerekiyor.  Ne yazık ki uygulamanın resmi sürümünde bu yönde bir ayar ya da özellik yok. Yani sadece WhatsApp’ın özelliklerinden yararlanarak görüntülü görüşmeyi kayıt altına almanız mümkün değil. Eğer telefonunuz destekliyorsa varsayılan ekran kaydı özelliğini kullanabilirsiniz ya da yardımcı bir uygulamaya ihtiyacınız var.

WhatsApp Görüntülü Aramayı Kaydetme Nasıl Yapılır?

Biz burada yardımcı bir uygulamadan destek alacağız ancak öncelikle şunu belirtelim ki akıllı telefonunuzda ekran kaydı özelliği varsa direkt bunu kullanmanız işlemleri kolaylaştıracaktır. Tek yapmanız gereken ekran kaydını başlatmanız. Ekran kaydı özelliğini başlatıp, WhatsApp’ta görüntülü görüşmeye geçebilirsiniz.

Telefonlarında varsayılan olarak ekran kaydı özelliği bulunmayan kullanıcılar içinse yardımcı bir uygulamadan söz edeceğiz.

Mobizen Screen Recorder ile Ekran Kaydı

Kullanacağımız uygulamanın adı Mobizen Screen Recorder olarak biliniyor. Dünya genelinde ekran kaydı için en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Mobizen Screen, WhatsApp’ta görüntülü aramayı kaydetme işlemi için yeterli olacaktır.

  • Yapılacak olan işlem oldukça basit. Önce buradan uygulamanın Google Play Store resmi sayfasına gitmeli ve uygulamayı indirip kurmalısınız.
  • Sonrasında uygulamanın ikonuna tıklayarak, Mobizen Screen Recorder’ı başlatın.
  • Ekranın sağ kısmında uygulamanın logosu belirecek. Bu logoya dokunduğunuzda, 3 küçük ikon açıldığını göreceksiniz. Buradan kamera ikonuna basın ve kaydı başlatın.
  • Sonrasında WhatsApp’ta görüntülü aramayı başlatın. Siz ekran kaydını durdurana kadar, görüşme kayıt altına alınacaktır. Bu süreçte ekran kaydınız da yapılacak.

Mobizen Screen uygulaması ile WhatsApp görüntülü görüşmeyi kaydetmek bu kadar kolay. Yazımızı bitirmeden önce uygulamanın özelliklerinden de söz edelim. Mobizen Screen uygulamasıyla beraber yapabilecekleriniz şöyle:

  • 1080p kalitesinde ekran kaydı alma.
  • Facecam ile oyunlar kayıt altına alınabilir ve oyun sesleri ile kendi sesinizi kayıt edebilirsiniz.
  • SD karta doğrudan kayıt yapabilirsiniz.
  • Kaydettiğiniz ekran görüntülerini kesip, yapıştırabilirsiniz.
  • Videoları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
  • Eğer ücretsiz sürümü kullanırsanız, bu durumda şunu bilmeniz gerekiyor ki videolarda uygulamanın bir logosu bulunacak.

Uygulama hakkında paylaşabileceğimiz detaylar bu şekilde. WhatsApp’ta görüntülü aramayı kaydetme noktasında bilmeniz gereken son detayımız ise videoların nereye kayıt edildiği. Bu şekilde videolar galeri bölümüne kayıt ediliyor ve istediğiniz zaman videoları silip, paylaşıp ya da düzenleyebiliyorsunuz.

Bu İçeriği Yararlı Buldunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu